Błyskawica widmo

Patronat LC
Christophe Mauri Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Matt Hidalf (tom 1) literatura dziecięca
Mathieu Hidalf et la Foudre fantôme
fantastyka

Oficjalne recenzje i

Przygody Matta Hidalfa

Link do recenzji

Christophe Maur- francuski pisarz młodego pokolenia, który debiutował w wieku trzynastu lat, piszący głownie dziecięcą literaturę fantasy - i stworzył cykl pt. Matt Hidalf i oto przed Pańastwem jego pierwsza część: Błyskawica widmo.
Opis głosi, że obok Matta Hidalfa nie można przejść obojętnie. I ja się z tym zgadzam. Problem z tym, że postać, jaka się wyłania z książki,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Matt to jedenastolatek w pełnym tego słowa znaczeniu. Jest leniwy, sprytny, roztrzepany, nieposłuszny, rozbrykany, przekorny. Bardzo dobrze skonstruowany jako bohater tej powieści. Nie jest urodzonym geniuszem, chociaż jest bardzo inteligentny. Nie jest utajonym czarodziejem, chociaż ma zadatki na dobrego przedstawiciela tego gatunku. Ja z Mattem przede wszystkim świetnie...

Bardzo podobała mi się ta książka. Pełna zwrotów, akcji i miała bardzo zapamiętalne momenty.

Ciekawa książka ol magii i wymyślonym świecie którą można czytać wielokrotnie i się nie znudzi.

Po książkę sięgnęłam bo jakichś czas temu córka po jej przeczytaniu gorąco mi polecała tę serię. Nie zawiodłam się. Mimo,że nie są to absolutnie moje klimaty,nastolatką od wieków już nie jestem ale historia jedenastoletniego Matta starającego się o zostanie uczniem Akademii, bardzo mnie wciągnęła. Z przyjemnością sięgnę po kolejne tomy. Polecam

Po fali ogromnego rozczarowania i lekkiej irytacji, coraz bardziej otwierałam się na tę książkę.

Skąd te dwa początkowe uczucia?
Nie rozumiałam na początku i nie rozumiem do tej pory - jak można historię Matta porównywać do Harrego Pottera!?
To dwa kompletnie różne światy, różni bohaterowie, różna fabuła i styl pisania! Przecież Akademia nie jest nawet szkołą Magii!
Po...

Kim jest Matt Hidalf? Tego chłopca z pewnością nie trzeba przedstawiać. W 50 urodziny króla urodził się nasz bohater Matt. I od samych narodzin stał się najbardziej znanym dzieckiem w całym królestwie. Co roku w każde urodziny Matt robił królowi żarty i psikusy. Zaczęło się od dnia narodzin chłopca, już wtedy zaczął płakać tak głośno że zakłócił przyjęcie króla. A w swoje...

Przyznaję, że jest to coś podobnego do Harr'ego Potter'a. Zapewne nie jedna osoba tak powie. Jednak nie oszukujmy się, nie jest powiedziane, że skoro stworzono już coś o jakiś motywach, to nie można ich użyć w żadnej innej książce.
Osobiście sądzę, że Matt Hidalf jest naprawdę ciekawą książką. Samego głównego bohatera wręcz uwielbiam. Taki sprytny młody człowiek :D

Na półkach: , , , ,

Nie spodziewałam się, że jakaś książka prawie wywoła we mnie take uczucia, jak Harry Potter. Byłam po prostu oczarowana. W końcu jakiś autor się nade mną zlitował. nie to, że nie lubię miłych, pomocnych, honorowych bohaterów, ale w końcu w książce potrzebny był mi taki człowiek, jak Matt Hidalf. Zwyczajnie genialny, chamski, arogancki i zazdrosny. Zero honoru i...

Książkę czyta się szybko,a akcja co chwilę się zmienia. Po przeczytaniu postanowiłem kupić następną część.Polecam

• Fantastyka
  • Chcę w prezencie