Król Lear nie żyje

Okładka książki Król Lear nie żyje
Maria Bojarska Wydawnictwo: tCHu doM wYdawniczy biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
tCHu doM wYdawniczy
2002-01-01
2002-01-01

Okładka książki Siostry B. Anna Bojarska, Maria Bojarska
Ocena 6,3
Siostry B. Anna Bojarska, Mari...

więcej Więcej

Uwielbiam Tadeusza Łomnickiego. Tylko dlatego kupiłam książkę. Zaczęłam czytać i po chwili odłożyłam na półkę z gniewem - jak można pisać w ten sposób o ŁOMNICKIM. Gdy nazajutrz wzięłam książkę ponownie, nic nie mogło mnie od niej oderwać. ŁOMNICKI cudowny, dobry, straszny, groźny, nieszczęśliwy, egocentryk. Fascynujący człowiek o wielu twarzach,fascynujący świat brutalny,...

Na zawsze dla mnie pan Wołodyjowski będzie miał twarz Tadeusza Łomnickiego. Jednak Tadeusz Łomnicki to nie Jerzy Michał Wołodyjowski. Tadeusz Łomnicki był perfekcjonistą, mistrzem, wielkim aktorem teatralnym, nauczycielem, rzemieślnikiem ... potworem. A nikt tego lepiej nie wiedział niż jego ostatnia żona, z którą spędził prawie dwadzieścia ostatnich lat życia - Maria...

Treść niezwykle interesująca, a umiejętność posługiwania się językiem pisanym - ogromna.

Czytałam ją dawno temu. Szczere wyznania Marii Bojarskiej dotyczące jej życia z Tadeuszem Łomnickim zrobiły na mnie ogromne wrażenie.Wrócę kiedyś do tej książki.

• Biografie
  • Przeczytane dawno temu
  • Gdzie ci mężczyźni: biografie / wsp / listy / świad
  • Biografia/dzienniki/listy/wspomnienia
  • _Wymiana na rzecz Kresowiaków - Polska: artyści, celebryci, polityka, przemiany etc.
  • Aktorstwo, Teatr

Dodaj cytat z książki Król Lear nie żyje