Kochanica heretyka

Die Ketzerbraut
literatura obyczajowa, romans
Małgorzata Huber
małżeństwo porwanie intrygi uczucia

Wspaniała powieść historyczna, historia pięknej miłości, podstępnych intryg. Pokazuje idealnie wady księży w tamtych czasach dopuszczających się nierządu i wzbogacających się na wiernych. Ukazuje także niełatwa sytuacje kobiet, które mimo inteligencji nie mogą równać się z mężczyznami.

Kochanica heretyka, to książka po której nie spodziewałam się zbyt wiele. Właściwie myślałam, że jest to romans historyczny, lekki, na jeden czy dwa wieczory. I musze przyznać, że pozytywnie się zdziwiłam. Książka ta to rewelacyjny opis życia na początku XVI wieku, zepsucia kościołu katolickiego oraz początków Marcina Lutra. Gdzieś tam w tle wpleciony jest romans, ale jest...

"Na początku szesnastego wieku ostatecznie rozstrzygnęła się trwająca niemal dwa stulecia walka o władzę między Wittelsbachami z Bawarii a Habsburgami, na korzyść drugich."
Powieść intrygująca,ciekawa,nieoczekiwane zwroty akcji w średniowiecznym Monachium.

Przyznam się,że lubię książki duetu pisarskiego pod nazwą Iny Lorentz. Są to książki przy których szybko płynie czas.
Kochanica heretyka jest książką szalenie przewidywalną. Nie zabrakło tutaj obowiązkowych wątków miłosnych, nieco kryminalnych i obyczajowych. Wszystko osadzone w trudnych czasach Reformacji.
Przeczytałam bez zbędnych emocji. Na lekki weekend może być.

Któryś z czytelników napisał że ta książka to takie literackie disco polo. Dosłownie, super określenie .Sama się dziwię że doczytałam do końca, chyba dlatego żeby nie zrobić przykrości koleżance która mi ją bardzo polecała .

Spodobało mi się tło historyczne w tej książce, z chęcią przeczytam kolejne pozycje tego autora.

Długo ta książka leżała,na mojej półce.Dopiero,chyba tydzień po wypożyczeniu z biblioteki,wziąłem się do czytania.
Fakt,jest to książka gruba i może odstraszyć lecz,ma swoje plusy.
Akcja toczy się w Niemczech w czasie reformacji.Stąd dostajemy multum informacji na temat,tego ruchu religijnego.
Mamy postać Marcina Lutra,jak i też kilku innych autentycznych postaci.
Bohaterką...

Jak zawsze z wielką przyjemnością sięgnęłam po książkę autorstwa Iny Lorentz. "Kochanica heretyka" nie rozczarowała mnie! Znając pozostałe pozycje tych autorów, książka była bardzo przewidywalna, ale mimo wszystko pochłonęła mnie historia Vevy i Ernsta osadzona w realiach luterańskich przemian. Bardzo fajnie autorzy przybliżają czytelnikowi problemy w tamtej epoce na tle...

Na pewno mniej krwawa i zaskakująca.Jednak można przy niej spędzić naprawdę miłe chwile.

Kolejna książka niemieckiej pary przybliżająca nam życie i historię Monachium w czasach reformacji.Początki działalności Marcina Lutra, i walkę kościoła przeciwko tezom głoszonym przez niego.Szokujący obraz duchowieństwa tamtego okresu, głoszącego przestrzeganie przykazań boskich, które jednak ich nie obowiązywały.Ogłupianie ludzi podczas spowiedzi czy kazań,dążenie do...

Dyskusje

• 2014