Triki psychiki

Okładka książki Triki psychiki praca zbiorowa
Okładka książki Triki psychiki
praca zbiorowa Wydawnictwo: Burda Publishing Polska Seria: Focus Psychologia nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Focus Psychologia
Burda Publishing Polska
2014-01-01
2014-01-01
psychologia świadomość podświadomość psychika mózg

Dość przeciętna pozycja. Trochę ciekawostek tutaj było, ale bez szału.

Dość przeciętna pozycja. Trochę ciekawostek tutaj było, ale bez szału.

Jedyne co z tej ksiazki wynioslem to kiedy badajac ludzi podali im szklanke pepsi i coca coli czesciej wybierali pepsi a kiedy sie ich pytano co wola to ze coca cole. Nic poza tym ciekawego w tym malym zbiorze nie ma. Nie ma tez zadnych ciekawych wskazowek ani czegos czym mozna by bylo zablysnac w towarzystwie. Najlepsze w tym wszystkim bylo o oku. Z tresci mozna wywnioskowac jakie jest ono niedoskonale. A pozniej jest chwalone i wywyzszane pod niebiosa za jego ulomnosci. Ogolnie tak. Te niedoskonale oko daje nam dzieki swojej niedoskonalosci wiele możliwosci i dzieki temu jest ołrajt. O co tu kaman? Stek bzdur i tyle. Tytuł mylny. Jesli psychologowie naukowcy zajmuja sie takimi bzdurnymi badaniami jak w tej ksiazeczce to w koncu naprawde udowodnią ze oni pochodzą od malpy.

Kiedyś już czytałem tę książkę. Nie pamiętam jednak, czy przeczytałem ją całą cz we fragmentach. Sięgnąłem więc po nią ponownie. Książkę tworzą artykuły dotyczące mózgu. Część z nich jest ciekawsza - z mojego punktu widzenia - część z nich mniej interesująca dla mnie. Poszczególne części mają następujące tytuły:
Czy mózg może zrozumieć sam siebie
Mózg uczony
Umysł zdalnie sterowany
Mózg przeładowany
Hipnoza jak strzykawka, sugestia jak lek
Demony ze snów
Ciekawy artykuł o tym, jak senne koszmary wpływają na mózg i wpływ ten nie jest wcale negatywny
Homo neurobiologicus rusza na zakupy
Artykuł o tym, jak jesteśmy zachęcani do zakupów
Jasna strona ciemności
Mózg w kawałkach
Strach amputowany
Artykuł dotyczy obszaru w mózgu, który odpowiedzialny jest za odczuwanie strachu. Jego wycięcie sprawia, że człowiek niczego się nie boi. Podany został przykład kobiety z uszkodzonym tym obszarem. Wspomniane zostały także zagrożenia, jakie są z tym związane.
W otchłani niepamięci
Pod progiem świadomości
Artykuł dotyczy reklamy podprogowej.
Inny świat kierowcy
Artykuł traktuje o tym, jak zmienia się człowiek po tym, jak zasiądzie za kierownicą. Przedstawione są złudzenia, jakim ulegamy w samochodzie np to, że samochody na sąsiednim pasie jadą szybciej od nas.
Wolni od głodu
Z twarzy wyczytane
Czy twe oczy mogą kłamać
Ludzkie oblicze samochodu
Ciekawy artykuł o przypisywaniu ludzkich cech samochodom np na podstawie wielkości reflektorów.
Ekstaza nauki
Pułapki umysłu
Życie przed życiem

Czy mózg może zrozumieć sam siebie
Mózg...

Zbiór tekstów różnych autorów. Książeczka bardziej popularna niż popularnonaukowa, nie przeładowana fachową terminologią, dla zainteresowanych tematyką na poziomie amatorskim. Bardzo przyzwoita pozycja w swojej klasie.

• Psychologia
  • Nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
  • Popularnonaukowe
  • Mój
  • Virtualo

Dodaj cytat z książki Triki psychiki