Za dawne winy

Okładka książki Za dawne winy Tami Hoag
Okładka książki Za dawne winy
Tami Hoag Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Kovac i Liska (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Kovac i Liska (tom 3)
Prior Bad Acts aka Dead sky
Wydawnictwo Dolnośląskie
2007-01-01
2007-01-01
Maria Miecielica
zbrodnia thriller

To naprawdę dobra książka. Do samego końca nie wiedziałam kto był mordercą. Super, polecam!

Kolejna część cyklu tylko podkreśla fakt, że autorka ma coś do powiedzenia. Umie używać słów, umie budować napięcie, potrafi zaciekawić czytelnika, wciągnąć go w swoją historię.
Świetna historia opowiedziana z dbałością o szczegóły i szacunkiem do czytelnika, z wartką akcją, ciekawymi bohaterami i nowymi i starymi. Jak na kryminał fantastyczne rozpoczęcie, jak na kryminał równie dobre zakończenie. Do tego para głównych bohaterów, którzy oprócz policyjnej pracy mają prywatne życie i niekiedy zdarza się, że uchylają nam rąbka tajemnicy jak ono wygląda. Trudno nie polubić bohaterów, trudno nie kibicować im w wykonywaniu zadań, trudno nie przyklaskiwać ich wyborom. Lubimy ich, szanujemy, podążamy za nimi krok w krok, razem z nimi kluczymy, niekiedy nawet bardzo, by trafić na rozwiązanie zagadki. Zaskakujące i równie mocne jak początek. I bardzo wiarygodne. Czytając książki Tami Hoag niejednokrotnie mam wrażenie, że jej historie są bardzo realne. Choć brutalne i okrutne, jednak napisane tak, że odruchowo możemy spoglądać przez ramię, czy aby nie stają się zbyt realne.
Zdecydowanie zaczynam polować na kolejną, niestety ostatnią, część.
Polecam, szczególnie zwolennikom kryminałów w których wszystko ma swój czas i miejsce, a bohaterowie nie są nieomylni, a jednej książce nie kryje się tylko jeden wątek i jeden zły człowiek.

Dość szybko rozszyfrowałem zagadkę, co mi się rzadko zdarza. Sporo stereotypów, standardowych zagrać, naiwnych zagrań zszytych ze sobą dość grubymi nićmi. Do tego dochodzą mocno ograne wzorce policjantów, choć widać tu powiewy oryginalności.
Sama intryga policyjna o dziwo daje radę. Nie jest więc źle i spokojnie można polecić powieść jako "czytadło".

Całkiem przyjemny kryminał, który mimo mało ciekawie zapowiadającej się historii, dał radę :) Typowo do zapomnienia, ale można z przyjemnością przeczytać.

Kovac i Liska jak zwykle w formie !!!
Polecam lekturę...

Kovac i Liska jak zwykle w formie !!!
Polecam lekturę...

Morderstwo rodziny Haasów wstrząsnęło całą okolicą i detektywami z wydziału zabójstw. Wszyscy oddychają z ulgą, gdy policja aresztuje głównego podejrzanego, Karla Dahla. Niestety brak bezpośrednich dowodów jego winy, a według sędzi Moore jego bogata kartoteka kryminalna nie ma związku z tą sprawą. Ta decyzja wywołuje powszechne oburzenie, a sama sędzia zostaje brutalnie zaatakowana przez nieznanego napastnika. Śledztwo wkracza w nową fazę, gdy ktoś porywa Moore, a Karl Dahl ucieka z aresztu. Detektywi Kovac i Liska badają każdą poszlakę, eliminują wiele fałszywych tropów. Szybko wychodzi na jaw, że nie tylko przeszłość Karla Dahla skrywa wiele mrocznych tajemnic. Kto będzie kolejną ofiarą bezwzględnego mordercy?

Książkę oceniam na 4+

Zaczyna się z przytupem, kończy z jeszcze większym - a ja odkryłam autorkę, którą nie znałam, a którą chyba dogłębniej poznam.
Początek to morderstwo dokonane na dwójce dzieci i ich matce, bardzo brutalne. Do akcji wchodzą detektywi Kovac i Liska, następuje napaść na sędzinę, a podejrzany ucieka.
Super duet, super sprawa, wiele wątków, wielu podejrzanych, a zakończenie ... No cóż chyba nikt się nie spodziewał.
Dobrze, że mam na półce jeszcze trzy tomy serii, więc mam co czytać.

To było moje pierwsze spotkanie z tą autorką i nie zawiodłam się. Warta akcja, dobrze wykreowane postacie chociaż przewidywalne zakończenie.

Ta książka (wydana również pod tytułem "Spirala śmierci") to trzecia część serii z duetem detektywów Kovac i Liska.
Okazuje się, że druga część była tylko chwilowym spadkiem formy autorki, bo znów mamy bardzo udane połączenie thrillera i powieści policyjnej, które czyta się jednym tchem.
Tami Hoag może imponować oryginalnymi pomysłami, a co najważniejsze, potrafi je sprawnie realizować. Tym razem w roli potencjalnej ofiary obsadziła pryncypialną sędzinę, która chroniąc przed sądowym linczem podejrzanego o bestialskie morderstwo wzbudza społeczny gniew i staje się wrogiem publicznym numer jeden. Jest oczywiście kilka innych ciekawych wątków, ale i tak wszystko przysłania doskonale wykreowana para głównych bohaterów, których polubiłem od pierwszej chwili.
Wprawdzie tym razem dość szybko można było wytypować mordercę, ale ani to, ani kolejny romans Kovaca nie odebrały mi przyjemności z lektury.
Doskonała pozycja na odreagowanie zwykłych, codziennych problemów. Polecam.

To zwykły chwyt marketingowy,Spirala Zbrodni.Była już kiedyś wydana,jako Za Dawne Winy.
Kiedyś już ją czytałem,za nim byłem na Lubimy Czytać.
Jako książka bardzo dobra.
Nie dajcie się nabrać.
To jedno i to samo.

Kiedyś już ją czytałem,za nim byłem na Lubimy Czytać.
Jako książka bardzo dobra.
Nie dajcie się nabrać.
To jedno i to samo.