Zagubione niebo

literatura polska

Oficjalne recenzje i

Garść opowiadań o miłości

[ 7 ] Link do recenzji

Zbiór opowiadań o miłości, różne tematy, różna stylistyka. Trochę przewidywalne, ale to typowe dla gatunku. Kilka opowiadań nie przypadło mi do gustu, zbyt sentymentalne i rozwleczone. Może są strawniejsze dla osób lubiących się w takiej literaturze? Poza tym, dostrzegam pewne zalety formatu "opowiadanie", może trochę niedocenionego w czasach, kiedy poczytni autorzy serwują...

Książka to kilkanaście krótszych i dłuższych opowiadań o miłości ujętej w bardzo różnych perspektywach i związanej z bardzo różnymi emocjami. Czyta się dobrze i przyjemnie. Grochola to jednak Grochola. :)

Bardzo pozytywna książka. Wszystkie opowiadania mają wspólne punkty: tragedia/złamane serce/coś negatywnego, następnie wielkie szczęście. Nie wszystkie opowieści skupiają się na miłości, jednak te czynniki wspólne sprawiają, że czytając jedną opowieść po drugiej można się zacząć nudzić.

Lekkie, pogodne opowieści o życiu, miłości i odwiecznym poszukiwaniu szczęścia.

Książka przewracająca wiarę, że jednak na każdego czeka szczęśliwe zakończenie :)

Każdy z nas ma swoje wyobrażenie szczęścia.Każdy marzy też,aby dotknąć przsłowiowego nieba- swojego prywatnego,którego wyobrażenie tylko my znamy.Opowiadania Katarzyny Grocholi uchylają rąbka tajemnicy...i cóż...czasem to wyczekane niebo przybiera dziwne formy,a czasem wali nam się na głowę bez ostrzeżenia.Niektóre z opowiadań już znałam,inne były zupełnie dla mnie...

Uwielbiam czytać książki Katarzyny Grocholi. Nic dodać, nic ująć :)

Jest to moje pierwsze zetknięcie z twórczością Katarzyny Grocholi i nie ukrywam, że byłam bardzo rozczarowana po przeczytaniu tej książki.
Wiele razy nasłucham się o świetności tej pisarki, więc dlatego sięgnęłam po tę książkę. Te historyjki są oczywistą oczywistością - okoliczności poznania się bohaterów i ich sytuacje życiowe nie zaskakują czytelnika.
Do tego bardzo...

Przepiękna