English Matters, 49/2014 (listopad/grudzień)

Okładka książki English Matters, 49/2014 (listopad/grudzień) Redakcja magazynu English Matters
Okładka książki English Matters, 49/2014 (listopad/grudzień)
Redakcja magazynu English Matters Wydawnictwo: Colorful Media Seria: English Matters czasopisma
Kategoria:
czasopisma
Seria:
English Matters
Wydawnictwo:
Colorful Media
Data wydania:
2014-11-01
Data 1. wydania:
2014-11-01
Język:
angielski
ISBN:
18964184
Tagi:
dwumiesięcznik język angielski
Średnia ocen

7,2 7,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,2 / 10
10 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
580
195

Na półkach: , , , ,

Numer czterdziesty dziewiąty przygotowany przez polsko - angielski zespół redakcyjny
w składzie: Katarzyna Szpotakowska, Robin Das, Roberto Galea, Karolina Kaim, Dan Sandford, Ken Brewer, Michał Mazurkiewicz i Barbara Jasińska, to dziesięć artykułów podzielonych na osiem działów tematycznych. Takich jak: This and that, Pepole and Lifestyle, Culture, Language, Technology, Travel, Conversation Matters oraz Leisure. To właśnie ostatnie dwie rubryki skupiają się stricte na nauce języka i słownictwie. Tradycyjnie już połowę z nich można pobrać w formacie mp3 według własnych potrzeb na telefon lub komputer. Poza nagraniami warto mieć również listę trudniejszych słówek jako plik PDF.
W tym wydaniu znajdziemy:
• Horoskop na wesoło + kilka najpowszechniejszych tautologii.
• Tekst, którego bohaterem jest odtwórca głównej roli w serialu BBC Sherlock
- Benedict Cumberbatch oraz fragment poświęcony samemu serialowi.
• Wywiad z Polakiem Markiem Wałuskim, autorem książki Wałkowanie Ameryki, gdzie zostały obalone mity na temat życia za oceanem.
• Artykuł dotyczący pewnych zmian jakie wprowadzono w Wielkiej Brytanii.
• Coś dla bloggerów, którzy chcieliby spróbować swoich sił przed kamerą tworząc vloga.
• Fragmenty dla miłośników podróży (Pekin i jego zabytki) oraz technologii
(Drony i ich historia).
Ci, którym zależy tylko i wyłącznie na nauce, też nie mają powodów do zmartwień. Numer zawiera artykuły ułatwiające poznanie pochodzenia popularnych zwrotów stworzonych przez brytyjskich autorów. Ponadto jest możliwość powtórki słownictwa związanego ze sportem i prześledzenia przykładowych rozmów telefonicznych w języku angielskim. Teoria połączona z praktyką i przejrzysty układ tekstów.
https://www.youtube.com/watch?v=maamwusLsxo

Numer czterdziesty dziewiąty przygotowany przez polsko - angielski zespół redakcyjny
w składzie: Katarzyna Szpotakowska, Robin Das, Roberto Galea, Karolina Kaim, Dan Sandford, Ken Brewer, Michał Mazurkiewicz i Barbara Jasińska, to dziesięć artykułów podzielonych na osiem działów tematycznych. Takich jak: This and that, Pepole and Lifestyle, Culture, Language, Technology,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
571
270

Na półkach: ,

Dwa artykuły dotyczące Benedicta i Sherlocka? No, to mi już więcej do szczęścia nie potrzeba! Poważnie-cały numer czytało mi się lepiej dzięki spoglądającemu na mnie panu Holmesowi. Może i nie jestem zbyt oddaną fanką, bo wciąż wszystkich odcinków nie obejrzałam(lepiej dla mnie),ale właśnie z tego powodu artykuły czytałam z zaciekawieniem-większość informacji nie była mi wcześniej znana. Zarówno przybliżenie sylwetki aktora jak i co nieco o samym serialu(dostępne również w wersji mp3 do wysłuchania)uzupełniło moją wiedzę, dzięki czemu faktycznie mogę nazwać się fanem produkcji.
Kolejny tekst, traktujący o Ameryce, kraju tak niesamowicie zróżnicowanym kulturowo i wzbudzającym liczne kontrowersje, również wzbudził moje zainteresowanie. O Panu Marku Wałkuskim wcześniej nie słyszałam lecz dzięki temu numerowi English Matters, z chęcią przeczytam "Wałkując Amerykę", zagłębiając się w ten temat nieco bardziej.
W dziale dotyczącym podróży wybieramy się tym razem do stolicy Chin-poznajemy Pekin z wielu perspektyw, zarówno tej historycznej, liczącej ponad 3 tysiące lat, jak i obecnej, kulturowej, czy też kulinarnej. Jako że Chiny są krajem, który mnie poniekąd fascynuje, nie pogardziłabym obszerniejszym zapoznaniem się z tym miastem.
W listopadowo-grudniowym numerze przeczytać możemy również o rosnącej popularności vlogerów, systemie emerytalnym w Wielkiej Brytanii oraz bezzałogowych samolotach, które obecnie pełnić mogą naprawdę zadziwiające funkcje-dostarczanie pizzy chociażby. Dział językowy przedstawia ważne dla języka osobistości, które dzięki swej twórczości, na stałe wprowadziły do słowników stworzone przez siebie słowa lub wyrażenia. Ostatnim z tematów są trenerzy-celebryci, z pomocą których mnóstwo kobiet zaczyna dbać o swoją figurę.
Ten jesienno-zimowy numer EM wyjątkowo przypadł mi do gustu i każdy artykuł był dla mnie przyjemnością oraz pogłębieniem wiedzy(no, może pomijając rozmowy telefoniczne),dlatego też polecam(jak zwykle zresztą),zwłaszcza jeśli tematy prezentowane przez magazyn przypadły Wam do gustu.

Dwa artykuły dotyczące Benedicta i Sherlocka? No, to mi już więcej do szczęścia nie potrzeba! Poważnie-cały numer czytało mi się lepiej dzięki spoglądającemu na mnie panu Holmesowi. Może i nie jestem zbyt oddaną fanką, bo wciąż wszystkich odcinków nie obejrzałam(lepiej dla mnie),ale właśnie z tego powodu artykuły czytałam z zaciekawieniem-większość informacji nie była mi...

więcej Pokaż mimo to

avatar
223
172

Na półkach: , ,

A dzisiaj na tapecie u mnie czterdziesty dziewiąty numer English Matters. Już od samego początku przykuł moją uwagę, bo na okładce znajduje się nie kto inny jak Benedict Cumberbatch, którego po prostu uwielbiam. Zobaczmy więc, czego możemy się dowiedzieć w tym numerze.

Na sam początek w This & That troszkę dziwny? inny? hmm... o! nietypowy horoskop. W People and Lifestyle oczywiście poczytamy o Benedictcie. ♥ (To chyba jasne, że jest to mój ulubiony artykuł.) W tym dziale również o historii Sherlocka. (I to drugi ulubiony artykuł.) Oraz wywiad z Markiem Wakułskim autorem książki "Wałkowanie Ameryki". O vloggowaniu - czyli ostatnio czymś bardzo popularnym - i o emeryturach w Wielkiej Brytanii, dowiemy się w Culture. Artykuł o neologizmach znajdziemy nie gdzie indziej, jak w Language. W Technology o dronach, a w Travel odwiedzimy Pekin. Na sam koniec Conversation Matters i rozmawianie przez telefon po angielsku oraz Leisure, czyli troszkę o ćwiczeniach.

Jak już wspomniałam najbardziej podobały mi się artykuły dotyczące Benedicta/Sherlocka. Z pozostałych bardzo zaciekawił mnie "Retirement UK: Building a Nest Egg" - mnóstwo ciekawych informacji. Drony również zrobiły na mnie wrażenie, bo ostatnio jest o nich głośno w telewizji i w internecie. Przykładowe rozmowy po angielsku też na pewno mi się przydadzą. A "zwiedzanie" miast i państw z "English Matters" nigdy mi się nie znudzi! :)

Jak zwykle pełno ciekawych tekstów i zdjęć. Naprawdę widzę, jak z numeru na numer co raz lepiej czyta mi się artykuły. Moje słownictwo bardzo, ale to bardzo się ubogaciło. Dlatego cieszę się, że numery "English Matters" ciągle trafiają w moje ręce.

Do tego numeru został dołączony gratis "Idioms for Winter Days", który można pobrać z em.colorfulmedia.pl

Jak zwykle polecam! "English Matters" to świetna nauka i zabawa w jednym. ;)

A dzisiaj na tapecie u mnie czterdziesty dziewiąty numer English Matters. Już od samego początku przykuł moją uwagę, bo na okładce znajduje się nie kto inny jak Benedict Cumberbatch, którego po prostu uwielbiam. Zobaczmy więc, czego możemy się dowiedzieć w tym numerze.

Na sam początek w This & That troszkę dziwny? inny? hmm... o! nietypowy horoskop. W People and Lifestyle...

więcej Pokaż mimo to

avatar
207
143

Na półkach:

Zapraszam na www.sklep-z-pamiatkami.blogspot.com/

Listopadowo-grudniowy "English Matters" to dziesięć artykułów w ośmiu działach o różnej tematyce. Część z nich dostępna jest w wersji MP3, a jako dodatek do gry dostajemy do pobrania "Idioms for Winter Days". Najbardziej jednak moją uwagę zwróciła tutaj okładka, która zachwyciła nie jednego fana "Sherlocka".

Magazyn ten jest bardzo spopularyzowany i polecany w blogsferze. W końcu zebrałam się w sobie i zakupiłam mój pierwszy egzemplarz. Jakie są moje spostrzeżenia po lekturze? Czy czasopismo to pomaga w nauce języka?
Otwieram na stronie 4 i widzę zielony nagłówek This and That, czyli taką małą rozgrzewkę przed lekturą. Znajdziemy tutaj krótkie horoskopy, które wzbogacą nasz słownictwo z działu cech charakteru. A zaraz obok pierwsze spotkanie z Benedictem Cumberbatchem oraz opis filmu "Gra tajemnic".

Kolejna strona i kolejny raz jawi nam się Benedict. W People and Lifestyle Robin Das wziął pod lupę aktora i jego karierę. Kawałek dalej znajdziemy artykuł dotyczący pozostałych postaci serialu "Sherlock" - Watsona, Lestrade i Moriarty'ego.

Pozostajemy w dziale People and Lifestyle, jednak zmieniamy kompletnie tematykę. "Destination: America" to wywiad z Markiem Wałkuskim, autorem książki "Wałkowanie Ameryki", w której obala mity na temat sposobu życia ludzi za oceanem.

Blogerską społeczność w pewnością zainteresuje kolejny dział - Culture. Artykuł "Vlogging it out" przybliża wady i zalety vlogów. Drugi tekst dotyczy wzbudzających kontrowersje reform emerytalnych.

Następnym działem jest Language, który razem z późniejszym Conversation Matters, jest skupiony na nauce języka w dosłownym znaczeniu. Pierwsza sekcja porusza temat etymologii niektórych brytyjskich zwrotów, natomiast drugi - przeprowadzania rozmowy telefonicznej i typowych dla niej zwrotów i wyrażeń potocznych.

Rozdział Travel zabiera nas w odległą podróż do Pekinu i opowiada o zabytkach, które trzeba zobaczyć. Wcześniejszy dział Technology prezentuje nam historię oraz zastosowanie dronów. Na samym końcu zaś znajdziemy Leisure i tekst "Let's get movin'". Przybliżane nam jest w ten sposób słownictwo związane ze sportem i ćwiczeniami, a jednocześnie autor próbuje namówić nas do ruszenia tyłka z kanapy.

Magazyn "English Matters" polecam tym, którzy mają już jakieś podstawy gramatyczne i chcą wzbogacić swoje słownictwo. Taki sposób nauki jest jak dla mnie bardziej atrakcyjny i efektywny. Czytając zwykłe artykuły, a nie teksty podręcznikowe napisane pod konkretny dział tematyczno-gramatyczny, łatwiej nam obyć się i "zaprzyjaźnić" z językiem. Różnorodność tematyczna sprawia, że każdy znajdzie tam coś, co go zainteresuje. Mi najlepiej czytało się o Cumberbatchu i Sherlocku, a także o Ameryce i Chinach. Zdecydowanie watro wydać to 9,50 ;)

Zapraszam na www.sklep-z-pamiatkami.blogspot.com/

Listopadowo-grudniowy "English Matters" to dziesięć artykułów w ośmiu działach o różnej tematyce. Część z nich dostępna jest w wersji MP3, a jako dodatek do gry dostajemy do pobrania "Idioms for Winter Days". Najbardziej jednak moją uwagę zwróciła tutaj okładka, która zachwyciła nie jednego fana "Sherlocka".

Magazyn ten...

więcej Pokaż mimo to

avatar
683
543

Na półkach: , ,

To, że na studiach jestem w grupie średnio-zaawansowanej z języka angielskiego jeszcze o niczym nie świadczy. Są tematy, o których mogę czytać godzinami bez żadnych problemów, ale i takie, w których każde słowo jest mi kompletnie obce. To jest powód, dla którego boję się czytać książek w oryginale. I właśnie dlatego zdecydowałam się, zamiast grubych powieści, na polsko-brytyjskie czasopismo poruszające różnorodną tematykę.

Każdy, kto zna mnie chociaż troszeczkę wie, jakiego bzika mam na punkcie Sherlocka i Benedicta Cumberbatcha. To właśnie dla tych dwóch artykułów zawartych w tym numerze zakupiłam po raz pierwszy English Matters. W jednym z nich dowiemy się nieco więcej na temat biografii tego aktora (przy czym „dowiedzieć się” nie zostało tu użyte przypadkowo, bo nawet ja dowiedziałam się czegoś nowego!),a w drugim poznamy szczegóły serialu, z którego wyżej wspomniany aktor słynie, czyli BBCowskiego Sherlocka.

Kolejny temat, który mnie zaciekawił i mam wrażenie, że Was także zainteresuje, to artykuł poświęcony blogowaniu i vlogowaniu. Przekonamy się, co jest popularne za granicą i jakie tematy są tam najczęściej poruszane. Twórcy przedstawią nam też kilkoro znanych vlogerów, z którymi szczerze polecam się zapoznać.

W tym numerze będziemy też mieli okazję poznać Marka Wałkowskiego, który opowie o swojej nowej książce poświęconej Ameryce. Poczytamy o tym, jak znane gwiazdy pozbywają się nadmiernego brzuszka czy tłuszczyku na udach. Dowiemy się także, w jaki sposób rozmawiać przez telefon, by wszystko zrozumieć i dobrze się dogadać. Mamy też artykuł dla fanów technologii – coś nie coś na temat dronów. I do smaczku kilka wyrazów, które zostały wymyślone przez pisarzy, a przyjęły się do naszego codziennego języka.

Jako że to moje pierwsze spotkanie z English Matters chciałabym zaznaczyć, jakie są moje odczucia. Zawsze chciałam czytać książki w oryginale, ale bałam się, że mój angielski nie jest wystarczająco dobry. Jednak to pisemko to świetne rozwiązanie, bo albo zrozumiem wszystko, albo wesprę się słowniczkiem zawartym na każdej stronie. A ciekawe tematy i możliwość odsłuchania artykułów w formacie MP3 sprawiły, że spędziłam przy niej miły czas i nie czułam, żebym się uczyła, a jestem pewna, że „liznęłam” co nieco z nowego słownictwa.

http://secret-books.blogspot.com/2014/11/dla-sherlocka-ucze-sie-angielskiego.html

To, że na studiach jestem w grupie średnio-zaawansowanej z języka angielskiego jeszcze o niczym nie świadczy. Są tematy, o których mogę czytać godzinami bez żadnych problemów, ale i takie, w których każde słowo jest mi kompletnie obce. To jest powód, dla którego boję się czytać książek w oryginale. I właśnie dlatego zdecydowałam się, zamiast grubych powieści, na...

więcej Pokaż mimo to

avatar
856
832

Na półkach: , ,

Czterdziesty dziewiąty numer mojego ulubionego magazynu szczególnie zaadresowany jest właśnie dla osób mojego pokroju. Już z okładki spogląda na nas Benedict Cumberbatch, znany szerszej publiczności jako genialny detektyw z ulicy Baker Street - Sherlock Holmes. Nie dość, że z tego magazynu dowiemy się o jego historii, to w dodatku nie zabraknie przedstawienia tajemnic serialu stacji BBC wraz z ciekawostkami.

W numerze nie zabraknie także wywiadu - z Markiem Wałkuskim, który przedstawi nam życie w USA od zupełnie innej strony. Oprócz tego w dziale Culture dowiemy się o emeryturach w UK, a w Technology będzie mowa o pewnym niezwykłym pojeździe.

Wszystkim blogerom/blogerkom (lecz nie tylko!) polecam artykuł Vlogging It Out, który jest istną encyklopedią wiedzy o danym zagadnieniu, zakrapianym ciekawostkami. Ale nie tylko! Wszystkim książkoholikom polecam dział Language, w którym znajdziecie "To Coin a Phrase", czyli kilka (kilkanaście!) słów stworzonych przez autorów, które weszły do słownika.

Z English matters #49 przeniesiemy się do tętniącego życiem Pekinu, którego poznamy od samego środka; porozmawiamy telefonicznie, bowiem po lekturze dowiemy się wielu istotnych porad o rozmowach po angielsku; by na sam koniec poćwiczyć - niedosłownie, ale jednak - poznamy fitness za granicą i ich najważniejszych przedstawicieli.

Czterdziesty dziewiąty numer mojego ulubionego magazynu szczególnie zaadresowany jest właśnie dla osób mojego pokroju. Już z okładki spogląda na nas Benedict Cumberbatch, znany szerszej publiczności jako genialny detektyw z ulicy Baker Street - Sherlock Holmes. Nie dość, że z tego magazynu dowiemy się o jego historii, to w dodatku nie zabraknie przedstawienia tajemnic...

więcej Pokaż mimo to

avatar
604
602

Na półkach:

Kolejna odsłona czasopisma English Matters to ponownie duża dawka ciekawostek z różnych dziedzin oraz przyjemna porcja nauki języka angielskiego.

Zaczynając od początku, w kategorii This and That znajduje się parodia horoskopu, z którego można się dowiedzieć, jakie cechy charakteru są przypisane do poszczególnych znaków zodiaku. Wywołuje uśmiech i dostarcza nowych słówek.

Dział People and Lifestyle rozpoczyna artykuł na temat Benedicta Cumberbatch odtwórcy głównej roli w serialu o Sherlocku Holmes. Muszę przyznać, że serialu nie oglądam, ale z chęcią przeczytałam o człowieku, o którym ostatnio jest bardzo głośno. Z artykułu można wynieść informacje między innymi o tym, co zwróciło uwagę wszystkich na tego aktora oraz tę produkcję, a także poznać kolejne kroki w jego karierze. Kolejny artykuł „Elementary, My Dear Watson!” związany jest z tym samym serialem. Skupia się on w dużej mierze wokół Dr Johna Watsona, ale także innych postaci serialu. Następny artykuł z tego działu to „Destination: America”, w którym można zapoznać się z rozmową z Markiem Wałkuskim, autorem książki „Wałkowanie Ameryki”. Rozmowa zawiera szereg odpowiedzi na wiele pytań związanych z tym państwem, a udzielanych na podstawie doświadczeń i obserwacji autora. Ciężko dokonywać porównań różnych państw i jasno określić, które z nich jest lepsze, gdyż każde z nich posiada plusy i minusy, a ocena często zależy od naszych oczekiwań.

W dziale Culture znajduje się ciekawy artykuł „Vlogging It Out”, który może zainteresować w szczególności osoby prowadzące bloga. Można dowiedzieć się wiele na temat ostatnio bardzo popularnych wideoblogów, a także zaletach i wadach takiej formy upubliczniania informacji w sieci. Kolejny artykuł „Retirement UK: Building a Nest Egg” jak sam tytuł wskazuje to garść informacji na temat emerytur w Wielkiej Brytanii.

Następny artykuł, tym razem z kategorii Language to „To Coin a Phrase”. Można zapoznać się w nim z interesującymi wyrazami tworzonymi przez mistrzów pióra takich jak: Charles Dickens czy William Shakespeare czy. Otrzymujemy ciekawe słowa wraz z ich definicją oraz cytatami obrazującymi sposób ich użycia.

W kategorii Technology znajduje się artykuł „Drones – a Melody of the Future?” dotyczący bezzałogowych statków powietrznych czyli dronów. Jak się z niego przekonujemy nie jest to sprawa przyszłości, ale obecnie stosowany sposób głównie przez wojsko w sytuacjach zbyt niebezpiecznych dla ludzi. Czy nie brzmi ciekawie?

Artykuł „The Melting Pot of Beijing” z działu Travel zabiera nas w intrygującą podróż do Chin, a dokładniej Pekinu. Podczas jej trwania poznajemy bliżej to tętniące życiem i pełne barw miejsce, jego charakterystyczne obiekty warte zobaczenia, a także specjały oryginalnej kuchni.

W kategorii Conversation Matters znajdują się trzy dialogi, które mogą okazać się przydatne dla uczących się języka angielskiego. Otrzymujemy szereg wskazówek, w jaki sposób prowadzić rozmowę telefoniczną, by była skuteczna i dobrze zrozumiana przez odbiorcę.

„Let’s Get Movin’” to ostatni artykuł z działu Leisure ukazujący, że sport i wszelkie aktywności, które są ostatnio bardzo modne szczególnie na wiosnę, to nie tylko sposób na utratę wagi, ale także dochodowy interes. Można poczytać na temat różnych rodzajów ćwiczeń, ale także powodów, dzięki którym zyskują popularność szczególnie wśród kobiet.

English Matters 49/2014 to ponownie paleta nowych i ciekawych wiadomości dotykających różnych dziedzin. Jedne artykuły podobają się bardziej, inne nieco mniej, ale zależy to w dużej mierze od naszych zainteresowań. Całość jest dobrze i estetycznie skonstruowana ucząc, bawiąc i dostarczając nowego słownictwa. Tradycyjnie część artykułów jest do pobrania w formacie mp3 ze strony internetowej. Dodatkowo w tym numerze otrzymujemy „Idioms for Winter Days” (do pobrania w formacie pdf) czyli kieszonkowy poradnik językowy, w którym znajdują się ciekawe wyrażenia i sposoby ich użycia.

http://ksiazki-moj-maly-swiat.blog.pl/2014/10/27/english-matters-492014/

Kolejna odsłona czasopisma English Matters to ponownie duża dawka ciekawostek z różnych dziedzin oraz przyjemna porcja nauki języka angielskiego.

Zaczynając od początku, w kategorii This and That znajduje się parodia horoskopu, z którego można się dowiedzieć, jakie cechy charakteru są przypisane do poszczególnych znaków zodiaku. Wywołuje uśmiech i dostarcza nowych...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    14
  • Posiadam
    8
  • Chcę przeczytać
    5
  • 2014
    2
  • Mam ♥
    1
  • 2015
    1
  • Po angielsku
    1
  • Czasopisma
    1
  • Różne
    1
  • Moja biblioteczka
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki English Matters, 49/2014 (listopad/grudzień)


Podobne książki

Okładka książki Książki. Magazyn do czytania nr 2 (65) kwiecień 2024 Izabella Adamczewska, Anne Applebaum, Justyna Bargielska, Łukasz Barys, Katarzyna Boni, Biserka Ćejović, Elżbieta Cherezińska, Piotr Cieśliński, Didier Eribon, Maciej Hen, Urszula Honek, Maciej Jarkowiec, Jerzy Jarniewicz, Miłada Jędrysik, Ryszard Koziołek, Małgorzata Lebda, Pierre Lemaitre, Renata Lis, Zbigniew Mentzel, Weronika Murek, Dariusz Nowacki, Monika Ochędowska, Łukasz Orbitowski, Wojciech Orliński, Jacek Podsiadło, Agata Pyzik, Michał R. Wiśniewski, Radek Rak, Redakcja magazynu Książki, Małgorzata Rejmer, Marcin Sendecki, Agnieszka Sowińska, Magdalena Środa, Andrzej Stasiuk, Maria Stiepanowa, Katarzyna Surmiak-Domańska, Natalia Szostak, Katarzyna Wężyk
Ocena 7,0
Książki. Magaz... Izabella Adamczewsk...
Okładka książki Nowa Fantastyka 500 (05/2024) Adrianna Filimonowicz, José Pablo Iriarte, Fonda Lee, Ray Nayler, Valentino Poppi, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Szymon Stoczek, Lavie Tidhar, Istvan Vizvary
Ocena 6,7
Nowa Fantastyk... Adrianna Filimonowi...
Okładka książki Kaczor Donald 03/2024 + Kaczor Donald 01/1994 Tello -Team, Marçal Abella Bresco, Maximino Tortajada Aguilar, Francesco Artibani, Carl Barks, Sergi Cardó, Flor Collins, Miguel Fernandez Martinez, Andrea Ferraris, Janet Gilbert, Sander Gulien, John Kane, Bob Karp, Kari Korhonen, Jan Kruse, John Lustig, Miguel, Hanne Guldberg Mikkelsen, Paul Murry, Hjemmet Oslo, Stefan Petrucha, Redakcja magazynu Kaczor Donald, Francisco Rodriguez Peinado, Rodriques, Maria José Sánchez Núñez, Hugo Sauer, Al Taliaferro, William Van Horn
Ocena 7,4
Kaczor Donald ... Tello -Team, Marçal...
Okładka książki Nowa Fantastyka 499 (04/2024) Wołodymyr Arieniew, Marta Bonaventura, Michał Brzozowski, Daniel Kordowski, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Eric M. Witchey
Ocena 6,9
Nowa Fantastyk... Wołodymyr Arieniew,...
Okładka książki Znak nr 827 / 2024 Maciej Bobula, Diana Dąbrowska, Olga Drenda, Olga Gitkiewicz, Weronika Gogola, Jerzy Illg, Michał Jędrzejek, Maria Karpińska, Aleksandra Kasprzak, Karol Kleczka, Dominika Kozłowska, Zbigniew Łagosz, Małgorzata Lebda, Anna Marchewka, Eliza Mórawska-Kmita, Piotr Oczko, Janusz Poniewierski, Redakcja miesięcznika Znak, Tomasz Stawiszyński, George Steiner, Ola Szmida, Tomasz P. Terlikowski, Olga Tokarczuk
Ocena 7,0
Znak nr 827 / ... Maciej Bobula, Dian...

Przeczytaj także