Polska niepodległość 1918

Średnia ocen

6,3 6,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,3 / 10
15 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
38
19

Na półkach: ,

Książka nieco mnie rozczarowała, być może powodem ku temu był jej opis, który sprawił, że od lektury oczekiwałam czegoś zgoła innego. Polska Niepodległość 1918 opisana jest jako książka, w ktorej autor rozprawia się z mitami narosłymi wokół odzyskania przez Polskę niepodległości, tymczasem ocena i komentarz autora to tylko kilka końcowych stron. Większość utworu to podręcznik do historii, przez który dość ciężko było mi przebrnąć. Znaczną większość tworzą opisy Polski pod zaborami, powstań czy formowania sie polskich oddziałów zbrojnych, a lekturę utrudnia powielanie wątków ( czasami wręcz powtarzanie tych samych zdań, co zbija z tropu) błędy składniowe czy duża ilość literówek. Całość wydała mi się opisana w nieco zagmatwany sposób. Tak jak już wcześniej wspomniałam, liczyłam na trochę więcej od autora, co nie oznacza, że książka jest zupełnie bezwartościowa bo zawsze czegoś nowego można się dowiedzieć, jednakże nie jest to lektura, która odmieniła moje życie. Dla mnie przeciętna.

Książka nieco mnie rozczarowała, być może powodem ku temu był jej opis, który sprawił, że od lektury oczekiwałam czegoś zgoła innego. Polska Niepodległość 1918 opisana jest jako książka, w ktorej autor rozprawia się z mitami narosłymi wokół odzyskania przez Polskę niepodległości, tymczasem ocena i komentarz autora to tylko kilka końcowych stron. Większość utworu to...

więcej Pokaż mimo to

avatar
477
90

Na półkach: , ,

Książka zdecydowanie więcej obiecuje niż faktycznie dostarcza. Przez większą część jest to poprawne, ale zupełnie mało innowacyjne omówienie losów Polski o końca XVIII wieku po odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Jedynie omówienie wydarzeń, które doprowadziły do pamiętnej (choć nieszczególnie wówczas znaczącej) daty 11 listopada oraz to, co nastąpiło później, zasługuje na większą uwagę. Paradoksalnie najwięcej ciekawych spostrzeżeń zawarł Rezler w zakończeniu, zwracając uwagę, na szereg czynników, które do niepodległości doprowadziły.

Książka zdecydowanie więcej obiecuje niż faktycznie dostarcza. Przez większą część jest to poprawne, ale zupełnie mało innowacyjne omówienie losów Polski o końca XVIII wieku po odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Jedynie omówienie wydarzeń, które doprowadziły do pamiętnej (choć nieszczególnie wówczas znaczącej) daty 11 listopada oraz to, co nastąpiło później, zasługuje...

więcej Pokaż mimo to

avatar
199
113

Na półkach: ,

Solidny warsztat historyczny i beznadziejny redakcyjny.

Autor postawił sobie za cel pokazanie polskiej drogi do niepodległości od mniej więcej połowy XIX w. do ok. 1922 roku.

Marek Rezler skupia się głównie na militarnym aspekcie odzyskania suwerenności i odbudowy kraju. Tekst trochę przytłacza ogromem faktów, nazwisk dowódców, polityków, przytaczanych bitew, dat, frontów, ugrupowań itp. Naprawdę dużo tego, co jest zarówno atutem tej książki, jak i jej słabostką. Ponadto, czytelnikowi, który ma raczej nikłe pojęcie o wojskowości, ciężko będzie lawirować między pułkami, batalionami, stopniami wojskowymi itd.
Bardzo interesujące są fragmenty bezpośrednio od Autora tj. momenty kiedy jest on nie tylko skrupulatnym historykiem ale też pozwala sobie na kilka własnych opinii i postawionych tez. O żadnej rewolucji w postrzeganiu odbudowy niepodległości rzecz jasna nie ma mowy.

No i na sam koniec coś absolutnie karygodnego.
Odnosi się wrażenie, że tekst w ogóle nie przeszedł korekty. Ba! Jakiejkolwiek redakcji! Dosłownie co druga-piąta strona zawiera błędy w postaci np. powtórzenia całego zdania, albo braku odstępu między wyrazami lub literówkę. Wszędzie brakuje kropek, przecinków lub pojawiają się w niezrozumiałych miejscach.

Książka raczej dla kogoś, kto przeczytał podręcznik do historii Polski również po zakończeniu edukacji w szkole.

Solidny warsztat historyczny i beznadziejny redakcyjny.

Autor postawił sobie za cel pokazanie polskiej drogi do niepodległości od mniej więcej połowy XIX w. do ok. 1922 roku.

Marek Rezler skupia się głównie na militarnym aspekcie odzyskania suwerenności i odbudowy kraju. Tekst trochę przytłacza ogromem faktów, nazwisk dowódców, polityków, przytaczanych bitew, dat,...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    22
  • Przeczytane
    20
  • Posiadam
    13
  • Teraz czytam
    6
  • Historia
    3
  • I WŚ i międzywojnie
    1
  • Historia (wiek XX)
    1
  • POZ
    1
  • Posiadam (ebook)
    1
  • Storia 14,07,2016
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Polska niepodległość 1918


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne