Miłość raz jeszcze?

Okładka książki Miłość raz jeszcze? Joanna Kruszewska
Okładka książki Miłość raz jeszcze?
Joanna Kruszewska Wydawnictwo: Replika literatura piękna
Replika
2014-09-09
2014-09-09
literatura polska literatura dla kobiet

Justyna. Kobieta sukcesu. Pediatra. Ma najcudowniejszą przyjaciółkę, z którą pracuje w tej samej przychodni. Zawsze pomoże, wesprze, powie dobre słowo i zgani za głupotę. Tylko Justynie kogoś brakuje. Otóż to, w jej życiu nie ma stabilności. Dopiero Maciek pomaga jej odkryć uroki życia małżeńskiego. Wszystko byłoby na dobrej drodze, gdyby nie mały mankament. Jej mąż to tak naprawdę Maciuś pijący mleko przed spaniem. Niestety Justynie trafił się maminsynek. Nie byłoby tak źle, gdyby teściowa nie mieszkała za ścianą. A dokładnie w pokoju obok.

Nie ważne czy teściowa jest najcudowniejszą mamą na świecie, albo teść najwspanialszym herosem dla wnuków. Mieszkanie pod jednym dachem zazwyczaj kończy się źle dla jednego z małżeństwa. Justyna dowiaduje się o tym w dniu przeprowadzki.

Dialogi między wszystkimi bohaterami potrafią być zabawne, uszczypliwe, zawierające wiele uczuć. Tych dobry jak i złych. Problemy natomiast są normalne, nie przesadzone, z życia wzięte. Autorka przedstawiła dwa rodzaje rodzin. Pierwsza (Justyny) potrafi ze sobą porozmawiać, czasami się pokłóci, lecz zawsze dojdzie do ładu. Druga (Macieja) rządzona jest przez despotyczną matkę, gdzie syn jest największym cudem, a mąż to stary, nic nie znaczący dziadyga. To również obrazuje pewnego rodzaju sukces tych, już nie młodych, bo czterdziestoletnich ludzi. Justyna potrafiła wyjść spod klosza rodziców, pracować, żyć samodzielnie. Maciejowi natomiast wszystko przynosiła mama, jej słowo było święte, a on nie widział niczego poza swoim i jej czubkiem nosa.

Historia opowiedziana w Miłości raz jeszcze daje do przemyślenia parę spraw. Przypomina o słuchaniu drugiej połowy, sprawianiu sobie nawzajem przyjemności, uśmiechaniu się do siebie i pozytywnym nakręceniu.

Więcej na:
Zapraszam!!

Czterdziestoletni mężczyzna, pracujący i samodzielny, nie powinien mieszkać ze swoimi rodzicami. A już na pewno nie powinien wprowadzać do rodzinnego domu swojej świeżo poślubionej małżonki. Justyna będzie musiała zmierzyć się z niechętną teściową i jej nieustającą krytyką. Pytanie tylko: czy warto? I dla kogo?

Historia krótkotrwałego małżeństwa Justyny/ pediatry/ i Maćka - czterdziestoletniego nauczyciela historii, uzależnionego całkowicie od swojej matki. No cóż, można przewidzieć, że mieszkanie w domu u teściowej nie będzie zachwycające. Choć Justyna bardzo się stara, gdy nie ma oparcia w małżonku, nie zdobędzie serca "nowej mamy", dla której jest wyłącznie obcą osobą. I cokolwiek zrobi, zawsze napotyka nieprzychylność. Maciek nie potrafi nigdy stanąć po stronie żony. Czy takie małżeństwo ma szansę przetrwania?
Powieść taka sobie, trochę jednostajna, dobra do jednorazowego przeczytania...

„Miłość raz jeszcze” Joanny Kruszewskiej to książka o zawodach i rozczarowaniach miłosnych, o szukaniu rozwiązań w sytuacji bez wyjścia, ciągłym pokonywaniu przeszkód i poddawaniu się- bo czasem to najlepsze rozwiązanie.Ta książka, to lekka i zabawna pozycja na pochmurny jesienny wieczór. Wiele w niej scen, które potrafią rozbawić do łez, ale także sytuacji które, pomimo tego, iż przeżywają je bohaterowie to potrafią wyprowadzić z równowagi, podnieść ciśnienie i wywołać gniew. Polecam... ;)

Historia opowiada o czterdziestoletniej Justynie, która poznaje 40-letniego mężczyznę uczącego Historii historyka pracuje w szkole, pracujący i samodzielny mieszka nadal ze swoimi rodzicami.
Justynę jej teściowa nie akceptuje, wtrąca się do życia swojego syna nie może żyć tak jak ona chce.
Teściowe są takie wtrącają się we wszystko, ciężko się z nimi żyje, ale nie zawsze tak jest.
Na szczęście jeszcze nie mam teściowej, więc może taka zła nie jest.
Przeurocza, ciepła i cudowna książka przeczytałam z przyjemnością bardzo mi się podobała warto było przeczytać!!!!

Po przeczytaniu tej książki współczuje tym kobietom,które mają taką teściową,jak opisuje p.Kruszewska...
Kolejne przemyślenie to takie,by nie mieszkać z teściami,absolutnie.
I zakończenie,które...cóż...mnie z lekka wbiło w fotel :).
Ale jak to mówią miłość nie ma granic i ja się z tym absolutnie zgadzam.

Kolejne przemyślenie to takie,by nie mieszkać z teściami,absolutnie.
I zakończenie,które...cóż...mnie z lekka wbiło w fotel :).
Ale jak to mówią miłość nie ma granic i ja się z tym absolutnie zgadzam.

Książka, o bardzo trudnych relacjach teściowa -synowa.Relacjach w których niezmiernie ważne jest zaangażowanie obydwóch stron,o trudnych charakterach ,ale i o uczuciu ,które rodzi się na naszych oczach i które daje nadzieje na przyszłość

Książka wciąga od początku. Zakończenie interesujące. Powinna być druga część.

Książka wciąga od początku. Zakończenie interesujące. Powinna być druga część.

To jedna z tych powieści, które pozwalają człowiekowi na chwile zapomnienia i przejścia w świat bohaterów. Jesteś obecny ciałem, ale dusza już krząta się po fikcyjnym świecie książki. Niestety zakończenie mocno mnie rozczarowało, niezbyt trafione, ale to tylko moja subiektywna ocena. Niech każdy je oceni wedle swoich upodobań. Tylko dlatego 7/10 a nie 10/10.

2091

Fajna i życiowa opowieść o tym że teściowe z piekła rodem istnieją naprawdę i są w stanie dla swoich synusiów zrobić wszystko,z zatruwaniem życia synowej na pierwszym miejscu.Polecam.

• 2015
  • Przeczytane 2014