Mary Poppins na ulicy Czereśniowej

Okładka książki Mary Poppins na ulicy Czereśniowej Pamela Lyndon Travers
Okładka książki Mary Poppins na ulicy Czereśniowej
Pamela Lyndon Travers Wydawnictwo: Puls Cykl: Mary Poppins (tom 5) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Mary Poppins (tom 5)
Mary Poppins in Cherry Tree Lane
Puls
1995-01-01
1995-01-01
Krystyna Tarnowska, Andrzej Konarek
literatura dla dzieci

"Mary Poppins na ulicy czereśniowej" autorstwa P. L. Travers kupiona przeze mnie na targu staroci. To była uczta dla wszystkich zmysłów. Lubię czytać bajki i odkrywać je na nowo w dorosłym życiu. Niestety nie czytałam jej w dzieciństwie, teraz będąc już dorosła nadrobię, bo mam ochotę na całą serię. Kilka cytatów, których nie powstydziliby się dobrzy terapeuci:
* "Trzeba jasno określić, czego się chce" - poznanie jakie ma się potrzeby i oczekiwania, by móc np. wyznaczać granice,
* "Zapomniałem o tym, co wiedziałem, kiedy byłem małym chłopcem. Potrzebowałem ciemności, żeby móc zobaczyć wszystko jasno. Ale teraz wiem, kim jesteście, każdy z was. I wiem, kim ja jestem (...)" - w dorosłym życiu zapominamy o swoim wewnętrznym dziecku, o dziecięcej spontaniczności i radości. Warto przywrócić sobie tę umiejętność i cieszyć się z codzienności, z małych rzeczy.
* "Nawet niemożliwe jest możliwe? - teraz on postanowił sobie z niej zażartować.
- Owszem - zapewniła go".
Wiara w powodzenie naszych działań i działanie sprawi, że niemożliwe stanie się możliwe.

Powrót do bajek pozwala odkryć na nowo życiowe prawdy.
Z Mary Poppins bawiłam się doskonale, polecam nie tylko dzieciom :)

* "Trzeba...

Na półkach: , , , , , , , , ,

Przygody oryginalnej niani i osób, które spotyka.
W piątym tomiku odwiedzimy ulicę Czereśniową, na której mieszka rodzina Banksów i udamy się w magiczną podróż do krainy wyobraźni. W Noc Świętojańską z rozgwieżdżonego nieba zstępuje Orion, a rygorystyczny Dozorca zaczyna wierzyć w magiczną moc czerwcowej nocy i krocząc do tyłu poszukuje swojej miłości...

Przygody oryginalnej niani i osób, które spotyka.

Pod wpływem natchnienia postanowiłam sięgnąć po dostępne w mojej bibliotece książki o słynnej Mary Poppins. Muszę przyznać, że na łopatki powalona nie zostałam, chociaż słyszałam, że pierwsze tomy są o wiele lepsze, dam więc im jeszcze szanse ;). Miłe opowiastki, z odrobiną magii oraz przyjemnymi postaciami, jednak szczególnie mnie nie zainteresowały.

Mój regał z ksiażkami
patsy-books.blogspot.com

Mój regał z...

Przygody mieszkańców z Ulicy Czereśniowej 18 należy przeczytać najwcześniej jak można. Smakują wtedy jak pyszne lody z sosem karmelowym i magiczną posypką. Polecam jako pozycję obowiązkową w kanonie lektur z dzieciństwa. Przeczytajcie ją swoim dzieciom, może udzieli się Wam odrobina magii, którą znajdziecie na twarzach progenitury :)

Jakaś taka... ciężka, ni z gruszki ni z pietruszki :)
ale pewnie taka właśnie ma być.
Dla uczennicy czytana, ok.

Jakaś taka... ciężka, ni z gruszki ni z pietruszki :)
ale pewnie taka właśnie ma być.
Dla uczennicy czytana, ok.

Smak wakacji.

Smak wakacji.

Kto raz spotkał Mary, nie porzuci jej towarzystwa do samego końca.

Kto raz spotkał Mary, nie porzuci jej towarzystwa do samego końca.

Nie wiem dlaczego, ale ta część mi najdokładniej utkwiła w głowie.
Niczym kula w skroni.
Określiłabym to czymś w rodzaju dziecięcej czkawki.
Co jakiś czas wraca do mnie Mary z Ulicy Czereśniowej.
7/10

Nie wiem dlaczego, ale ta część mi najdokładniej utkwiła w głowie.
Niczym kula w skroni.
Określiłabym to czymś w rodzaju dziecięcej czkawki.
Co jakiś czas wraca do mnie Mary z Ulicy Czereśniowej.
7/10

10/10

10/10

Bardzo słaba część cyklu. Nie wnosi nic ciekawego i jest trochę wyrwana z kontekstu. Nie warto...

• Z dzieciństwa
  • Dzieciństwo