Zdradzony przez ojca

Wojciech Eichelberger Wydawnictwo: Drzewo Babel nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
2015-02-01
1998-01-01
Drzewo Babel
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
2015-02-01

Książka daje do myślenia. Polecam zagubionym zarówno rodzicom jak i dzieciom.

Nie wiem czy nazwałbym to książką. To raczej dłuższy esej. Do przeczytania w jeden wieczór. Jak już kilka osób zauważyło nie wyczerpuje tematu i pozostawia niedosyt. Treść przedstawiona bardziej w formie podsumowania z zebranych doświadczeń autora niż jako praca naukowa. Przedstawiono kilka scenariuszy jakimi może potoczyć się życie mężczyzny pozbawionego zdrowego kontaktu...

Interesująca, ale jednak nic szczególnego. Zbiór informacji (niepopartych niczym), które każdy może wysnuć. Ale jedno zdanie bardzo zapada w pamięć: "Jeśli umrzesz, zanim umrzesz, to nie umrzesz, kiedy umrzesz".

„Zdradzony przez ojca” Wojciecha Eichelbergera to pozycja którą czyta się i łatwo i trudno. Utwór budzący uczucia skrajne, od zrozumienia, przez obojętność, do całkowitego odrzucenia. Głównym założeniem książki jest udzielenie odpowiedzi na wiele poważnych, życiowych pytań. Ale, czy Eichelbergerowi udało się tego dokonać? Uważam, że niestety nie.
Do książki usiadłem za...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nudne i wtórne.

Autor jest chyba z innego świata niż ja. Ze świata innych wartości, innych przekonań. Nie przeszkadza mi to jednak potraktować poważnie zapisanych przez niego słów.
Wśród opinii o książce znalazłem słowa: "Książka nic nie wnosi, nic nie wyjaśnia". To akurat nie prawda. Wyjaśnia sporo, choć być może w inny sposób niż niejeden czytelnik by się spodziewał.

Nie jest to moja...

Eichelberger zdaje się rzeczywiście posiadać spore doświadczenie i dobre intuicje w określaniu niektórych modeli ojców i ich zdradzonych synów. Poza tym książkę dobrze i wartko się czyta. Niemniej wydaje mi się, że podchodzi ona bardzo esencjalistycznie do roli mężczyzny i kobiety. Zawężąjąc przy tym spektrum męskości i kobiecości. Przyznaję autorowi, że jest przy tym...

Ważna książka dla każdego mężczyzny i samotnych matek.

Książka nic nie wnosi, nic nie wyjaśnia. Temat traktuje bardzo powierzchownie.
Autor podkopuje wiarę w ojcostwo, rodzicielstwo jakiekolwiek by ono nie było. Nie daje żadnej nadziei nie mówiąc już o wskazaniu lekarstwa na rozwiązanie trudnych sytuacji jakie przedstawia.
Zdecydowanie dla osób które lubią uczestniczyć w ludzkich dramatach nie mając na nie wpływu, będąc...

chciałam obiad a dostałam przystawkę. myślę, że to dobry pretekst od dalszych poszukiwań

Dyskusje

• Psychologia