Polska nowela współczesna t. II

Okładka książki Filozoficzny Lem. Wybór tekstów Stanisława Lema i opracowania. Tom 1 Jakub Gomułka, Filip Kobiela, Stanisław Lem
Ocena 5,5
Filozoficzny L... Jakub Gomułka, Fili...
Okładka książki Podróż siódma Stanisław Lem, Jon J. Muth
Ocena 7,9
Podróż siódma Stanisław Lem, Jon ...
Okładka książki Opowieści niesamowite z języka polskiego Stanisław Baliński, Jan Barszczewski, Joseph Conrad, Wacław Filochowski, Stefan Grabiński, Konstanty Górski, Zygmunt Krasiński, Antoni Lange, Stanisław Lem, Bolesław Leśmian, Janusz Meissner, Franciszek Mirandola, Anna Olimpia Mostowska, Józef Maksymilian Ossoliński, Józef Relidzyński, Władysław Stanisław Reymont, Bruno Schulz, Mieczysław Smolarski, Jerzy Sosnowski, Józef Tyszkiewicz, Sygurd Wiśniowski, Roman Zmorski
Ocena 7,1
Opowieści nies... Stanisław Baliński,...

więcej Więcej

Tom II w moim odczuciu delikatnie słabszy od pierwszego, ale wciąż utrzymany w znakomitym stylu.

Opowiadania zgoła inne od tych z pierwszej części - więcej tu codzienności, bohaterów szarpanych sprzecznymi uczuciami i takich, którzy dopiero za takimi gonią. Dużo człowieka w różnych wydaniach, niekoniecznie takich, w jakich lubimy być oglądani i czytani.

Majsterszyk.

dla Bajki o Królu Murdasie