Przegląd końca świata. Blackout

Mira Grant Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Przegląd Końca Świata (tom 3) Seria: Imaginatio [SQN] horror
Blackout
Data 1. wydania:
2012-05-22
Agnieszka Brodzik
Sine Qua Non
zombie apokalipsa epidemia Agnieszka Brodzik literatura amerykańska dystopia horror
Blackout
Przegląd Końca Świata (tom 3)
horror
Agnieszka Brodzik
Imaginatio [SQN]
Inne

Oficjalne recenzje i

Z bloga Ocalałych

[ 11 ] Link do recenzji

Powiem wam, że ostatnia część książki z serii Przegląd Końca Świata "Blackout" Miry Grant zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Oczywiście trafia od razu na półkę ulubionych książek. W tej części doczekałam się połączenia spisku i zombie w jednym. Autorka znakomicie to połączyła dając tyle akcji i rozwoju zdarzeń, że nie sposób było się oderwać. Wszystko powoli zaczynało się...

Po "Deadline" przyszedł czas na ostatni tom przygód dziennikarzy z "Przeglądu Końca Świata" jakim jest "Blackout". Tak jak poprzedni tom serii skupiał się na losach Shauna Masona, tak w "Blackoucie" Mira Grant serwuje nam historię o losach Georgii Mason, która została sklonowana przez organizację CZKC.
Zdecydowanie lepiej czytało mi się wątek uwięzionej Georgii, i nie...

Dobre pożegnanie z serią. Akcja toczyła się sprawnie i z odpowiednim natężeniem. Czasami niektóre decyzje i wnioski bohaterów wydawały mi się sztuczne i wykreowane tylko dla pokierowanie fabuły w odpowiednią stronę, przez co logiczność niektórych wątków została naciągnięta do granic możliwości.

Dużym plusem jest główna protagonistka, którą w przeciwieństwie do poprzednich...

Szkoda, że autorka z finałem poprzedniego tomu zdecydowała się wyrzucić cały realizm zombie apokalipsy do kosza.

Bardzo dobra ksiazka ale brak realizmu w jednej z ostatnich scen (koncowka zwiazana z wicepreziem) jest tak naciagana jak kalesony, gdyby nie to byloby rewelacyjne zwienczenie historii

Na półkach: , , , , ,

Bardzo dobre zakończenie trylogii. Pokusiłabym się stwierdzić, że jest to najbardziej interesująca część cyklu. Po niespodziewanym powrocie Georgii w końcówce poprzedniego tomu naprawdę nie wiedziałam co mam myśleć, a to co otrzymałam, wszystkie wyjaśnienia, było lepsze niż mogłabym przypuszczać.

W tym tomie otrzymujemy akcję z dwóch punktów widzenia, Georgii i Shauna....

Rewelacyjna trylogia. Ciekawy koncept post apokaliptycznego świata, z zombie i blogerami w tle. Gdyby zombie apokalipsa się wydarzyła naprawdę, to tak mógłby wyglądać świat. Bardzo wciągająca akcja z absolutnie zaskakującymi i doprowadzającymi czytelnika do szewskiej pasji zwrotami :D I dwoje głównych bohaterów, którym się kibicuje od pierwszej strony.

Blackout mi się najbardziej podobał z poprzednich dwóch uważam jest najlepsza część całej trylogii fajnie zakończanie podobała mi się

Ekipa "Przeglądu Końca Świata" musi się rozdzielić. Shaun z Becks rusza na Florydę, a reszta poszukuje Małpy, który ma im załatwić nowe osobowości. Jednak ich plan się komplikuje, kiedy na ich drodze staje własność CZKC - obiekt 7c. Blogerzy muszą zdecydować, czy zaufać komuś, kto jakiś czas temu zniknął z ich życia, czy też unieszkodliwić możliwego szpiega. Na podjęcie...

Na półkach: , , , ,

"Kolejna seria o chodzących trupach" można by pomyśleć. Nic bardziej mylnego.
Uwielbiam książki, po których zmienia się moje myślenie. Ta jest jedną z niewielu które tego dokonały. Finał jest wstrząsający, przerażający, momentami nawet zabawny i z pewnością bardzo mocny. A przekaz jest prosty: zawsze warto mówić prawdę, bo ona nas wyzwoli.
"Powstańcie, póki...

Dyskusje