Zodiak

Data 1. wydania:
2007-03-23
Dariusz Strączyński
thriller zodiak zabójstwa morderca

OK, ale myślałam, że będzie bardziej ciekawa.
Nie polecam ludziom, którzy widzieli już film.

OK, ale myślałam, że będzie bardziej ciekawa.
Nie polecam ludziom, którzy widzieli już film.

Hejka, ma może ktoś tę książkę na sprzedaż za naprawdę małe pieniądze?

Hejka, ma może ktoś tę książkę na sprzedaż za naprawdę małe pieniądze?

Oczekiwania miałem wysokie i nie mogłem się doczekać, kiedy ją przeczytam. Niestety męczyłem się przy tej książce niemiłosiernie od początku do końca. Książka co prawda napisana rzeczowo i autor włożył w nią ogrom pracy, ale mnie osobiście przytłacza ogrom szczegółów, postaci przez co całość dzieła jest dla mnie ciężka do zrozumienia. Przykro mi wystawiać tak niską ocenę, ale w moim odczuciu tak właśnie jest.

Kawał pracy i życia włożony w tę książkę.

Kawał pracy i życia włożony w tę książkę.

Świetny reportaż szczegółowo dokumentujący jednego z najbardziej tajemniczych seryjnych morderców w historii USA. Warsztatowo nie jest to książka najwyższych lotów , lecz wierność i szczegółowość historii broni ją bezwzględnie. Polecam szczególnie wielbicielom kryminałów, a dla "fanów" historii o seryjnych mordercach.

Trudno powiedzieć,mam mieszane uczucia co do tej kśiążki,chyba nie wniosła nic nowego w to co już wiedziałem o sprawie zodiaka.

Wspaniała książka! Uwielbiam taką tematykę, wciągnęłam się w tą zagadkową historię i strasznie żałuję, że książka nie jest dostępna w sprzedaży! :(

Polecam również film, lecz wg mnie książka jest o wiele lepsza ;)

Polecam również film, lecz wg mnie książka jest o wiele lepsza ;)

Na półkach: , , , ,

Mocno subiektywna. jednak bardzo dobrze napisana. Opisy samcych zdarzeń oraz relację ludzi, którzy uczestniczyli w całej historii dobrze odtworzone. Czytałam lepsze książki o mordercach, jedna ta jest naprawdę ciekawa. Jeśli kogoś intersuję ta tematyka to lektura obowiązkowa.

Obejrzałam dwa filmy oparte na historii Zodiaka (z 2005 i 2007 roku) i tym sposobem zafascynowałam się tą nierozwiązaną do dziś zagadką kryminalną. W historii Zodiaka jest coś niesamowitego, poza tym fakt, że nie został on nigdy schwytany, powoduje dodatkową aurę tajemniczości wokół tej sprawy.
Co zaś do samej książki: widać, że autor włożył w nią mnóstwo pracy i poświęcił jej kawał życia: mnóstwo nazwisk, dat, szczegółów. Jest to na swój sposób ciekawe, choć z drugiej strony myślę, że to raczej pozycja dla pasjonatów sprawy Zodiaka czy w ogóle zagadek kryminalnych.
Przyznaję bowiem, że książka była chwilami nużąca,właśnie przez to naszpikowanie wszelkimi szczegółami.
Robert Graysmith przedstawia sylwetki podejrzanych w tej sprawie,opisuje okoliczności morderstw dokonanych przez Zodiaka, lub te, w których był on prawdopodobnym sprawcą.
Niemniej cieszę się że przeczytałam tę książkę, zastanawia mnie na przykład, czy fakt, że Zodiak nie został nigdy złapany, wynikał z jego piekielnej inteligencji, sprytu, szczęścia, splotu zdarzeń, a może złożyły się na to między innymi niedociągnięcia i zaniedbania w śledztwie?
Choć chyba trudno odmówić Zodiakowi sprytu, przenikliwości-zawsze był o krok przed policją, bawił się z nią w kotka i myszkę, grał jej na nosie..
Prawda jest też taka, że przez wiele lat wprowadził prawdziwy chaos w życie społeczności San Francisco i okolic,policji, mediów..Zyskał pewnego rodzaju niechlubną sławę, a bywało, że inni mordercy podszywali się pod jego czyny..
Zodiak chciał, by powstał o nim film, no cóż, jego życzenie się spełniło, nawet razy dwa..

Dodaj cytat z książki Zodiak