Szklarnie

2014-03-24
2014-03-24
Agnieszka Żuchowska-Arendt
Opowiadania Serbia Licina Bałkany literatura serbska

W natłoku literatury popularnej i wszechobecnych bestsellerów dobrze jest czasem zwrócić się w stronę czegoś ambitniejszego, niszowego.
"Szklarnie" Refika Liciny to na pewno nie proza lekka i przyjemna. Jest to zbiór opowiadań bardzo mrocznych i niepokojących, traktujących niejednokrotnie o ludzkim okrucieństwie i głupocie. Ludzie w przeciwieństwie do zwierząt w tej...

• Bałkańskie i o Bałkanach

Dodaj cytat z książki Szklarnie