Kochaj wystarczająco dobrze

Agnieszka JucewiczGrzegorz Sroczyński Wydawnictwo: Agora Seria: Biblioteka Gazety Wyborczej poradniki
Agora
miłość związek relacja partnerstwo
poradniki
Biblioteka Gazety Wyborczej
miłość związek relacja partnerstwo

Oficjalne recenzje i

Poradnik niestandardowy

[ 4 ] Link do recenzji

Do przeczytania tej książki namówiła mnie przyjaciółka, która bardzo interesuje się psychologią i samorozwojem. Podeszłam do niej z dystansem... ale już po pierwszym wywiadzie zmieniłam zdanie - a nawet czytałam na głos fragmenty partnerowi, o których potem rozmawialiśmy. W sumie mamy 15 rozmów, które prześwietlają najważniejsze aspekty naszego uczuciowego życia - od...

Fantastyczna książka o związko związkach ach. Forma wywiadu zyskuje dzięki zadajacym pytania, którzy w błyskotliwy sposób nadają rozmowie płynności. Książkę polecilabym zarówno młodym parom jak i parom z wieloletnim stażem.

+ książka dotyczy spraw „zwykłych” ludzi, tego jak stworzyć zdrowy związek
+ nie idealizuje i nazywa trudne sytuacje
+ nie daje prostych rad, raczej pomaga kształtować aktywną postawę osoby odpowiedzialnej za swoje życie i związek (daje wskazówki jakie pytania zadać sobie w trudnej sytuacji życiowej)
+ motywuje do bycia lepszym człowiekiem dla siebie i dla innych
- nie...

Forma krótkich wywiadów na dany temat jak najbardziej na plus, chętnie wrócę !

Bardzo dobra książką, urealniające relacje w związkach.

Na półkach: , , , ,

Biorąc pod uwagę formę tej książki (wywiady z ekspertami), jest naprawdę zaskakująco dobra. Nie wyczerpuje oczywiście poruszanej tematyki, ale zaznacza wiele ważnych problemów, z jakimi ludzie radzą sobie (albo nie radzą) w relacjach.
Zwłaszcza rozmowy dotyczące miłości romantycznej i trwałości relacji są bardzo ciekawe.

DOSKONAŁA, dla młodych, średnich i tych starych. Zdecydowany top.

Jestem wstrząśnięty jak dobra to książka. Zdecydowanie warto przeczytać ją będąc w małżeństwie ale i pewnie przed. Fascynująca, interesująca, inspirująca, no po prostu cud, miód i orzeszki w karmelu.

Tematy zostały poruszone zbyt powierzchownie, żeby coś można było z tego naprawdę wynieść. To tylko taki zarys bolączek, z którymi zmagają się współczesne pary. Czyta się płynnie, a całość podana jest w bardzo przystępny sposób, prostym i zrozumiałym językiem.

Lektura pełna pierwszych razów dla mnie – pierwsza tego typu książka, jaką w ogóle w życiu przeczytałam, pierwsza książka, w której każdy rozdział czytałam dwa razy i pozwoliłam mu „wybrzmieć” w moich myślach zanim zabrałam się za kolejny, pierwsza lektura, w czasie której zaczęłam robić notatki, pierwsza lektura, dzięki której odkryłam w sobie tyle nowych myśli, odczuć,...

Dyskusje

1 029