Beautiful You

angielski
Doubleday
satyra
angielski
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Fight Club 3 Chuck Palahniuk, Cameron Stewart
Ocena 6,5
Fight Club 3 Chuck Palahniuk, Ca...
Okładka książki Legacy: An Off-Color Novella for You to Color Duncan Fegredo, Steve Morris, Mike Norton, Chuck Palahniuk
Ocena 0,0
Legacy: An Off... Duncan Fegredo, Ste...
Okładka książki Bait: Off-Color Stories For You To Color Lee Bermejo, Kirbi Fagan, Duncan Fegredo, Alise Gluškova, Joëlle Jones, Steve Morris, Chuck Palahniuk, Tony Puryear, Marc Scheff
Ocena 0,0
Bait: Off-Colo... Lee Bermejo, Kirbi ...

Onienienie, od Palahniuka wymagam o wiele więcejbardziejmocniej.
Można bez problemu wywęszyć, że świetnie mu się pisało, lecz niestety to nie wystarczy, by równie uroczo się czytało.
Smutam rozczarowaniem - miało być pięknie, chlip!

I'd expect more from Palahniuk - the abstract vision went too far for me. It wasn't even a satire at one point but a sadly bad joke.

Ta książka nie jest zła.
Jednak jeżeli opinia zaczyna się w ten sposób, coś jest na rzeczy.
U mnie było tak, że doświadczyłam zawodu, gdyż po Palahniuku spodziewałam się więcej. A może inaczej: przyzwyczaiłam się, do czegoś innego.
Ale książka nie jest zła.

Seksapokalipsa

„Pełnia piękna” jest ostatnią książką Palahniuka, która została przetłumaczona na język polski. W roku 2014, podczas słynnego San Diego Comic Con, kiedy to rzeczona powieść miała swą amerykańską premierę, autor powiedział na jej temat kilka ciekawych rzeczy. Podobno oryginalny tytuł tej „absolutnie pornograficznej książki” miał brzmieć „Fifty Shades of the...

Strasznie dziwne. Niby parodia a trochę nie

"Pełnia piękna" to wspaniała dawka groteski, absurdu i ironii, zaserwowana przez Palahniuka jego czytelnikom. Pomysły pisarza są jak zwykle szalone, toteż nigdy nie można przewidzieć, co przydarzy się bohaterom na następnej stronie: początkująca prawniczka udaje się w podróż do Nepalu, by pobrać nauki u żyjącej na Mount Evereście dwustuletniej "seksmasterki"? Czemu nie!
Pod...

Absolutnie dziwna książka. Dużo abstrakcji, trochę obrzydliwości, ale całość przeczytana w dwa dni. 6/10, bo nie mogę zdecydować, czy bardziej byłem zachwycony, czy zażenowany ;-).

Jedna z tych dziwnych książek, które zaczynamy rozumieć po dłuższej lekturze, kiedy emocje wywołane sprośnościami, opisanymi suchym niemalże językiem, opadają. Nie jest to wg mnie najlepsza pozycja do czytania w pierwszej kolejności, jeśli jeszcze ktoś nie zna Palahniuka. Zwłaszcza początek może nieco zrazić, bo historia i bohaterowie wydają się banalni.

Pomimo, że nadal...

Świetna! Absurdalny humor, chociaż nie zabrakło przegietych scen, które chętnie wymazalabym z pamięci;)

Palahniuk po raz kolejny wywraca świat konsumpcji do góry nogami. Zasypuje go stertą różowych seks zabawek, a centralne miejsce przy krzywym zwierciadle rezerwuje dla kobiet.
"Pełnia Piękna" pokazuje, że wyobraźnia autora wciąż ma się dobrze. Groteska bawi się tu w berka z absurdem i perwersją. Efekt finalny to jednak palahniukowy średniak - nie wybitna, nie tragiczna, ale...

• Chuck Palahniuk
  • Literatura amerykańska