Requiem dla maga

Okładka książki Requiem dla maga Robert Zamorski
Okładka książki Requiem dla maga
Robert Zamorski Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza fantasy, science fiction
Warszawska Firma Wydawnicza
2014-01-01
2014-01-01

Okładka książki Nowa Fantastyka 370 (07/2013) Nika Batchten, Leah Cypess, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Carrie Vaughn, Jakub Wojnarowski, Robert Zamorski
Nowa Fantastyk... Nika Batchten, Leah...

A co to ma być ? Bo już nie wiem ? Dziwne fantasty.Czytam,kilka rzeczy mi się podoba,jak te różne stwory.
A inne rzeczy,zupełnie do mnie nie przemawiają.
Szybka i dziwna książka.Raczej,mi nie podobała.

A inne rzeczy,zupełnie do mnie nie przemawiają.
Szybka i dziwna książka.Raczej,mi nie podobała.

Czytając tę książkę zastanawiałam się, czy autor kiedykolwiek sam ją przeczytał po napisaniu. Wielokrotnie musiałam cofać się o kilka stron, aby spróbować zrozumieć CO TAM SIĘ DZIEJE. Zdania są ułomne, nielogiczne, próby zdań wielokrotnie złożonych lepiej omijać, bo i tak nikt ich nie zrozumie. Czasami odnosiłam wrażenie, że autor wrzucił tekst do google translatora, przetłumaczył go na chiński i z powrotem na polski.
Przykład? "Przytłoczył go zapach papierosowego dymu, ta nowa moda, która przyszła z zachodu wraz z legendami o smokach, rzygowin, piwa i czegoś jeszcze, ale wolał nie wiedzieć, co to było, gdyż jadł niedawno śniadanie."

Na stronie wydawnictwa (które wydaje wszystko jak leci, byle wyciągnąć od zdesperowanych "pisarzy" kasę) jest informacja: "Warszawska Firma Wydawnicza dysponuje zespołem doświadczonych redaktorów, korektorów, grafików i recenzentów." Niestety mam wrażenie, że składającym się z grupy ludzi, którzy nie poszli nawet do podstawówki, a o poprawną polszczyznę otarli się, gdy zobaczyli słownik w księgarni. Ilość błędów jest porażająca - urwane zdania, poszatkowane związki wyrazowe, przecinki wstawiane przypadkowo (lub ich brak),odmiana przez przypadki, tryby, czasy, rodzaje jest zbyt trudna dla zwykłego korektora, a o nagminnych literówkach nie wspomnę. WSTYD!
Wszystko to sprawia, że pragnę zakreślić na czerwono wszystkie błędy i wysłać (czerwoną) książkę do redakcji.
Jeżeli ktoś ma zamiar tracić swój czas, to niech czyta. Ja uważam swój za zmarnowany. Nigdy więcej nie tknę żadnej publikacji tego wydawnictwa.

• Recenzyjne
  • Niekończąca się półka książek do przeczytania :)
  • Prywatna biblioteczka

Dodaj cytat z książki Requiem dla maga