Jak mówić by nas słuchano. Psychologia pozytywnej komunikacji

Okładka książki Jak mówić by nas słuchano. Psychologia pozytywnej komunikacji Iwona Majewska-Opiełka
Okładka książki Jak mówić by nas słuchano. Psychologia pozytywnej komunikacji
Iwona Majewska-Opiełka Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2010-01-01
2010-01-01
psychologia komunikacja stosunki interpersonalne

Straszny bełkot. Naprawdę szkoda czasu.

Straszny bełkot. Naprawdę szkoda czasu.

- łatwa, krótka, lekka książka
-dużo osobistych historii autorki, praktycznych rad
-szybko się czyta
-krótkie rozdziały

-nie wiele się dowiedziałem nowych rzeczy, raczej wszystko co było powiedziane już wiedziałem, a książka tylko to utrwaliła i potwierdziła

- łatwa, krótka, lekka książka
-dużo osobistych historii autorki, praktycznych rad
-szybko się czyta
-krótkie rozdziały

Jedyna książka, której nie doczytałem do końca. Nie ma w niej niczego konkretnego. Jest wiele dostępnych lepszych pozycji niż ta.
Wplecione w połowie tekstu okna sprawiają że czyta się ją źle, bo jak to - pominąć okno i czytać dalej tekst, a później wrócić do okienka?
W książce zawarte są praktycznie wyłącznie "ja" autorki. Nie ma rzeczowego omówienia tematu, czy nawet próba takiego podejścia. Jest tylko "ja" i jak "moja sytuacja" "Uważam się za inteligentną" "mam coś do powiedzenia na każdy temat" "wszyscy słuchają mnie z zaciekawieniem" - no ja nie wytrzymałem tego samochwalstwa.

Książka ma fajny format, taki naprawdę nieduży -prostokątny. Około 180 stron, miękka okładka. Praktycznie ćwiczenia w środku i dodatki na końcu. Raczej mówcą nie będę, ale stwierdziłam, że przeczytam te książkę po to, aby lepiej komunikować się z ludźmi na co dzień i podczas prezentacji jakiejś pracy ( wypracowania, slajdów itd ),być lepiej odebranym i po prostu lepiej to robić. Książka nie jest typowym poradnikiem, w którym autor mówi rób to i to, a tego nie. Owszem, są tam takie fragmenty, ale autorka skupia się na przykładach z życia swojego i innych, których była świadkiem. Przedstawia wiele różnych i ciekawych osób, oraz tych mniej ciekawych. Książka naprawdę jest warta uwagi. Autorka bardzo prosto, ale też kreatywnie opisuje różne sytuacje i podaje sporo praktycznych przykładów. Ku mojemu zdziwieniu bardzo często odnosi się do literatury polskiej i polskich osobowości. Teraz jest moda aby odnosić się w swoich pracach do dzieł ludzi spoza granic Polski, a pani Majewska - Opiełka naprawdę ładnie i estetycznie wplata w tą książkę polskie osobowości i polskie dzieła. Tak - są też zagraniczne, jednak to spora mniejszość. Nie spodziewałam się tylu cytatów ( na szczęście nie jest ich za dużo ). Poradnik został napisany łatwym językiem, przyjemnie się z nim pracowało. Pani Iwona wplata w to wszystko także odniesienia i kilka zdań o religii, co jest jak najbardziej spoko -w końcu pisze o tym, o czym pisze i odnosi się głównie do swojej kariery i zachowań. Jednak gdzieś tam w środku dziwnie się z tym czułam. Książka to pełna profeska, lecz nie spodziewałam się takich akcentów.

Dla mnie ta książka to taki trochę psychologiczny bełkot. No owszem, całkiem dobrze i szybko się ją czyta. No jasne, parę ciekawostek w niej znalazłam. Ale temat został przedstawiony powierzchownie, autorka ledwo dotyka jednego tematu, a już przeskakuje na następny. Pomysł na książkę miał potencjał, ale wykonanie zawiodło.

Jak dla mnie książka nie wniosła nic nowego o tym jak mówić, by mnie słuchano. Wszytko robię wg. wskazówek autorki, ale to u mnie nie przyniosło efektów.
Książka przyjemnie napisana i łatwo wszystko zrozumieć.
PS. Zawsze tak robiłam, i zawsze mnie nie słuchano :)

Książka przyjemnie napisana i łatwo wszystko zrozumieć.
PS. Zawsze tak robiłam, i zawsze mnie nie słuchano :)

Krótko, zwięźle i na temat.

Krótko, zwięźle i na temat.

• Rozwój osobisty
  • Audiobooki
  • Chce ale nie mam

Dodaj cytat z książki Jak mówić by nas słuchano. Psychologia pozytywnej komunikacji