Mama i sens życia. Opowieści psychoterapeutyczne

Okładka książki Mama i sens życia. Opowieści psychoterapeutyczne
Irvin David Yalom Wydawnictwo: Czarna Owca nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Momma and The Meaning of Life
Czarna Owca
2014-08-30
2003-01-01
Krzysztof Zielnicki
Psychoterapia rodzicielstwo

Dawno nie czytałam Yaloma, więc oto jest. Tym razem o odchodzeniu i żałobie, a wszystko w kontekście niedawnej śmierci matki autora. Matki, z którą łączyła go niełatwa relacja. Mam wrażenie, że matka jest obecna w każdej opowieści, nawet jeśli pozornie nie ma z nią związku.
Pięknie wpisuje mi się ta książka w moje ulubione lektury o śmierci. Ludzie odchodzący dają otoczeniu...

Bardzo mnie zaskoczył styl pisania Dr Yaloma. Zbiór zawiera 6 historii, które 1 jest takie jak w tytule. Niektóre opowiadania przedstawiają autentyczne historie z życia psychiatry, inne 2 ostatnia są fikcyjne. Niewątpliwie myślę, że każda osoba znajdzie coś dla siebie, każde opowiadanie zawiera porady jak być dobrym terapeutą, oraz skorzystają na tym osoby co chcą...

To była pierwsza książka tego autora iż pewnością nie ostatnia. Bardzo dobrze i o dziwo lekko się ją czyta. Jeśli szukacie książek psychologicznych prostym i zrozumiałym językiem to jest to pozycja zdecydowanie warta uwagi. 6 ciekawych przypowieści, każda zakończona w taki sposób, że człowiek odczuwa wew. satysfakcję i chęć wpadnięcia w zadumę.

Głębokie historie i autentyczny humor. Jak zwykle porusza, zachęca do myślenia, wciąga. Do czytania jednym tchem :) Autor nie zawodzi.

Rozdział 5 i 6!

Jak wszystkie książki dr. Yaloma - zachwyciła mnie merytoryczna strona książki i to coś, co jest tylko w książkach Yaloma.

Irvin Yalom pomimo rozległej wiedzy i warsztatu zawodowego posługuje się językiem tak przystępnym, iż treść książki z powodzeniem pochłaniać może nawet laik. Moim zdaniem umiejętność ta jest nieoceniona i bardzo potrzebna.
Zbiór opowiadań dedykowany jest dla wszystkich, którzy chcą zgłębić swoją wiedzę psychologiczną/psychoterapeutyczną, a także dla tych, którzy przez...

Opowiadania poruszają ważne tematy. Głównym motywem, który się pojawia w każdym opowiadaniu jest śmierć. Przez ponad połowę książki BRNĘŁAM. Nie porwały mnie postaci, narrator (którym jest sam Yalom) i ich relacje.

Dwa ostatnie opowiadania zupełnie mnie zaskoczyły, wciągnęły i ubawiły do łez. Wyrywają się z konwencji, są zupełnie inne niż reszta opowiadań. Zmienia się...

Bardzo dobra książka

Lubię to, jak Yalom szuka sedna... Jednak tu nie podobało mi się ostatnie opowiadanie. Bardzo mnie zirytowało swoją fantastycznością i zakończyłam pozycję z niesmakiem :-( szkoda. Jednak całościowo ocena pozytywna

• Psychologia
  • 2021
  • Chcę w prezencie
  • Psychoterapia
  • 2018

Irvin David Yalom Mama i sens życia Zobacz więcej
Irvin David Yalom Mama i sens życia. Opowieści psychoterapeutyczne Zobacz więcej