Magiczna chwila

Kristin Hannah Wydawnictwo: Świat Książki Seria: Magnolie literatura obyczajowa, romans
Magic Hour
2008-07-01
Magdalena Słysz
Magnolie
miłość przyjaźń więź kłopoty

I znowu się zbeczałam prze tą Kristin.

Na półkach: , , , ,

Piękna, przejmująca historia o miłości do skrzywdzonego dziecka, dużo emocji, wzruszeń miałam w tej książce.
Poruszyła mnie bardzo. Czyta się dobrze tą wspaniałą literaturę.

Pomysł na fabułę może wyadawać się ciekawy, jednak wykonanie słabe.. W mojej opinii powiesc jest zbyt bajkowa, naciągana, nierealna... napisana przeciętnie i nudnawa a nawet bardziej. Czułam się znużona, zniechęcona, senna... taka nijaka

Ogolnie dosc slaba pozycja.
Naciagana, nudnawa historia. Koniec niestety latwy do przewidzenia.
Jestem najbardziej zawiedziona tym, ze nie potrafilam sie wczuc w bohaterow. Zwylke czytajac dobre ksiazki mam pewnien obraz postaci przed oczyma.. tym razem bylo inaczej. Nie wiem czy to wina ksiazki czy tez mojej szwankujacej nagle fantazji.

Piękna książka poruszająca temat trudnej miłości do zagubionego i porzuconego dziecka. Doktor Cates przyjeżdża na prośbę swojej siostry do rodzinnego miasta. Spotyka opuszczoną dziewczynkę, wychowywana w lesie z dzikimi zwierzętami z dala od ludzi. Swoją miłością, dobrem cierpliwością przemienia dziewczynkę. Między nimi nawiązuje się szczególna relacja. Bardzo fajna i...

„Magiczna chwila” to starsza i mniej popularna (na razie!) książka Kristin Hannah, która ukazała się na polskim rynku wydawniczym. Jednak, gdy zobaczyłam tę powieść w antykwariacie nie wahałam się ani przez chwilę. Autorka przyzwyczaiła mnie już, że każda jej książka jest wyjątkowa i trafia w mój czytelniczy gust. Książki Hannah zatem biorę w ciemno!

Tym razem autorka...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

tragedia zaginionego dziecka, które po latach przybłąkało się do małego miasteczka. Opowieść o relacji lekarki, która próbuje znaleźć wspólny język z dziewczynką, z dramatem rodzica, który czuje że więź między nim a dzieckiem została bezpowrotnie utracona.

Zawsze bardzo dotykają mnie takie historie maltretowanych dzieci i nawet nie dlatego, że sama jestem matką, tylko tak już po prostu mam, że to mnie rusza. W powieści Kristin Hannah pokazany jest dramat małej dziewczynki, która pojawia się znikąd całkowicie zdziczała. Próby dotarcia do niej, wyciągnięcia z niej choćby jednego słowa są żmudne i wymagają od głównej bohaterki,...

Lekka i przewidywalna powieść ale czyta się ją całkiem przyjemnie. Czasami wzrusza, czasami zmusza do przemyśleń. Pozycja warta przeczytania.

Lekka, przyjemna, mało zaskakująca,z potencjałem na coś więcej.

Dyskusje

• Obyczajowe