Poznań - miasto niepoznane

historia
Rebis
2006-01-01
2006-01-01
historia Poznań ciekawostki historia miasta legendy

Doskonała pozycja dla każdej osoby, która pragnie dowiedzieć się czegoś o Poznaniu. Autorzy w niezwykle ciekawy i przystępny sposób przybliżają czytelnikom historię miasta, szczegółowo omawiając miejsca związane z danym zagadnieniem. Lektura, podobnie jak odcinki audycji emitowanych na antenie Wielkopolskiej Telewizji Kablowej, na podstawie których książka powstała, podzielona jest tematycznie - każdy rozdział to poznańska wędrówka śladami danego zagadnienia: poznański Czerwiec, nekropolie, wojsko w historii Poznania, Cyryl Ratajski, Karol Marcinkowski... Mimo natłoku faktów pozycję czyta się dobrze, a każdy Poznaniak bez trudu zlokalizuje w wyobraźnie kolejne omawiane punkty na mapie miasta. Podejście tematyczne (choć rozdziały początkowe wiążą się z najdawniejszą historią, a coraz dalsze, stopniowo, z coraz nowszą) pozwala autorom snuć ciekawą narrację, która układa się w spójną opowieść osnutą wokół określonego wątku.
Odejmuję gwiazdkę za niestaranność edytorską - literówki trafiają się licznie, a na jednej ze stron powtórzony jest cały akapit.
Nie zmienia to faktu, iż polecam lekturę każdemu Poznaniakowi i osobie zainteresowanej Poznaniem - książka pozwoli spojrzeć na miasto pod zupełnie nowym kątem. Aż szkoda, że ma tylko jedną część, tyle tematów wciąż pozostało nieomówionych...

• 1Posiadam

Dodaj cytat z książki Poznań - miasto niepoznane