Pozory mylą

Okładka książki Pozory mylą Sara Shepard
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Pozory mylą
Sara Shepard Wydawnictwo: Otwarte Cykl: The Lying Game (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2014-06-04
2012-07-02
Mariusz Gądek

Na tropie mordercy

Muszę zrobić przerwę w czytaniu o losach Emmy bo jeszcze chwila a zacznę się czuć i zachowywać jak nastolatek.
A może jeszcze przyjdzie mi do głowy jakiś paskudny kawał wyrządzony sąsiadowi, któremu zaordynuję Grę W Kłamstwa!!

Fakt faktem, że cykl autentycznie mnie wciągnął i coraz bardziej mi się podoba.

Co rusz Emmie wydaje się, że już zna sprawcę śmierci Sutton, ale po czasie okazuje się, że to znów nie ta osoba.
Chociaż może...

Pani Shepard ma świetny styl i książka ani przez moment nie nudzi.
Co prawda pokazywany w niej świat nastolatków przypomina ten z Beverly Hills 90210, ale nie przeszkadza to w lekturze.

Mam zamiar kupić pozostałe tomy, ale najpierw trochę oddechu.

Świetna książka, świetny cały cykl!!

8/10.

Fakt faktem, że cykl autentycznie mnie wciągnął i coraz bardziej mi się podoba.

Co rusz Emmie wydaje się, że już zna sprawcę śmierci Sutton, ale po...

Na półkach: , , , , , ,

Trochę słabsza niż poprzednie książki. Widać tu pewien schemat- w każdej części jest inny podejrzany, który na końcu okazuje się niewinny. Trochę to psuje czytanie, bo nic już nie zaskakuje, ale mimo wszystko historia wciąż fajna.

Niezmiennie wysoki poziom. Ma parę niedociągnięć, niedopatrzeń, przeoczeń, ale całość jak do tej pory zasługuje na bardzo bardzo duże plusy.

Dwie poprzednie części były ciekawsze, w tej jest za dużo opisów, mało dialogu, trochę zawiewa nuda. Przeczytam serię do końca z prostej przyczyny :) ciekawości kto zabił Sutton

Bohaterowie: 6/10
Akcja:6/10
Sposób pisania autorki:6/10
Okładka: 7/10
Kreatywność 6/10

Bardzo podobają mi się okładki książek z tej serii. Idealnie odwzorowują fabułę, która sama się niestety nie broni. Czytam tę serię tylko dlatego, że chcę się dowiedzieć kto tak naprawdę zabił Sutton. Gdyby nie ciekawość i fakt, że serial na podstawie tych książek bardzo lubię, już po pierwszym tomie odłożyłabym ją na bok.

Bohaterowie: 6/10
Akcja:6/10
Sposób pisania autorki:6/10
Okładka: 7/10
Kreatywność 6/10

Trzeci tom "Gry w kłamstwa" utrzymuje poziom poprzednich - czyta się przyjemnie, chociaż fabuła sama w sobie nie zaskakuje specjalnie. Sara Shepard ma zawsze ten sam schemat, który niestety ujmuje tajemniczości i nie pozwala utrzymać czytelnika w napięciu, a to niestety ogromna szkoda. Autorka odsłania przed czytelnikiem kolejne wspomnienia, co jest bardzo ciekawe i dzięki temu nabieram chęci na kolejne tomy. Na końcu zostaje podsunięty czytelnikowi kolejny podejrzany więc tym bardziej jestem ciekawa kolejnego tomu.

Na półkach: , , , , , , , ,

WOW !!! WOW !!! WOW !!!
Świetna część! Tak samo dobra jak poprzednie :D. I to napięcie przez cały czas ... Nie do opisania.
Polecam :D

19 czerwca 2020
Trzeci tom ponownie za mną. Był tak samo wciągający i trzymający w napięciu, co poprzednie. Szkoda, że tak dużo zapomniałam od poprzedniego razu jak ją czytałam, ale dobrze sobie tak przypomnieć.
Teraz na niektóre te poszlaki patrzę całkiem inaczej, a niektóre przemyślenia są takie same jak po poprzednim czytaniu.
I oczywiście zabieram się za 4 tom. Nie mogę się doczekać, aż dowiem się co dalej :D.
Dzięki takiemu ponownemu czytaniu przypominam sobie za co kocham tę serię <3.
Gorąco polecam!!!

WOW !!! WOW !!! WOW !!!
Polecam :D

19 czerwca 2020
Teraz na niektóre te...

Typowy dla Sary Shepard klimat który uwielbiam, jednakże fabuła przebiega niemal identycznie w każdym tomie.

Z 6 książek z tej serii możnaby zrobić jedną porządną.

Z 6 książek z tej serii możnaby zrobić jedną porządną.

Emma nadal występuje jako Sutton. Do miasta wraca też zaginiony Thayer Vega (brat jednej z przyjaciółek). Emma nie wie co go łączyło z zamordowaną siostrą ale wszystkie tropy wskazują, że mógł być sprawcą. Ethan, chłopak Emmy dziwnie się zachowuje...
Trzeci tom powiela schemat poszukiwań mordercy z poprzedniej książki ale mi to nie przeszkadza. Łatwo się czyta, jest ciekawie, jest napięcie. Wciąga i znów sięgnę po kolejną część.