Wyrwani z niewoli

Piotr Zalewski Wydawnictwo: Spes religia
Spes
wiara religia Jezus Chrystus świadectwo nawrócenie wyrwani niewoli ewangelizacja katolicyzm
religia
2014-01-01

Kilka dni temu sąsiad do mnie: pożyczę ci książkę.

Książka na jeden dzień. Wciąga bardzo. Może dlatego, że jest osobistym świadectwem autora o jego wewnętrznej przemianie.
To historia o tym, jak patologia staje się ludźmi, o tym, jak śmieć, wrak człowieka, staje się człowiekiem.
Autor opisuje o swojej przeszłości: dragi, narkotyki, alkohol, denaturat, niemal przestępczy...

Ta książka nie jest arcydziełem sensu stricte, jest arcydziełem ludzkiego nawrócenia, które potrafi wyrwać człowieka nawet z najgłębszych czeluści mrocznego i pełnego brudu życia.

Słuchałem świadectwa Piotrka na YT kilka lat temu i już wtedy wywarło na mnie ogromne wrażenie. Nie wiedziałem jeszcze wtedy o książce, która wpadła mi w ręce dosłownie parę dni temu. Jest...

Świetna książka, a sam autor bardzo charyzmatyczny. Niesamowite historie nawrócenia autora, ale także jego kolegów z blokowisk. Szczególnie poruszająca część o Kamyku. Polecam filmik na yt w którym autor opowiada o swoim nawróceniu.

Świetne świadectwo wiary! Polecam wszystkim! Zwłaszcza tym, którzy mają dzieci w tak zwanym głupim wieku. Warto młodzieży posunąć tą książkę ku przestrodze. Ale też i starsi znajdą przesłanie dla siebie. Zwłaszcza widząc osobę świeżo nawróconą, która ma swoje za uszami często mamy w pamięci kim była i nie dopuszcza y myśli, że mogła się tak radykalnie zmienić. Trzeba być...

Dla ludzi, których interesują tematy religijne i wątki patologii i nawrócenia. Napisana prostym językiem. Dość łatwa w lekturze.

Książka prawdziwa, dająca do myślenia. Miałam okazję spotkać Piotrka już nie raz i mimo, że uwielbiam czytać, to książka to nie to samo, gdy opowiada to wszystko. Choć w książce mamy oczywiście dużo więcej szczegółów. Polecam przeczytać, nie tylko osobom wierzącym ;)

Bardzo dobra książka! Polecam wszystkim!

14/52

Napisana bardzo prostym językiem, o rzeczach bardzo istotnych.. Historia chłopaka który dzięki Bogu zmienił swoje życie. Jego nawrócenie i świadectwo wiary, pogląd na świat i ewangelizacje. Przepiękna opowieść o tym jak człowiek pod wpływem Jezusa może zmienić rozumowanie świata i stanąć w końcu na nogi!! Ogromnie polecam :)

Książka jest w formie nieco kiczowata, ale daruję sobie ocenę jej wartości estetycznej, ponieważ nie jest to literatura piękna, a literatura faktu (choć niektórzy pewnie będą temu przeczyć) - poruszające świadectwo nawrócenia autora książki oraz kilku innych "postaci z marginesu". Ponadto Piotr Zalewski wymienia najczęstsze dzisiejsze zarzuty wobec Kościoła i wyjaśnia...

• Chcę w prezencie
  • 2015
  • 2016
  • 2016
  • Wiek XXI
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Wyrwani z niewoli