Parabellum. Horyzont zdarzeń

Okładka książki Parabellum. Horyzont zdarzeń
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Erica Cykl: Parabellum (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Parabellum (tom 2)
Erica
2014-03-27
2014-03-27
II wojna światowa

Oficjalne recenzje i

Ucieczki ciąg dalszy – za horyzont zdarzeń

Link do recenzji

587 33 105

Słabsza niż pierwsza część ale wciąż trzyma poziom. Opisy wagonów wywożących żołnierzy na wschód bardzo mocne.

2042

Trzyma poziom poprzedniej części. Rozwija wątki w nieoczekiwanych kierunkach. Trzyma w napięciu i ciekawości, dzięki czemu dobrze się czyta.

Wciągająca historia, ciężko się oderwać. Dla mnie jak serial, który chce się oglądać odcinek za odcinkiem. Polecam

Bardzo wciągająca lektura. Choć obiecywałam sobie, że szybko nie wrócę do tematyki wojennej, to jednak się złamałam i nie żałuję. Kontynuacja podróży Staszka i Marii do Francji i dwa inne wątki które wydają się być relacjami z okresu wojny. Czytając miałam wrażenie, że to historia wydarzyła się naprawdę i za każdym razem jak miało się wydarzyć coś złego musiałam sobie przypominać, że to tylko fikcja literacka.

Bardzo dobry styl pisarski. Nie męczy. Tematyka: "nie moja bajka", ale nawet mnie pochłonęła. Polecam.

Fajna, choć sporo słabsza od pierwszej części. Zżyłam się już z bohaterami całkiem solidnie… biorę się za 3 część.

Polecam!

Polecam!

Dobra, acz trochę mi się ciągnęła. Dużo powtarzania tych samych emocji jednej osoby na różne sposoby. Dodatkowo zdziwiłem się head hoppingiem, ale wiem, że to pierwsza książka Mroza, więc pewnie nawet po redakcji pozostały pewne mankamenty. Pierwsza część trylogii była wartka i żwawa, bo poznawałem bohaterów, a potem przeżywałem ich losy. W drugiej części były tylko ich przygody, przez co zabrakło pewnej głębi przyciągającej czytelnika. Ale jestem ciekaw zakończenia historii, więc na pewno sięgnę po ostatni tom.

74/52/2021

74/52/2021

Kolejna część świetnej pierwszej odsłony tejże trylogii. Kolejna porcja ciekawych przygód, zaskoczeń oraz trzymania kciuków za bohaterów. Nawet nie zauważyłem kiedy skończyła się ta część i musiałem natychmiast sięgnąć po kolejną.