Magiczna chwila

Okładka książki Magiczna chwila
Kristin Hannah Wydawnictwo: Świat Książki Seria: Magnolie literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2008-01-01
Magdalena Słysz
miłość przyjaźń więź kłopoty

więcej Więcej

nie wiem czemu jest tak wiele opinii, że zakończenie przewidywalne, tendencyjne itd.

I co z tego? w kontekście całej historii i uczuć, które budziła - To nie mogło się inaczej skończyć!
Gdyby zakończenie było inne to chyba bym tego nie zniosła. Serce rozdarte.
Polecam, Kristian Hannah potrafi doskonale grać na uczuciach czytelnika :)

Tę książkę znalazłam w mojej domowej biblioteczce. Ciekawa, co jaką historię kryje, od razu po nią sięgnęłam.

Pewnego dnia w miasteczku pojawia się dziewczynka. I to nie zwykła dziewczynka - jest dzika, przerażona, a w objęciach trzyma młodego wilka. Co więcej, nic nie mówi, a jej całe ciało jest pokryte bliznami. Pomóc jej próbuje Julia Cates, dawniej jedna z najlepszych...

Niestety musiałam przeczytać ebooka a nie papierowa wersję. Kolejna książka Hannah która wywołała łzy u mnie. Piękna historia kobiety, która zajmuje sie obcym dzieckiem. Historia dziewczynki która była więziona w lesie, jest dzika i wyobcowana i psycholog która daje jej ogrom miłości i pomaga aby dziecko mogło funkcjonować w świecie którego nie zna. Jest też romans. Polecam

Przez książkę brnie się bardzo szybko. Wzruszająca aczkolwiek nieprawdopodobna historia. Zakończenie dosyć oczywiste. Dobra, niewymagająca lektura.

Bardzo lubię Kristin Hannah, zazwyczaj bardzo podobają mi się jej książki. Ta, jak dotąd, okazała się najsłabsza, ale w gruncie rzeczy jest ok.
Najgorsza jest pierwsza połowa, której akcja toczy się mozolnie. Bohaterowie, których poznajemy są bardzo ,,na siłę'' wykreowani. Wydają się nierealni. Policjantka Ellie jest banalną pięknością, której jedynym zainteresowaniem są...

W otoczonym lasami miasteczku Rain Valley w którym od dziecka mieszka Ellie pewnego dnia pojawia się dzikie dziecko z wilczkiem w objęciach. Dziewczynka szokuje swoimi zachowaniami miejscową społeczność, ponieważ siedzi na wysokiej gałęzi drzewa, na którą sama wskoczyła i bardzo szybko biega. Komendantka policji pragnie pomóc dziecku, które jest przerażone i nie zachowuje...

I znowu się zbeczałam prze tą Kristin.

Na półkach: , , , ,

Piękna, przejmująca historia o miłości do skrzywdzonego dziecka, dużo emocji, wzruszeń miałam w tej książce.
Poruszyła mnie bardzo. Czyta się dobrze tą wspaniałą literaturę.

Pomysł na fabułę może wyadawać się ciekawy, jednak wykonanie słabe.. W mojej opinii powiesc jest zbyt bajkowa, naciągana, nierealna... napisana przeciętnie i nudnawa a nawet bardziej. Czułam się znużona, zniechęcona, senna... taka nijaka

Ogolnie dosc slaba pozycja.
Naciagana, nudnawa historia. Koniec niestety latwy do przewidzenia.
Jestem najbardziej zawiedziona tym, ze nie potrafilam sie wczuc w bohaterow. Zwylke czytajac dobre ksiazki mam pewnien obraz postaci przed oczyma.. tym razem bylo inaczej. Nie wiem czy to wina ksiazki czy tez mojej szwankujacej nagle fantazji.

• Obyczajowe
  • Chcę w prezencie