Mabon. Rytuały, przepisy i zaklęcia na równonoc jesienną

Okładka książki Mabon. Rytuały, przepisy i zaklęcia na równonoc jesienną
Diana Rajchel Wydawnictwo: Illuminatio Seria: Sabaty ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Sabaty
Mabon: Rituals, Recipes & Lore for the Autumn Equinox
Illuminatio
2015-09-01
2015-09-01
Emilia Niedzieska
rytuały zaklęcia równonoc

To moja pierwsza książka z tej serii. Jest super dla początkujących, ale tych początkujących, którzy będą chcieli w przyszłości praktykować lub już próbują praktykować. Informacje o pochodzeniu sabatu i całej otoczki wokół tego święta w różnych stronach świata są bardzo lakoniczne. Zdecydowana większość książki to przepisy, modlitwy i rytuały. Dla mnie mało informacji, dla innych może być to atutem tej książki.

Może być dobra dla początkujących, ale to nic odkrywczego. Myślę, że zdecydowanie za dużo treści poświęconych jest przepisom, zamiast merytorycznym informacjom historycznym i faktograficznym.

Poszczególne warianty świąt obchodzonych w innych krajach są dosłownie zawarte w dwóch linijkach, tego jest za mało. Zdaję sobie sprawę, że jeśli ktoś chce to może sobie głębiej doszukać temat, ale takie "ugryzienie" tematu od nie wiadomo jakiej strony jest trochę złośliwe względem czytelnika, który kupuje książkę właśnie po to by móc dowiedzieć się więcej i zaczerpnąć merytorycznej wiedzy.

Książka słabo tłumaczy, a autorka wrzuca zdecydowanie za dużo dygresji. To liche informacje o celebracjach jeśli ktoś dopiero zaczyna. Zdecydowanie więcej wiedzy można zaczerpnąć z internetu czy filmów na youtube. Poza tym zaklęcia tu zawarte są dosyć słabo wyselekcjonowane, a tłumaczenie tych inwokacji w języku polskim jest co najmniej śmieszne. Taka sobie. Dla mnie nic nowego.

Bardzo lubie te serie. Zawiera mnostwo informacji na temat sabatu, obchodow w roznych krajach oraz sposobow na celebracje mabon. co ciekawe sporo bylo o Polsce (przepis na ogorki ktory pierwszy raz na oczy widzialam, wspomnienie o dozynkach, jakies polskie wrozby itd)

Książka zawiera w sobie wszystkie podstawowe informacje na temat sabatu mniejszego Mabon. Zawarte w książce inwokacje, przepisy, opisy obrzędów, zarys historii są przedstawione w sposób przejrzysty i zrozumiały. Wiadomym jest, że osoby sięgające po tego typu pozycje są zainteresowane tematem. Na pewno część z nich zna wspomniane i opisane aspekty sabatu Mabon. Obrazki a la szkice bardzo przyjemnie dopełniają całość zamysłu tej serii.

Na półkach: , , , ,

Książka autorstwa Daiany Rajchel w praktyczny, a przede wszystkim prosty sposób opisuje jak celebrować nadejście święta Mabon ,a także ukazuje specyfikę tego niesamowitego okresu w kole roku, zabierając czytelnika w podróż do samych korzeni święta równonocy jesiennej! Polecam serdecznie zarówno tym, którzy żyją zgodnie z celebrowaniem poszczególnych świąt pogańsko/wiccańskich jak i tym którzy są po prostu ciekawi tematu lub chcą rozpocząć nową drogę w zmianie stylu życia. Książka ta będzie z pewnością świetnym przewodnikiem na dobry początek!

Dobrze, rzeczowo i w prosty sposób wyjaśniająca temat, przystępna i idealna na wprowadzenie, a jednak nie banalna.

Przyjemna, choć inne z serii czytało mi się lepiej.

Przyjemna, choć inne z serii czytało mi się lepiej.

Książka przedstawi Wam cały zarys tego wydarzenia, jak i tradycję obchodzenia tych dni w różnych kulturach. Pozycja dla każdego kto poszerza swoją wiedzę w tematyce kultur, wyznań, wiary. Bogata w opisy celebracji.

Dodaj cytat z książki Mabon. Rytuały, przepisy i zaklęcia na równonoc jesienną