Wierne blizny

Jerzy Grzymkowski Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy literatura piękna
Państwowy Instytut Wydawniczy
literatura piękna
1978-01-01

Moje podchwytliwe pytanie o prezenty książkowe pod choinkę zadałam znajomemu, który jest żołnierzem zawodowym. Byłam bardzo ciekawa co czyta nasza kadra oficerska, licząc na krwawy kryminał, ostrą sensację lub powieść wojenną, ewentualnie historyczną. Okazało się, że nic! Trochę się zmartwiłam, bo jednak liczyłam na pożyczenie nieznanego tytułu, który mnie zaskoczy....

Polska po II wojnie światowej. Ludowa władza zwalcza reakcyjne podziemie. Porucznik Madejski zajmuje wieś Wolice, żeby zlikwidować bandę "Wichury".

Dodaj cytat z książki Wierne blizny