Zosia i jej zoo. Figlarna panda

Okładka książki Zosia i jej zoo. Figlarna panda Amelia Cobb
Okładka książki Zosia i jej zoo. Figlarna panda
Amelia Cobb Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Zosia i jej zoo literatura dziecięca
literatura dziecięca
2014-01-01
Jacek Drewnowski

Tak bardzo słodkie ''=''

Tak bardzo słodkie ''=''

Bardzo sympatyczna propozycja dla małoletnich czytelników, która nie tylko bawi, ale i dostarcza wartościowych treści. Akcja rozgrywa się w Azylu Zoologicznym, dokąd trafiają potrzebujące zwierzaki z całego świata, sprowadzane tam przez założyciela ośrodka i zarazem ciotecznego dziadka głównej bohaterki. W tej odsłonie serii do placówki przywiezione zostają dwie młodziutkie pandy, których obecność służy zarówno do nakreślenia wątku siostrzanych sporów, jak również przemycenia kilku kształcących informacji o pandach wielkich. Co więcej, dydaktyczne walory utworu obejmują też istotę ochrony środowiska ogółem oraz pochwałę miłości do zwierząt.

Więcej na temat książki w blogowej recenzji, dostępnej pod tym adresem:

Fajna, gdy się czyta o tych zwierzakach to aż serce mięknie :)

Fajna, gdy się czyta o tych zwierzakach to aż serce mięknie :)

Bardzo ciekawa książka opisująca życie dwóch pand w Azylu Zoologicznym. Książka napisana jest prostym językiem. Występują w niej duże litery i czarno-białe ilustracje.

Amelia Cobb to autorka jak na razie trzytomowej serii pt. ,,Zosia i jej ZOO", której bohaterami został pingwin, lewek i panda. Jestem ciekawa, którym zwierzętom pisarka poświęci swoje dalsze książki.

Jak wiadomo zwierzęta, podobnie jak ludzie, także kiedyś żegnają się z życiem. Nie inaczej było z pandą przebywającą w ZOO, która zmarła ze starości. Wszyscy za nią tęsknili. Na szczęście dziadek Horacy właśnie wrócił z kolejnej wyprawy i przywiózł ze sobą Czi Czi, czyli malutką pandę!

Bardzo lubię zwierzęta polskie, jednak mam kilka ulubieńców wśród zagranicznych okazów. Należą do nich niewątpliwie niedźwiedzie, w tym pandy. Ucieszyłam się, gdy swego czasu zauważyłam trzeci tomik serii na półce księgarni, kupiłam go natychmiast. Trochę czasu minęło zanim postanowiłam go przeczytać, jednak czas spędzony z tą opowieścią na pewno nie należy do straconych. Mamy okazję poczytać o sile prawdziwej przyjaźni i miłości, która może wiele zmienić.

Książeczkę czyta się szybko, jest napisana bardzo przystępnym językiem. Jest bardzo życiowa i mądra, dzięki niej możemy poczytać o zwierzątkach, które ujrzymy tylko w miejskim ZOO. Jest to jedyna seria o zagranicznych stworzeniach, którą kolekcjonuję, jednak bardzo mi się podoba. Z niecierpliwością czekam na kolejne tomy.

,,Zosia i jej ZOO. Figlarna panda" to pozycja, którą można czytać niezależnie od pozostałych tomów, ja jednak preferuję zapoznawanie się z tą serią od początku. Lepiej poznamy zwierzęta przebywające w ZOO, a także poznamy stałych bohaterów, którzy występują we wszystkich książeczkach. Jeśli lubicie czytać o egzotycznych okazjach, seria będzie dla Was idealna.

Moja ocena: 5,5/6

• Hania czyta