The Siren

Okładka książki The Siren
Tiffany Reisz Wydawnictwo: Harlequin, HarperCollins Cykl: The Original Sinners (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
The Original Sinners (tom 1)
Harlequin, HarperCollins
2012-07-24
Data 1. wydania:
2012-07-24
angielski

Z pewnością książka jest nietuzinkowa, ale po jej przeczytaniu mam mieszane uczucia. Nie przemawia do mnie BDSM w formie pokazanej przez autorkę. Przemoc, która powoduje poważne uszkodzenia ciała i konieczność wizyty w szpitalu to nie moja bajka. Poza tym przeszkadzał mi wątek religijny. Podobała mi się natomiast kreacja bohaterów. Główną postacią jest rozchwiana emocjonalnie Nora, która uwikłana jest w dziwne i trochę niezrozumiałe relacje z trzema mężczyznami: młodziutkim Wesleyem, dużo starszym od niej Sorenem i żonatym Zachem. Na końcu szkoda mi było zarówno jej jak i młodego. Jego chyba najbardziej.

Lubię książki, które wchodzą na głowę i ta nią zdecydowanie była.

Zacznę od Sorena, który uważa się za boga, a może za jego wysłannika? Moim zdaniem on nie kocha jej w taki sposób jaki twierdzi, że ją kocha, on ją kocha, bo ona pozwala mu być tym kim nie powinien, przy tym, co ma z nią, przy tym, co ma w podziemiach.

Wes? Kochany dzieciak, który w wielu momentach wydawał się o wiele dojrzalszy od Nory. Końcówka łamie mi serce.

Zach? On jest zagubiony, ma brudy w przeszłości, swoje własne grzechy, swoją własną niepewność ale i zarazem pewne przekonanie.

Nora? Nora jest zagadką, ale według mnie końcówka dużo tłumaczy. Moim zdaniem ona nie żyje z Sorenem dlatego, że tak bardzo go kocha, a dlatego, że nie zna czegoś innego, wpłynął na nią w tak młodym wieku, że nie było opcji, żeby zniknęła z jego życia. Ona chce być kochana, potrzebna, chce, żeby ktoś się nią zaopiekował, odprowadzał do łóżka, robił posiłki, a nie traktował jak kogoś poddanego. Tylko, że ona chyba nie do końca to rozumie.

Moim zdaniem to, co ona robi na końcu nie robi z miłości do Sorena, a z miłości do Wesa i jestem pewna, że spodobałoby się jej to, co on by jej dał, bo ktoś by się nią zaopiekował tak po prostu jak człowiek człowiekiem, ktoś by ją kochał i czcił, a nie..

Nora też ma duże zaciągi BDSM, jej się to podoba, kocha to, ale moim zdaniem ona siebie krzywdzi za wszystko, co zrobiła, żeby w tym być, za wszystko, co robi dookoła.

Gdy mówi, że tylko Soren jej nie zranił jest w błędzie. Uważa, że tego nie zrobił, bo na to pozwoliła, pozwolenie dla niej jest znieczuleniem.
Zach i Wes? Zach nigdy nie był jej, a Wes w nim było dla niej za dużo tego czego chciała, ale nie potrafiła przyjąć, przez "dobroć" Sorena.

Nie wierzę, że on ja kocha. Cała ta bujda, katolicka, cała bujda o bogu w tej książce, jest dla mnie trochę jak sekta. Soren wierzy w boga, jedoczesnie lamiac najwazniejsze przekonanie katolicyzmu. On nie jest potworem, on jest bogiem, ale własnej religii.

Książka jest niesamowita i zakończenie daje w kość. Tak wiele rzeczy tam zaczynasz rozumieć, tylko, że to się skończy śmiercią. Śmiercią serca albo ciała.

Lubię książki, które wchodzą na głowę i ta nią zdecydowanie była.

Wes? Kochany dzieciak, który w wielu momentach wydawał...

Czytając książkę zastanawiałam się czy prawdą może być stwierdzenie,iż "Lepiej rządzić w Piekle niż służyć w Niebie???"

Potem zastanawiałam się co lepsze: Żyć w piekle czując niebo ,czy żyć w niebie czując piekło??

Kończąc książkę zastanawiałam się czy istnieje sposób aby robić jedno i drugie ???
I wiecie co ??? Idealny środek na taki sposób raczej nie istnieje.
Zawsze gdzieś będzie ból i cierpienie.Ból i cierpienie w miłości i z miłości,czy to chorej czy też zdrowej.
Ból jest życiem a skoro żyjemy to i cierpimy.Czasami zdarza się tak ,że niektórzy z Nas czerpią z tego bólu przyjemność a czasami...tam gdzie inni widzą piekło drudzy odnajdują swe niebo.

Wiem ,to strasznie zagmatwane ale taka właśnie jest ta książka,która
z całą pewnością na długo pozostanie w mej pamięci.

I wiecie co ??? Idealny środek na taki sposób raczej nie istnieje.
Zawsze...

Dawno nie czytałam tak dobrej książki. Świetna !

Dawno nie czytałam tak dobrej książki. Świetna !

Na półkach: , , , ,

Ta książka do łatwych nie należy, więc może wywoływać mieszane uczucia. U mnie wywołała ogromny szok, stwierdzam, że jest nietuzinkowa, całkowicie nieprzewidywalna i bardzo pokręcona. Trzeba mieć jednak czas i nastrój, żeby się w nią zagłębić, a nie będzie to czas stracony. Jest to studium psychologiczne czterech postaci: Nory i uwikłanych w jej życie trzech mężczyzn Zacharego, Wesleya i Sorena. Z każdym z tych mężczyzn łączyła ją innego rodzaju relacja.
Soren przez 10 lat był jej dominem, to on od jej 16-ego roku życia zawładnął jej całym życiem, ich związek opierał się na ostrej relacji BDSM. Soren to jej ciemność i mrok. Jest bezlitosnym sadystą, ale potrafi też pokazać ludzkie oblicze i na swój pokręcony sposób ją kocha. Odeszła od niego z powodu jego zobowiązań, ale nigdy nie przestała go kochać.
Wes to młody chłopak, z którym mieszka, ale łączy ich czysta przyjaźń i wzajemna fascynacja. Nora bardzo się boi, żeby nie skrzywdzić Wesa, trzyma go z dala od jej mrocznego świata, on jest jej światełkiem w tunelu, z którego mogłaby się wydostać, tylko czy aby na pewno tego pragnie? Czy jej próba wydostania się nie odniesie odwrotnego skutku i nie wciągnie czystego i niewinnego Wesa w jej mroczny, grzeszny świat?
Natomiast Zach to zgorzkniały edytor będący w separacji ze swoją żoną, z którym Nora zaczęła współpracę w celu wydania swojej erotycznej powieści w renomowanym wydawnictwie. Człowiek z ogromna ilością zahamowań, żalu i goryczy. Bardzo niestabilny w swoich decyzjach, porywczy i gwałtowny. Głęboko ukrywa swój związek z Grace i przyczynę jego rozpadu. Ich współpraca nie jest bynajmniej łatwa, choć z czasem to Nora jest tą osobą, przy której zaczyna odżywać. Ona próbuje mu pomóc uporać się z problemami wprowadzając go w świat BDSM, jednak kiedy dopadają ją jej głęboko skrywane tajemnice, wszystko rozpada się w mgnieniu oka.
Nora ma bardzo skomplikowaną osobowość, tak naprawdę trudno odgadnąć, czego tak naprawdę pragnie. Zarówno Wes, jak i Zach są światełkiem w mroku Nory, w którym żyje i z którego chciałaby się gdzieś tam w podświadomości wydostać, ale czy aby na pewno tego pragnie? Czy ucieczka w ciemność to reakcja na życiowe niepowodzenia, czy rzeczywiste pragnienia? Może kolejna część odpowie na te pytania.
Do połowy książki trochę się dłużyło, ale po tym, jak się dowiedziałam kim jest Soren, spadałam z krzesła, a akcja zdecydowanie nabrała tempa.
Pomimo tego, że autorka stara się ukazać prawdziwy brutalny świat BDSM w lepszym świetle, nie przemawia to do mnie. Nie przemówiła również podstawowa zasada "ranić nie krzywdzić" w momencie, kiedy zraniona osoba trafia do szpitala i twierdzi, że nikt jej nie skrzywdził...

Zdecydowanie najlepsza książka jaką dotąd przeczytałam, jest jedną z tych, które mają na ciebie wpłay, powodują, że zaczynasz patrzeć z zupełnie innej perspektywy na pewne sprawy. Głowna bohaterka Nora pisze książkę, napisała ich już kilka, natomiast ta ma dla niej największe znaczenie, do tego potrzebny jest Zach jej edytor. Wes był słodki niczym cukierek, no i Søreno. Gorąco polecam wspaniała książka, z niecierpliwością czekam na kolejne części.

Na półkach: , , , ,

The Siren jest książką, która niesamowicie na mnie wpłynęła. Uważam ją za wyjątkową, nietuzinkową. Bardzo mnie poruszyła. Dla niektórych, jej tematyka może być zbyt poważna, może wręcz nudna, (z czym nigdy się nie zgodzę) ze względu na poruszanie głębszych problemów, gdzie w tle mamy scenerię bdsm i zagmatwane relacje między bohaterami. Istotne jest jednak, aby czytać między wierszami. Wtedy dostrzeżecie, że ta książka niesie ze sobą pewne przesłanie: każdy chce być kochany, każdy chce być szczęśliwy, ale oczywiście osiągnięcie tego bywa trudne, a czasami niemożliwe w sposób, w jaki byśmy tego chcieli.

To historia trudna, nie dla każdego. Moim zdaniem dla nieco starszych czytelników, którzy trochę doświadczyli już życia. Mamy tutaj mi.in.: małżeństwo w separacji; parę kochanków po rozstaniu, którzy należą do świata bdsm, a ich drogi nie potrafią się rozejść; nastolatka zakochanego w wyżej wspomnianej kobiecie ze świata bdsm. Drogi wszystkich bohaterów krzyżują się, dzięki czemu powstaje mieszanka emocji pt. The Siren. Autorka ma bardzo przyjemny i przy niektórych fragmentach, powiedziałabym, poetycki sposób pisania. W książce występują zabawne, poruszające, a czasami szokujące momenty.

Gorąco polecam! Mogę obiecać, że jest to coś innego, niż do tej pory czytaliście z tego gatunku :)

Fascynująca zagadkowa i szokująca :))Warto!

Fascynująca zagadkowa i szokująca :))Warto!

Dodaj cytat z książki The Siren