Świadomi rodzice. Budząc siebie, wzmacniasz dziecko.

Shefali Tsabary Wydawnictwo: Biały Wiatr poradniki
Beata Piecychna
Biały Wiatr
poradnik rodzina wychowanie dziecko rodzic
poradniki
Beata Piecychna
poradnik rodzina wychowanie dziecko rodzic

Książka ta nie jest tylko dla ludzi, którzy zaczynają swoją przygodę z macierzyństwem. Jest ona przede wszystkim dla tych, którzy chcą czerpać pełnymi garściami z bycia rodzicem, pozbyć się frustracji, gniewu i zmęczenia. Każdy z nas ma swoje kryzysy w wychowaniu. Jednak zbiór mądrych rad pisarki może pomóc nam spojrzeć na tę kwestię zupełnie inaczej.

To nie jest łatwa książka chociaż dobrze się ją czyta. Łączy wschodnią świadomość (autorka urodziła się w Indiach) z zachodnią psychologią (mieszka i pracuje w Nowym Jorku).

Nie ukrywam, że czytając ją czułam pewien dyskomfort zwłaszcza w kontekście rozwoju świadomości i stwierdzeń, że aby mieć kontakt ze swoim dzieckiem trzeba najpierw nawiązać więź z samym sobą, czy też...

Polecam książkę rodzicom, którzy chcą wychować swoje dzieci mądrze, nie powtarzając błędów własnych rodziców, co czasami moze byc bardzo trudną sztuka.

• Dzieci
  • Rodzicielstwo