Mowa z Grochowa

Okładka książki Mowa z Grochowa Przemysław Śmiech
Okładka książki Mowa z Grochowa
Przemysław Śmiech Wydawnictwo: Skarpa Warszawska językoznawstwo, nauka o literaturze
językoznawstwo, nauka o literaturze
Skarpa Warszawska
2014-01-01
2014-01-01
9788363842055

Świetna książka autor jak to sam przyznaje "flancowany warsiawiak" ze swarą opisuje naszą codzienność tak jakby to mógł robić mistrz Wiech. Porusza nie tylko zagadnienia bieżące ale też historię warszawy i legendy. Naprawdę czasami doprowadzał mnie do łez ze śmiechu. Kawał dobrej literatury utrwalającej gwarę warszawską.

A gdyby tak Wiech cały czas tworzył?
Przemysław Śmiech wziął udział w sztafecie, przejął pałeczkę od Mistrza gwary warszawskiej i biegnie z nią w zaskakująco dobrym tempie.
Jesteście ciekawi, co warsiawiaki grochowiaki myślą na temat komunikatów w drugiej linii metra, esemesowych telekonkursów albo Nocy Muzeów? A może macie ochotę na krótki wykład z historii lub streszczenie i omówienie pozycji z kanonu lektur?
Podczas lektury zabrania się pić (bo się można ze śmiechu zakrztusić),jeść (bo się można ze śmiechu zadławić) i niestabilnie siedzieć (bo spaść ze stołka ze śmiechu można). Szczerze polecam. A jeśli ktoś będzie miał okazję posłuchać opowiadań w wykonaniu władającego gwarą autora, nie stracić za żadne skarby!

A gdyby tak Wiech cały czas tworzył?

Udało się autorowi rozśmieszyć mnie, momentami do łez.
"Mowa z Grochowa" to prawdziwy hołd dla gwary warszawskiej i Stefana Wiecheckiego "Wiecha".
Autor nawiązuje do wątków historycznych: legend, miejsc, literatury, a także opisuje współczesne wydarzenia, filmy, postacie aktorów.

Udało się autorowi rozśmieszyć mnie, momentami do łez.

• Warto
  • Nowe-stare