Ciechocińska macewa

Okładka książki Ciechocińska macewa Paweł Wiliński
Okładka książki Ciechocińska macewa
Paweł Wiliński Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza "Warmia" Cykl: Pan Samochodzik (tom 128) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Pan Samochodzik (tom 128)
Oficyna Wydawnicza "Warmia"
2015-05-15
2015-05-15

Będę się powtarzać, ale jaki jest sens - w kontynuacjach!!! - tworzenia głównego bohatera od nowa???? Od kiedy Paweł jest koneserem win? Jego dowcip w książkach tego Autora - rozkłada na łopatki, a poważnie - budzi zażenowanie. Autor musi żyć niewątpliwie we własnym dość specyficznym świecie - 16 godzin na nogach to wg niego - dla dorosłego faceta jest umęczenie, i to jeszcze, gdy okazuje się, ze te 16 godzin jest od 9 rano. Moralizatorstwo - niczym z książek pisanych na zamówienie... w latach 50-tych. Jedynym plusem - Ciechocinek. I jako, że to ostatnia książka Autora, którą czytam - to rzutem na taśmę 5*! Wyłącznie za Ciechocinek! Bo cała reszta nawet na 1 nie zasługuje!

Właśnie skończyłem i na gorąco piszę. Na plus fajnie, że fabuła książki jest zlokalizowana w Ciechocinku. Pomysł zagadki też jest ok.
Jest kilka błędów - najbardziej rażący to jeden z bohaterów raz jest Tomaszem, raz Tobiaszem - zapewne Autor chciał nawiązać do osoby Pana Samochodzika, czyli Tomasza NN.

„Ciechocińska macewa” jest już piątą powieścią Pawła Wilińskiego wydaną w serii „Pan Samochodzik i…” przez olsztyńskie wydawnictwo Warmia. Jedna z poprzednich książek autora – „Sekret drewnianej kapliczki” została doceniona przez kapitułę konkursu na najlepszą Samochodzikową Książkę 2013 r., w którym została sklasyfikowana na wysokim, piątym miejscu. Paweł Wiliński lubi umieszczać akcję powieści w doskonale znanych sobie miejscach. Stąd też często jego bohater rozwiązuje skomplikowane zagadki historyczno-kryminalne w Toruniu, Włocławku oraz pobliskich miejscowościach.

Więcej na:

• Posiadam - nieprzeczytane
  • Szukam
  • Tajemnica
  • Poszukuję

Dodaj cytat z książki Ciechocińska macewa