Przegląd końca świata. Blackout

Mira Grant Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Przegląd Końca Świata (tom 3) Seria: Imaginatio [SQN] fantastyka, fantasy, science fiction
Blackout
Data 1. wydania:
2012-05-22
Agnieszka Brodzik
Sine Qua Non
zombie apokalipsa epidemia Agnieszka Brodzik literatura amerykańska dystopia
Blackout
Przegląd Końca Świata (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
Agnieszka Brodzik
Imaginatio [SQN]
zombie apokalipsa epidemia Agnieszka Brodzik literatura amerykańska dystopia
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Z bloga Ocalałych

10 Link do recenzji

Po "Deadline" przyszedł czas na ostatni tom przygód dziennikarzy z "Przeglądu Końca Świata" jakim jest "Blackout". Tak jak poprzedni tom serii skupiał się na losach Shauna Masona, tak w "Blackoucie" Mira Grant serwuje nam historię o losach Georgii Mason, która została sklonowana przez organizację CZKC.
Zdecydowanie lepiej czytało mi się wątek uwięzionej Georgii, i nie...

Dobre pożegnanie z serią. Akcja toczyła się sprawnie i z odpowiednim natężeniem. Czasami niektóre decyzje i wnioski bohaterów wydawały mi się sztuczne i wykreowane tylko dla pokierowanie fabuły w odpowiednią stronę, przez co logiczność niektórych wątków została naciągnięta do granic możliwości.

Dużym plusem jest główna protagonistka, którą w przeciwieństwie do poprzednich...

Szkoda, że autorka z finałem poprzedniego tomu zdecydowała się wyrzucić cały realizm zombie apokalipsy do kosza.

Bardzo dobra ksiazka ale brak realizmu w jednej z ostatnich scen (koncowka zwiazana z wicepreziem) jest tak naciagana jak kalesony, gdyby nie to byloby rewelacyjne zwienczenie historii

Na półkach: , , , , ,

Bardzo dobre zakończenie trylogii. Pokusiłabym się stwierdzić, że jest to najbardziej interesująca część cyklu. Po niespodziewanym powrocie Georgii w końcówce poprzedniego tomu naprawdę nie wiedziałam co mam myśleć, a to co otrzymałam, wszystkie wyjaśnienia, było lepsze niż mogłabym przypuszczać.

W tym tomie otrzymujemy akcję z dwóch punktów widzenia, Georgii i Shauna....

Rewelacyjna trylogia. Ciekawy koncept post apokaliptycznego świata, z zombie i blogerami w tle. Gdyby zombie apokalipsa się wydarzyła naprawdę, to tak mógłby wyglądać świat. Bardzo wciągająca akcja z absolutnie zaskakującymi i doprowadzającymi czytelnika do szewskiej pasji zwrotami :D I dwoje głównych bohaterów, którym się kibicuje od pierwszej strony.

Blackout mi się najbardziej podobał z poprzednich dwóch uważam jest najlepsza część całej trylogii fajnie zakończanie podobała mi się

Ekipa "Przeglądu Końca Świata" musi się rozdzielić. Shaun z Becks rusza na Florydę, a reszta poszukuje Małpy, który ma im załatwić nowe osobowości. Jednak ich plan się komplikuje, kiedy na ich drodze staje własność CZKC - obiekt 7c. Blogerzy muszą zdecydować, czy zaufać komuś, kto jakiś czas temu zniknął z ich życia, czy też unieszkodliwić możliwego szpiega. Na podjęcie...

Na półkach: , , , ,

"Kolejna seria o chodzących trupach" można by pomyśleć. Nic bardziej mylnego.
Uwielbiam książki, po których zmienia się moje myślenie. Ta jest jedną z niewielu które tego dokonały. Finał jest wstrząsający, przerażający, momentami nawet zabawny i z pewnością bardzo mocny. A przekaz jest prosty: zawsze warto mówić prawdę, bo ona nas wyzwoli.
"Powstańcie, póki...

Genialna. Jak dla mnie najlepsza ze wszystkich części. Każdy element staje się całością jednego ogromnego spisku przeciw ludzkości. Oczywiście warto przeczytac nawet pomijając ten wątek, ponieważ dużo się tu dzieje.
Książka przeczyta jednym tchem. Jestem pod wrażeniem.

Dyskusje

• 2014