Kawafis Aleksandryjczyk

Tenten
Literatura nowogrecka Konstandinos Kawafis Aleksandria
językoznawstwo, nauka o literaturze
Literatura nowogrecka Konstandinos Kawafis Aleksandria

znakomite tłumaczenia. Inaczej osadzone w języku. Słowo wstępne Zagajewskiego nie wnosi nic nowego do lektury. Warto.

Na półkach: , , , , ,

Niezwykła i cokolwiek zagmatwana książka. Sam Kawafis miejscami wydaje się nie tyle jej tematem, co tylko pretekstem do snucia rozważań o literaturze, historii, kulturze w ogóle. Kubiak, wybitny znawca literatury (nie tylko zresztą antycznej), interesująco omawia literackie wzory Kawafisa, ale także sporo miejsca poświęca tym, którzy się na Aleksandryjczyku wzorowali,...

• XIX wiek
  • Historia