Okładka książki Między kanapą a odwagą. Wszystko, co powiedział papież podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie Franciszek (papież), praca zbiorowa
Franciszek (papież)praca zbiorowa Wydawnictwo: Znak religia
religia
Znak
2016-08-15
2016-08-15
Papież Franciszek Światowe Dni Młodzieży religia

To książka dla wszystkich, którzy pragną się zatrzymać i powspominać czas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Publikacja zawiera zapis wszystkich kazań, przemówień i spontanicznych słów, które wygłosił papież Franciszek, zarówno do młodych, jak i starszych, do polityków czy osób konsekrowanych. Warto sięgnąć po tę książkę, by przypomnieć sobie najważniejsze przesłania jego pielgrzymki, między innymi o: głoszeniu Ewangelii całemu światu, radości z bycia chrześcijaninem, otwartości na potrzebujących, dzieleniu się miłością i wszelkim dobrem. Zróbmy pierwszy krok, sięgnijmy po tę książkę i przypomnijmy sobie, że nie warto spędzić życia na kanapie, trzeba ubrać wygodne buty i działać. Polecam :)

Książka zawiera zebrane w jedną całość słowa papieża Franciszka wypowiedziane podczas publicznych wystąpień na Światowych Dniach Młodzieży, które odbyły się w Polsce. Dodatkowo wzbogacone o dokładny plan pobytu Papieża w Polsce oraz rozważania Drogi Krzyżowej, również z okresu Dni Młodzieży. Bardzo proste i zarazem mądre rozważania Papieża, których głównym przekazem jest by młode pokolenie zaangażowało się w swoje życie zamiast zalegać na kanapie. Gorąco polecam!

Wspaniale jest wrócić do przemówień wygłoszonych przez papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i na nowo odkrywać ich sens. Dodatkowo w książce został umieszczony pierwotny tekst rozważań Drogi Krzyżowej, co dodatkowo wzmacnia jej przekaz. Po prostu chce się czytać!

"Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią"

Warto sięgnąć po tę książkę, bo słowa papieża Franciszka dają wiele do myślenia i motywują do pracy nad sobą. Do tego wspaniałe rozważania Drogi Krzyżowej bp Grzegorza Rysia pozwalają na dobre przeżywanie ofiary Chrystusa.
Po tej lekturze czuję się lepiej na duszy i patrzę na swoją przyszłość przychylniejszym okiem.

Chciałabym dodać jeszcze cztery bardzo istotne słowa:
Pamięć.
Nadzieja.
Odwaga.
Śmiałość.

"Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią"

Rewelacja! Siedząc w domowym zaciszu na nowo możesz poczuć klimat światowych dni młodzieży! Przesłanie Franciszka jest nadal aktualne a.dzięki tej książce możemy na nowo do niego wracać:)do niego wrócić

Najlepszy sposób na przedłużenie wspomnień po ŚDM w Krakowie! Obowiązkowa lektura dla każdego młodego! Wszystko co mówił papież Franciszek było w mojej ocenie porządnie przygotowane a słowa dopasowane do języka w jakim posługują się młodzi. Lektura do której planuje często wracać :)

Młodzi są przyszłością Kościoła. Trzeba się o nich "upomnieć". Dlatego polecam, bo nie każdy mógł być na ŚDM, ale każdy może przeczytać.

Zbiór przemówień Papieża Franciszka na Światowych Dniach Młodzieży w 2016 roku.

Bardzo fajnie się czytało. Bardzo cenna lektura.

Dzięki.

Zbiór przemówień Papieża Franciszka na Światowych Dniach Młodzieży w 2016 roku.

Bardzo fajnie się czytało. Bardzo cenna lektura.

Dzięki.

• Moje