714 wzywa pomocy

Arthur HaileyJohn Castle Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry kryminał, sensacja, thriller
Flight into Danger
1981-01-01
8320703751
Jan Zakrzewski
samolot lot pasażerowie katastrofa

Powieść katastroficzna. Pilot samolotów wojskowych musi zmierzyć się z pilotażem samolotu pasażerskiego. Klasyk gatunku. Powieść nie najmłodsza, ale przeczytałam ją z przyjemnością ponownie. Napisana sprawnie, motyw nie jest najświeższy, ale autorzy stworzyli niezłe małe cacko. Akcja toczy się jak u Hitchcocka, szybko i wciągająco. Są akcenty humoru i grozy.

- Naprawdę nie czytałeś tej książki? - spytał mój tata i wręczył mi stare rozsypujące się wydanie na pożółkłym papierze. - Ja czytałem już chyba trzy razy - dodał.
No więc przeczytałem. Oczywiście widziałem fragmenty filmu na jej podstawie i ze dwa razy "Czy leci z nami pilot?", więc wiedziałem z grubsza co się będzie działo. A mimo to książka wciąga. Bardzo dobrze napisana...

Pomysł ciekawy w swojej prostocie. Akcja nie była zbyt porywająca, ale końcówka była całkiem napięta. I zakończenie jakieś takie nie tuzinkowe.

Książka bardzo stara, ale czytając ją naprawdę się tego nie czuje. Łatwy język, niestety fabuła już średnio mi się podobała. Były momenty, które ciekawily tym co będzie, dalej. Były też jednak fragmenty bardzo nudne. Ogółem książka cieniutka, więc czytaj się ją naprawdę szybko. Jeżeli ktoś lubię książki O dziwnych przypadkach I katastrofach W przestworzach to jak...

Niewielka książeczka- staruszka, która niespodziewanie na 3 godziny wprost przymurowała mnie do fotela, bo od pierwszych słów wiedziałam, że muszę natychmiast ją skończyć:))
Świetnie napisana, dostarczyła dużej dawki adrenaliny. I chyba przydatna, bo w dużym stopniu pomogła mi w walce z lękiem przed lataniem:)).

Bardzo dobra

Książkę czyta się jednym tchem, czekając na dalszy rozwój wypadków, z pewnością może ona obrzydzić:) łososia ale nie podniebną podróż, Polecam wszystkim miłośnikom latania:)

Biblioteka Taty

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje

• Thriller/sensacja/kryminał