Brytyjska filozofia analityczna

Okładka książki Brytyjska filozofia analityczna Michał Hempoliński
Okładka książki Brytyjska filozofia analityczna
Michał Hempoliński Wydawnictwo: Wiedza Powszechna filozofia, etyka
Kategoria:
filozofia, etyka
Wydawnictwo:
Wiedza Powszechna
Data wydania:
1974-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1974-01-01
Język:
polski
Średnia ocen

6,0 6,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
114
8

Na półkach:

Niestety książka nie ma zbyt rozbudowanej strony (co chętnie bym naprawił),ale w razie czego jest ona częścią serii ,,myśli i ludzie''.

Całkiem w porządku wprowadzenie w brytyjską filozofie analityczną, oczywiście na tyle na ile książka sprzed prawie pół wieku może być dobrym wprowadzenie do współczesnych zagadnień. Historyczny zarys i podział wewnątrz filozofii analitycznej jest naprawdę świetny i robi robotę.

Język książki jest przyzwoity, nie ma zbyt wiele polotu, jest raczej ścisły, ale wszystko było zrozumiałe. Treść w żadnym momencie nie zmienia się w akademicki żargon.

Z jednej strony fajnym plusem jest wspomnienie o brytyjskich filozofach, których zazwyczaj się pomija. Z drugiej strony fajnie byłoby poczytać o nich więcej. Zamiast tego autor opowiada obszernie o autorach o których na rynku jest przesyt informacji; Russell, Wittgenstein, Moore itd... Choć możliwe że w momencie wydania istniała luka w rynku wśród tych autorów.

Ogólnie mogę polecić jako ciekawy zarys, fajny wstęp żeby poznać kilku mniej znanych myślicieli, a także żeby odświeżyć ogólne informacje o nurcie analitycznym w brytyjskiej filozofii.

Niestety książka nie ma zbyt rozbudowanej strony (co chętnie bym naprawił),ale w razie czego jest ona częścią serii ,,myśli i ludzie''.

Całkiem w porządku wprowadzenie w brytyjską filozofie analityczną, oczywiście na tyle na ile książka sprzed prawie pół wieku może być dobrym wprowadzenie do współczesnych zagadnień. Historyczny zarys i podział wewnątrz filozofii...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    3
  • Przeczytane
    3
  • 2016
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Brytyjska filozofia analityczna


Podobne książki

Przeczytaj także