Żyj wystarczająco dobrze

Agnieszka JucewiczGrzegorz Sroczyński Wydawnictwo: Agora nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Agora
psychologia wywiad poradnik
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
psychologia wywiad poradnik

Oficjalne recenzje i

Wywiady z psychoterapeutami

[ 14 ] Link do recenzji

Zbiór wywiadów z psychologami. Interesujące, mądre, pozwalające spojrzeć także na siebie z różnych perspektyw. Jeśli czytać na raz, to może za dużo psychologii w jednej dawce, ale niezależnie od sposobu czytania, warto przeczytać. Polecam.

Polecam tę książkę praktycznie każdemu. Zbiór rozmów z psychologami i psychoterapeutami, na tematy przeróżne, ludzkie, które przytrafiają nam się na innych etapach życia. Pozwalają spojrzeć na sytuacje z innej strony, - terapeuty - dają przyzwolenie na bycie ludzkim po prostu.

Dobra lektura dla ludzi którzy nie umieją żyć tu i teraz. Albo dla tych, którzy potrafili ale...

Trochę tę część stawiam niżej w hierarchii książek Jucewicz, może Sroczyński mi tam przeszkadzał. A może dotykają etapów życia, do których się jeszcze nie doczołgałem. Niemniej jest tu jak na festiwalu - tekst otwarcia i zamknięcia to najlepsze rzeczy, jakie mogłem swojej głowie zafundować. Kolejna rozkosz!

Książka ciekawa i porusza bardzo ważne tematy..
Momentami czytało ją się ciężko, ale mimo to było warto. Warto, ponieważ mogłam spojrzeć na pewne rzeczy z innej perspektywy niezbyt odległej, a bliskiej.
Warta przeczytania.

Ciężko czytało mi się ta książkę Mimo wszystko jest warta przeczytania

Po przeczytaniu książki ,,Czując" byłam bardzo pozytywnie nastawiona do kolejnych pozycji autorki. Czytając daną książkę nieco się rozczarowałam. Miał być to poradnik i rzeczywiście nim jest, ale tak naprawdę nie wiem do jakiej grupy osób jest skierowany. Autorka chce dotrzeć do jak największej liczby czytelników uwzględniając ich różne doświadczenie, ale przez to książka...

Książka zawiera kilka na prawdę dobrych artykułów, nie jest obszerna, czyta się ją lekko. Poruszone są w niej ważne tematy relacji z ludźmi i samym sobą, warto przeczytać.

Książka, która otwiera oczy na wiele spraw. Specjaliście może wydawać się nieco oczywista, jednak też znajdzie w niej parę smaczków :) Forma wywiadu jest bardzo przystępna, lekko się czyta.

Lekko się czyta i trochę mądrych ludzi się tam wypowiada

Na półkach: , , , ,

Ta książka, to pozycja obowiązkowa każdego bardziej świadomego człowieka. Rozmowy z doświadczonymi terapetami w obrazowy sposób przedstawiają najbardziej podstawowe mechanizmy, mające wpływ na komfort naszej psychiki. Jestem pewna, że wiele osób zmagajacych się z pokruszonymi w niej problemami, znajdzie tammodpowiedzi, albo choć w wskazówki, co mogą zrobić abybporpawic...

Dyskusje

1 378