Nawrócona wiedźma

religia
Wydawnictwo Diecezji Siedleckiej UNITAS
2013-01-01
2013-01-01
magia czary horoskop świadectwo wiara Bóg

Książka  Nawrócona wiedźma  autorstwa Patrycji Hurlak, która jest znana różnych, roli aktorskiej, przez długi czas zajmowała się magią. Lecz na początku nie uważała w ogóle, że robi coś złego i niestosownego. Dopiero pewnym czasie zaczęło to do niej dochodzić, że coś nie jest tak, bardzo dziwne się  zachowuje. Wtedy zaczęły się wizyty egzorcysty i cały proces nawracania się a może i uwalniania. Tę książkę samo życie, nie jest ona ani poradnikiem, ani instruktażem jak nie wpaść siła. Lecz bardziej zmaganiem się ze swoimi słabościami, które każdy   z nas je doświadcza. Trzeba  w życiu być jednak  czujnym, gdyż  czasem niepozorna zabawa czy fascynacja może stworzyć bardzo dużo kłopot i rzutować na całe nasze życie. Książkę kieruje do wszystkich osób, które zjawiskami jak magia wróżbitą. Niech przeczytanie tej  publikacji będzie dla was lekcją życia.

Książka chwilami wstrząsająca i opisująca niewiarygodne historie, a jednak to wszystko miało miejsce na prawdę. Jednym słowem daje do myślenia, bo niby to takie nic, ot przeczytam sobie horoskop w gazecie, czy czasem powróżę z kart, to tylko zabawa, tak nam się wydaje, ale to już może być początek czegoś poważniejszego...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

P.Hurlak jako aktorkę nie znałam.Spotkałam ją w Bazylice Św. Józefa w Kaliszu gdzie opowiadała o swoim nawróceniu.Za jakiś czas trafiłam na tę książkę a teraz wysłuchałam audiobooka.Forma wywiadu,czytają dwie osoby,w tym sama autorka.Słucha się wyśmienicie.Patrycja dzieli się faktami ze swojej przeszłości i aktualnymi.Interesujące! Ku przestrodze! Zainteresowanym polecam!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To mój ulubiony rodzaj literatury: literatura po nic, literatura dla nikogo, nie- literatura. Literatura stworzona specjalnie dla mnie i z myślą o mnie. Tak to sobie tłumaczę. Żeby nie było tak prosto i z górki dodam, że „Nawrócona wiedźma” to gorący podarunek od przyjaciół, który wywołał mój szczery zachwyt. Zapoznanie się z gorąco wam polecam. Książka osobliwa i prawdziwie symptomatyczna, łapiąca ducha naszych czasów za jaja.

Do rzeczy! Jeszcze kilka lat temu sprawy wiary lub jej braku były traktowane jak wrażliwa intymna tkanka o której nie wypadało wypowiadać się publicznie. Na chwilę obecną temat uległ całkowitemu wybebeszeniu i liczba celebrytów przeżywających na lewo i prawo swoje uniesienia religijne rośnie jak grzyby po deszczu. O krok dalej, zastawiając koleżanki i kolegów z branży daleko w tyle już w przedbiegach, postanowiła wybrać się trzecioligowa aktorka i uczestniczka tak zwanego show- biznesu Patrycja Hurlak. Wywiad- strumyk z wyżej wymienioną przeprowadził i opracował ksiądz Mateusz Czubak. Czego tu niema!? Amulety, pierścienie Atlantów, czarne koty, wróżby z kart, horoskop, Harry Potter i książka z magicznymi zaklęciami mieszają się swobodnie z modlitwą o uwolnienie, egzorcyzmami i Koronką do Bożego miłosierdzia. Tak zwani źli ludzie ścierają się z tak zwanymi dobrymi ludźmi, życie zdecydowanie jako wola. Dużo tu dualistycznej wizji świata: dobro i zło, światło i cień, Patrycja była wiedźmą i Patrycja już nie jest wiedźmą, stara Patrycja i nowa Patrycja. Na szczególną uwagę zasługuje również język wypowiedzi bohaterki. Prosty, wręcz dziecinny i naiwny momentami, ale jednocześnie bardzo bogaty w metaforykę religijną, fragmenty modlitw, cytaty z Biblii i próby ich interpretacji. Widzę go jako roztwór przesycony tropów religijnych. Całość jest mętna, bulgocząca, galaretowata, przeciekająca przez palce, trudna do uchwycenia i próby systematycznego opisu. Mój jednozwojowy mózg wyraźnie sobie z tym materiałem nie radzi. Śladów i wtrętów jest tu tyle, że z pewnością wystarczy na kilka rocznych prac zaliczeniowych dla studentek i studentów kulturoznawstwa. Gdyby „Nawrócona wiedźma” była stylizacją literacką, to uznałbym ją za arcydzieło, a Patrycję Hurlak za „dziecię XXI wieku”. Niestety, „Nawrócona wiedźma” stylizacją nie jest. „Nawrócona wiedźma” jest totalitarnie serio i stąd tylko jedna gwiazdka, z życzeniami dalszych sukcesów.

Na koniec dodam tylko, że książkę polecają Ilona Łepkowska- producenta i scenarzystka filmowa i telewizyjna oraz Andrzej Rybiński- piosenkarz. Świadectwo Patrycji wstrząsnęło Przemysławem Babiarzem- dziennikarzem sportowym. Dziękuję Zu i Bartkowi za możliwość spędzania kilku chwil z Patrycją i Mateuszem.

Książkę przeczytałam jednym tchem. Świadectwo Patrycji bardzo poruszające. Polecam książkę każdemu. Ja sama ktora czułam się 100 % katoliczką zdałam sobie sprawą jak słaba jest moja wiara w kontekście tego jak teraz Pani Patrycja wierzy w Jezusa. Po raz wtory okazało się ze Bóg czyni cuda i nie ma nic wspanialszego i ważniejszego od Niego. Życzę każdemu takiej Wiary.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książkę zaliczam do fantastyki ze względu na wybujałe opowieści autorki ;) Aktorstwo w końcu czemuś musi służyć. Skreślanie medycyny alternatywnej i doszukiwanie się propagowania okultyzmu przez Harry'ego Pottera jest po prostu żenujące. Chrześcijaństwo warto pokazać takie jakie jest, bez otoczki wybrańców i tryliona świętych.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo fajna książka dla osób interesujących się religią, nawróceniami, relacją z Bogiem. Jest interesująca, bardzo dobrze się ją czyta, bez przydługich opowiadań czy zbędnych wątków pobocznych.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jeśli czytało się inne książki o egzorcyzmach, to ta książka nie zdziwi.

Jak sama autorka mówi, ta książka to ostrzeżenie, zwłaszcza dla rodziców, by nie pozwalali dzieciom bawić sie magią, czytać książki o magii, chodzić do wróżki. itp.

Bardzo dobrze sie słuchało. Bardzo ciekawa historia.

Można w to wierzyć lub nie. Pytanie czy warto aż tak ryzykować.

Jeśli czytało się inne książki o egzorcyzmach, to ta książka nie zdziwi.

Bardzo dobrze sie słuchało. Bardzo ciekawa historia.

Można w to wierzyć lub nie. Pytanie czy warto aż tak ryzykować.

wg zbyt szybko napisana, niektóre wydarzenia powinny byc oceniane z perspektywy czasu. mino to bardzo ciekawa

Ciekawa pozycja. Polecam

Ciekawa pozycja. Polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dodaj cytat z książki Nawrócona wiedźma