Wyrwani z niewoli

religia
Spes
2014-01-01
2014-01-01
wiara religia Jezus Chrystus świadectwo nawrócenie wyrwani niewoli ewangelizacja katolicyzm

Pięknie pokazana przemiana człowieka bardzo pogrubionego i nieszczęśliwego w człowieka żyjącego pełnią życia. Przeszłość to życie w środowisku, w którym dominuje przemoc, narkotyki, alkohol i pornografia. Gdzie na słowo "Kościół" czy "Wiara" reaguje się z nienawiścią lub pogardą.
Łysa bania i dresy nie muszą nikogo skreślać na drodze do Boga ☺️

Dla mnie takie świadectwa są cudami i pokazują jak wielka jest miłość Boga.
Dzięki przemianie życia - Piotrek (autor książki) ewangelizuje dziś innych, dając swoje świadectwo jako przykład, że Bóg wyciąga rękę do wszystkich, do najcięższych przypadków.

Piotr dostał nowe życie, wolność od nałogów i radość w Chrystusie. I teraz tym wszystkim chce się dzielić z innymi. W ten sposób wypełnia on wolę Boga, by nieść miłość cierpiącym i nieszczęśliwym, głosząc Dobrą Nowinę. Już widać pierwsze owoce tych działań - poparte przykładami zawartymi w tej książce.
Nawrócenie to chęć naśladować Mistrza, dzięki któremu zmieniany sposób myślenia - Metanoia.

Łysa bania i dresy nie muszą nikogo skreślać na drodze do Boga ☺️

Dla mnie takie świadectwa są...

Ta książka nie jest arcydziełem sensu stricte, jest arcydziełem ludzkiego nawrócenia, które potrafi wyrwać człowieka nawet z najgłębszych czeluści mrocznego i pełnego brudu życia.

Słuchałem świadectwa Piotrka na YT kilka lat temu i już wtedy wywarło na mnie ogromne wrażenie. Nie wiedziałem jeszcze wtedy o książce, która wpadła mi w ręce dosłownie parę dni temu. Jest genialna w każdym calu, perypetie głównego bohatera to piękna relacja spotkania z żywym Bogiem. Opowiedziana z perspektywy prostego chłopaka z jednego z polskich blokowisk wciąga nas w świat ulicznego życia którego rytm wyznaczają kolejne imprezy zakrapiane alkoholem, narkotykami i ludzkimi dramatami. Czy jest jakieś wyjście z tej pułapki? Dowiecie się sięgając po ten tytuł.

Książka jest napisana przystępnym językiem a autor ma niebywały dar do przekazywania swoich odczuć i myśli za pomocą pióra, mimo, że nie odebrał w tym kierunku nawet podstawowego wykształcenia. To przysłowiowy "palec Boży" którego doskonale można wyczuć przerzucając kolejne strony tej fascynującej opowieści.

Świetne świadectwo wiary! Polecam wszystkim! Zwłaszcza tym, którzy mają dzieci w tak zwanym głupim wieku. Warto młodzieży posunąć tą książkę ku przestrodze. Ale też i starsi znajdą przesłanie dla siebie. Zwłaszcza widząc osobę świeżo nawróconą, która ma swoje za uszami często mamy w pamięci kim była i nie dopuszcza y myśli, że mogła się tak radykalnie zmienić. Trzeba być otwartym na przemianę innych.

Książka prawdziwa, dająca do myślenia. Miałam okazję spotkać Piotrka już nie raz i mimo, że uwielbiam czytać, to książka to nie to samo, gdy opowiada to wszystko. Choć w książce mamy oczywiście dużo więcej szczegółów. Polecam przeczytać, nie tylko osobom wierzącym ;)

Napisana bardzo prostym językiem, o rzeczach bardzo istotnych.. Historia chłopaka który dzięki Bogu zmienił swoje życie. Jego nawrócenie i świadectwo wiary, pogląd na świat i ewangelizacje. Przepiękna opowieść o tym jak człowiek pod wpływem Jezusa może zmienić rozumowanie świata i stanąć w końcu na nogi!! Ogromnie polecam :)

Książka jest w formie nieco kiczowata, ale daruję sobie ocenę jej wartości estetycznej, ponieważ nie jest to literatura piękna, a literatura faktu (choć niektórzy pewnie będą temu przeczyć) - poruszające świadectwo nawrócenia autora książki oraz kilku innych "postaci z marginesu". Ponadto Piotr Zalewski wymienia najczęstsze dzisiejsze zarzuty wobec Kościoła i wyjaśnia dlaczego nie powinny one nas oddalać od wiary, a tym bardziej od sakramentów. W kilku zdaniach przypomina też o wielkich, niesamowitych cudach związanych z religią katolicką, uznanych przez Kościół oraz przebadanych i niewyjaśnionych przez Naukę. Polecam wszystkim buntownikom, ludziom negatywnie nastawionym do Wiary i Kościoła oraz wątpiącym ;-)

14/52

14/52

Bardzo dobra książka! Polecam wszystkim!

Bardzo dobra książka! Polecam wszystkim!

Dla ludzi, których interesują tematy religijne i wątki patologii i nawrócenia. Napisana prostym językiem. Dość łatwa w lekturze.

Świetna książka, a sam autor bardzo charyzmatyczny. Niesamowite historie nawrócenia autora, ale także jego kolegów z blokowisk. Szczególnie poruszająca część o Kamyku. Polecam filmik na yt w którym autor opowiada o swoim nawróceniu.

• 2015
  • 2016
  • 2016
  • Wiek XXI

Dodaj cytat z książki Wyrwani z niewoli