Parabellum. Horyzont zdarzeń

Remigiusz Mróz Cykl: Parabellum (tom 2) kryminał, sensacja, thriller 312 str.
Erica
kryminał, sensacja, thriller
II wojna światowa

Erica
kryminał, sensacja, thriller
II wojna światowa

Kup książkę

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Ucieczki ciąg dalszy – za horyzont zdarzeń

24 Link do recenzji

Jest to na pewno książka trzymająca w napięciu. Czy zgrabnie? No nie wiem. Każdy podrozdział kończy się jakimś zawieszeniem, które ma niby właśnie trzymać w napięciu, ale chyba trochę męczy na dłuższą metę (jak odcinki telenoweli). Dużo jest tu okrucieństwa (no ja wiem, to książka o wojnie). Ale aż musiałam sobie przerwać czymś lżejszym, bo za dużo było tego smutku i...

Tą historię pochłania się z zapartym tchem. Czytając mocno identyfikowałem się z bohaterami, ciągle byłem gdzieś obok nich, próbując to wszystko zobaczyć, poczuć. Ciężko jest o tym czytać a co dopiero żyć wtedy i bać się o swoją rodzinę...

Najlepsza seria Remigiusza Mroza

Lubię tematykę wojenną. Zgłębiam jej arkana niezbędne do moich tłumaczeń. Książka warta polecenia dla miłośników tych tematów. Jak wszystkie książki naszego mistrza, bardzo dobra. Polecam wszystkie 3. części.

Nieznacznie gorsza cześć niż poprzednia za dużo uproszczeń jak na dramat wojenny. Jako że jest to jedna historia pora zobaczyć jakie wydarzenia Pan Mróz zaplanował dla braci w ostatniej części.

Polski fenomen, wciągająca, zajmująca,przejmująca, określenia tej książki (pozytywne) można wymieniać bez końca. Jest ona jednak według mnie, lekko bardziej przewidywalna od poprzedniczki. Pomimo wszystko bardzo polecam.
Klasa światowa.

Z pewnością nie jest to książka historyczna, ale całkiem niezła książka sensacyjna ukazująca mroczne strony ludzkiej natury czy brutalność wojny.
Ocenę obniża tak jak w pierwszej części ilość niektórych dziwnych i absurdalnych zdarzeń ( nie chcę spoilerować niech inni ocenią ) czy też decyzji bohaterów, które nie mają logicznego uzasadnienia.

Na terytorium wroga
Trudne sytuacje, wyzwania, które musimy podjąć, a przede wszystkim – zaglądanie śmierci w oczy – wszystko to odsłania prawdziwą naturę człowieka. W pewnych okolicznościach musimy rzucić wszystko na szalę, zaryzykować, dla ukochanej osoby jesteśmy w stanie dokonać rzeczy praktycznie niemożliwych, bądź też wychodzi na jaw nasza egoistyczna, tchórzliwa...

Jestem pod wrażeniem . To najlepsza chyba seria "Mroza" którą czytałam do tej pory. Wzruszająca, porywająca i ukazująca obrzydliwość, zło i okrucieństwo wojny.

Opinię tą piszę już po przeczytaniu trzeciej części.
Druga część jest rewelacyjna. Ze strony na stronę wciąga coraz bardziej.
Uznałbym ją za mocny rozbieg, by wraz z jej końcem wskoczyć w trzecią część.
Akcja nie zwalnia ani na chwilę, trzyma i nie chce puścić, ja osobiście cały czas myślałem, kiedy będę mógł wrócić do czytania.
Mega!

Dyskusje