Sztuka Trzech Miłości

Okładka książki Sztuka Trzech Miłości Navis Nord
Okładka książki Sztuka Trzech Miłości
Navis Nord Wydawnictwo: Antares nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Antares
2014-01-01
2014-01-01
rozwój osobisty miłość związki spełnienie doskonalenie

Mądra i pożyteczna lektura o różnych poziomach miłości, o przeszkodach w relacji ja-ty, których możemy uniknąć, o podążaniu w kierunku wolności i szczęścia. Autor prowadzi rozważania dotyczące celów jakościowych, które będą drogowskazem na ścieżce do kształtowania i rozwijania naturalnej, niezakłamanej życzliwości wobec siebie, bliskich, a wreszcie zupełnie nam obcych osób, tak aby kiedyś w przyszłości móc dołączyć do strumienia „współczującego, miłującego, akceptującego promieniowania, które koi cierpienie i pozwala zrozumieć siebie i innych, zarówno w indywidualnej jak i uniwersalnej perspektywie”.

Książka pokazuje nad jakimi elementami musimy pracować, aby rozwijanie Miłości stało się możliwe. Są elementy, które trzeba chronić, inne wzmacniać a jeszcze inne wyrywać jak chwasty. Z książki dowiemy się Co należy pielęgnować i w jaki sposób. Co należy wyrywać jak chwasty i w jaki sposób to robić, aby nasza Miłość mogła wzrastać ponad poziomy obdarzając swoimi owocami nas i wszystkich wokół. Bardzo polecam tą książkę, osobom chcącym rozwijać Miłość w swoim życiu jak i chcącym pomagać w tym innym. ;-)

Bardzo interesująca książka. Łączy w sobie wiedzę z różnych płaszczyzn: psychologicznej, egzystencjalnej, a także… tej wyższej. Najważniejsze dla mnie jest to, że książka umożliwia pracę nad sobą i naszymi relacjami – pracę nad związkiem miłosnym, naszymi relacjami z najbliższymi, ale również relacjami z innymi na tym świecie. Czytanie tych treści przyniosło mi jakiś rodzaj uspokojenia i radości… Co nie znaczy, że obyło się bez zetknięcia z własnymi ograniczeniami – książka wręcz wymusza zauważenie, jak wiele trudności sami sobie (i innym) niekiedy przysparzamy, nie będąc tego nawet świadomym.

Nie jest to łatwa książka, przekonałem się o tym podczas powtórnego czytania. Miałem wrażenie że za pierwszym razem czytałem inną książkę. Książka ma w sobie nieco niebezpieczeństwa, gdyż może zmienić sposób w jaki czytelnik postrzega dotychczasowe swoje wartości. Treść książki wrzuciła mnie w konfrontację ze sobą samym, a tym była ona mocniejsza, im więcej pozwalałem sobie na NIEwiedzenie. Im bardziej nie upierałem się, że wiem czym Miłość i inne Wartości są, tym więcej wlewało się prawdy o mnie samym. Podane różne sposoby pracy ze swoimi "prawdami o życiu" pozwoliły na znaczne zmiany w relacjach z różnymi ludźmi, a zwłaszcza z najbliższymi, ale też z różnymi sytuacjami, ale przede wszystkim poprawić relację ze sobą samym.

Miłość, Miłość, Miłość.... Jak wielu z nas poszukuje odpowiedzi na pytanie czym jest miłość, czy kocham, co/kogo miłuję. Materiały zawarte w książce, stanowią nieocenioną pomoc w rozwijaniu rozumienia i refleksji dot. miłości. Pozycja obowiązkowa, dla osób szukających czegoś "więcej" w życiu.

Przeczytałam tę książkę jednym tchem.
Jednak gdy raz po raz do niej wracam, odkrywam coraz to nowe znaczenia, pogłębia się zrozumienie treści.
Książka jest tak złożona i wieloaspektowa, że trzeba włożyć wysiłek, by przyswoić w pełni informacje i wdrożyć je w życie.
Zawarte są sposoby budowania spełniających relacji, związków, o których dotąd nie słyszałam. Dlatego jest to świetny materiał do poszerzania swoich horyzontów.

Przeczytałam tę książkę jednym tchem.

rzecz o miłości ziemskiej i uniwersalnej – pod tak intrygującym podtytułem książka Navisa Norda „Sztuka Trzech Miłości” zwróciła moją uwagę...

Miłość jest jak oberża hiszpańska – każdy jje to co przyniósł. Posługując się słowami Picassa możemy zilustrować jak wyglądają relacje miłosne i relacje międzyludzkie.
Rozczarowanie, brak sensu, głębi, treści w relacji, problemy w komunikacji to powszechne problemy z którymi borykamy się w związkach miłosnych.
Czy namiętność i ekscytacja mogą być filarem związków miłosnych - jeśli na jej podstawie budujemy relację to w jakim kierunku zmierzamy ?
A jeśli nie namiętności i ekscytacja to jakie elementy mogą być filarem budowania trwałej relacji ?
Książka Sztuka Trzech Miłości to przewodnik dla poszukujących odpowiedzi na pytania jak kochać innych, jak budować trwały związek, czym są Wartości o które możemy się oprzeć aby nasze życie nabrało smaku i głębi.
Navis Nord nie tylko pokazuje jak powszechnie obowiązujące wzorce społeczne nie działają i nie prowadzą do spełnienia, ale wskazuje inne rozwiązania, sposoby myślenia i postrzegania świata które dają podstawę do pracy rozwojowej i budowania satysfakcjonujących relacji, demontują iluzje w której niejednokrotnie tkwimy obnażając ich absurdalność i wskazuje jak bardzo sami jesteśmy odpowiedzialni za własne cierpienia.
Jednym z tematów szeroko omówionych w książce i skłaniających do refleksji jest istota zazdrości, jej funkcja i sposoby pracy z przekraczaniem i uwolnieniem się od cierpienia spowodowanego przez podążanie za zazdrością.
Jeśli zadajesz sobie fundamentalne pytania - jak budować spełniające związki miłosne, długotrwałe przyjaźnie, dobre relacje z ludźmi to książka po która należy sięgnąć. Ostatnio dostępna również w formie audiobooka.

Rozczarowanie, brak sensu, głębi, treści w relacji,...

godna polecenia dla ludzi, którzy mają odwagę zajrzeć w głąb własnej natury co nie zawsze była miłe. Bardzo polecam osobom, które chcą sięgnąć po wiedzę wykraczającą poza psychologię.

Jedna z moich ulubionych pozycji tego autora. W mądry sposób omawia zagadnienie miłości, skłania do refleksji nad sobą. Z pewnością będzie przydatna dla osób chcących się rozwijać czy rozwijać swój związek.

Podoba mi się - wrócę do niej ponownie

Podoba mi się - wrócę do niej ponownie

• Miłość
  • * Nie posiadam
  • -- DOC: POR: Mindset, duchowość
  • * KONIECZNIE przeczytać!
  • Chcę przeczytać- psychologia,filozofia
  • Przeczytane/audiobooki w 2024