Bez kontroli. Czy wychowując dziecko musimy używać kar i dyscypliny?

Okładka książki Bez kontroli. Czy wychowując dziecko musimy używać kar i dyscypliny?
Shefali Tsabary Wydawnictwo: Biały Wiatr poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Out of control
Biały Wiatr
2015-01-28
2015-01-28
Małgorzata Micał-Kusibab
rodzina wychowanie dziecko harmonia psychologia

To jest jedna z tych książek, które pomagają rodzicom w zdystansowaniu się od siebie i w wejściu w skórę swojego dziecka. Oparta na przykładach z własnego zawodowego oraz prywatnego doświadczenia autorki jest autentyczna, prostolinijna i skupiona na tym, co dla rodzica najważniejsze - wychowaniu zdrowego emocjonalnie, asertywnego i akceptującego siebie człowieka.

Uczy jak działać dla dobra dziecka i dobra całej rodziny. Pokazuje, że nie ma złych dzieci a jedynie nieodpowiedzialni bądź niewyedukowani rodzice. Proces kształcenia polecam zacząć od tej właśnie znakomitej lektury.

Chcesz, żeby dziecko miało w tobie sojusznika, nawet kiedy odmawiasz, nie masz już siły i kasy na przekupstwa dzieci – oto rada, „bez kontroli” i współpracujecie razem! Przeczytałam i podałam dalej!

Nie postępuj schematycznie, dobry rodzic nie ingeruje w rozwój dziecka, chyba, że jest zagrożone jego zdrowie i sam proces nauki poprzez doświadczenie może być szkodliwy. Przeczytaj tą pasjonującą książkę i dowiedz się, co oznacza bycie dobrym rodzicem.

Świetnie wydana książka, bez błędów redakcyjnych i w znakomitym tłumaczeniu. Autorka łączy doświadczenie psychologa z wiedzą z zakresu duchowości. Mądra publikacja, zmienia podejście rodzica do dziecka, jego roli w procesie wychowawczym. Polecam.

O dziecko jest stosunkowo łatwo. Dużej części z nas zresztą, poza rodzicami, przy poczęciu towarzyszyła jeszcze jedna para: Przypadek i Chwila Zapomnienia.

No cóż, życie po prostu jest takie. Takie ekspansywne. W związku z brakiem świadomego podejmowania decyzji o sprowadzeniu na ten świat, nazywany przez plemię Dogonów kosmicznym piekłem, kolejnej duszy, nie powinna...

• Dzieci
  • Kiedyś...gdy zostanę rodzicem
  • Chcę w prezencie
  • 2015
  • Droga

Dodaj cytat z książki Bez kontroli. Czy wychowując dziecko musimy używać kar i dyscypliny?