Laseczka i tajemnica

Zbigniew Nienacki Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza "Warmia" kryminał, sensacja, thriller
2003-01-01
1963-01-01
Oficyna Wydawnicza "Warmia"
kryminał, sensacja, thriller
2003-01-01

Z dobry kryminalnym czytadłem jest jak z dobrą piosenką pop - niby nic wielkiego, ale stworzyć porywającą, zapadającą w pamięć historię to nie lada wyczyn.
"Laseczka i tajemnica" to właśnie taki popowy evergreen, sprawnie napisany, spójny, niepozbawiony humoru, momentami naiwny, ale pełen uroku. Czyta się znakomicie. A zakończenie? Taki ładny psikus!
Zdecydowanie polecam,...

Kolejna miniaturka do autobusu i tramwaju. Lżejsza od czytnika! Znaleziona na półce, zapomniana przez lata. Czytana po raz drugi po prawie 30 latach. Jeszcze z podwójną ceną z 1990 r.- 1 zł. -10.000. Tak tak, rok wymiany. Pomoże mi to utrwalić sobie, jaka była stopa denominacji... Pan Samochodzik dla dorosłych. Główny bohater, dziennikarz Henryk równie drętwy, naiwny i...

a właśnie, że lekko się to czyta... i nawet zgrabnie skonstruowane :P

Lekki retro-kryminał, który przyjemnie się czyta.

Styl językowy sprawia, że z łatwością przenosimy się kilkadziesiąt lat wstecz, kiedy nie tylko stosunki męsko-damskie wyglądały zupełnie inaczej, ale także sposób prowadzenia śledztwa znacznie różnił się od współczesnych metod.
Historia laseczki okazała się dosyć ciekawa, ale rozwiązanie tajemnicy morderstw trochę mnie...

Książka autora słynnej serii o "Panu Samochodziku". Nieskomplikowany kryminał, dobry, ale nie zachwycający. Przyjemna lektura, zwłaszcza jako ciekawostka dla fanów wymienionego wyżej Tomasza N.N.

Ciekawa książka z elementem kryminalnym.

Przyjemny kryminał retro z przyzwoitą, ale nie rewelacyjną intrygą i urokliwymi dialogami. Cóż to była wtedy za polszczyzna :-). Choćby tylko dlatego warto przeczytać.

Próba poznania tajemnicy niepozornej laseczki stawia jej nowego posiadacza w samym centrum intrygi najeżonej kolejnymi morderstwami. Intryga szybko się rozwija, ciekawi do samego końca i nawet na moment nie zwalnia. Książka lekka, (prawie) pozbawiona przemocy, ale mimo to trzymająca w napięciu i angażująca.
Dodatkowa gwiazdka za twórcze rozwinięcie zakończenia i wyjątkową...

Bardzo dobrze napisany kryminał! Non stop coś się dzieje, główny bohater co chwila odkrywa tajemnice zakupionej laseczki w Desie i jest to niezwykle interesujące przez co książkę "zjada" się w mgnieniu oka i chce się więcej.

Lekki i przyjemny kryminał, a rozwiązanie zagadki bardzo frapujące. Czy Henryk faktycznie wszystko ukartował?

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje

• 2014