Benedict Cumberbatch. Czas zmian

2014-09-18
2013-06-10
Karolina Kogut, Katarzyna Jabłońska
cumberbatch benedict cumberbatch biografia

ja tego pana naprawdę bardzo lubię i cenię, ale ileż można czytać, jaki on jest wspaniały i wszystko robi genialnie, i jaki jest seksi, i jaki jest inteligentny. a do tego forma jakby to była czyjaś - o zgrozo - praca licencjacka. trochę śmieszne, trochę nie. za dużo czasu zmarnowanego, pluję sobie w brodę.

1964

"Czas zmian" to kompendium twórczości Benedicta Cumberbatcha - choć nowych filmów tu się nie uświadczy [książka powstała przed 3 sezonem Sherlocka]. Jako fanka Cumberbatcha, spodziewałam się jednak czegoś więcej.

Jeśli ktoś z was lubi Benedicta Cumberbatcha, to zdecydowanie powinien zapoznać się z tą pozycją. Autorka w sposób dokładny i wnikliwy opisuje jego role, przygotowywanie się aktora do nich, i spośród tych opisów wyłania się nie tylko aktor, ale także człowiek.

Niestety ta biografia nie jest doskonała - wkradły się tutaj drobne niedoskonałości, odrobina chaosu, kilka zbędnych powtórzeń. Mimo to całość czyta się dobrze. Polecam wszystkim wielbicielom Cumberbatcha, którego ja uważam za jednego z najwybitniejszych aktorów, i wszystkie jego role oglądam z niesłabnącą przyjemnością.

Domyśliłem się! Ta ksiazka to element strategii marketingowej. Tzw. ugruntowanie marki aktora wśród pokolenia widzów i potencjalnych widzów. Jestem potencjalnym widzem filmów z Benedictem w rolach głównych, bo lubie angielskie kino, Holmsa i cały ten angolski ...futbol. ALE: czytanie biografii chłopaczka....sorry Winnetou!
Żeby nie było: przeczytałem, nie całą, duży kawałek. Przestałem, gdy sie ....da capo al fine (domyśliłem; że lokują we mnie produkt)

Żeby nie było: przeczytałem, nie całą, duży...

Niezbędna książka dla fanów Cumberbatcha, ale i biografia świetnego aktora filmowego i teatralnego, który do wszystkiego doszedł ciężką pracą. Książka opisuje jego role w teatrze, słuchowiskach radiowych i filmach. Zawiera kilka informacji o życiu aktora, ale tylko takich, ktore on powiedział. Po tej lekturze dowiedziałam się sporo nowych rzeczy o Benedikcie.

bardzo mi się podoba cudowna

bardzo mi się podoba cudowna

Benedict Cumberbatch jest niewątpliwie jednym z najlepszych, młodych aktorów XXI wieku, a ponadto wspaniałym człowiekiem w kontaktach osobistych. Z książki tej dowiedzieć się możemy, jak bardzo poświęcił się swojej pracy i jak bardzo kochają go fani na całym świecie, a przede wszystkim, co myśli aktor o pracy aktora, jak wciela się w postaci i co powoduje, że przyjmuje takie, a nie inne role. Bardzo miła do czytania w ciągu dnia, jak i na wieczór przy winie. Dobrze napisany kawałek biografii z analizami parapsychologicznymi oraz opiniami innych ludzi pracujących z Benedictem. Szczerze polecam. Czytając "Czas zmian" można znaleźć się szybko w prawdziwym obrazie show biznesu.

Trochę długo czytałam tą książkę, ponieważ to biografia i nie ma tam wartkiej akcji, dialogów tylko historia danej osoby ( ale chyba każdy to wie ). Jednak dla fana Benedicta taka książka to skarb ( w tym dla mnie ). Podobało mi się że autorka komentowała też sama osobę Bena. Niezłym pomysłem pod koniec było pokazanie ankiety: dlaczego ludzie lubią Benedicta ?. Autorka dawała przykłady od ankietowanych. Rozwalił mnie tekst "podoba mi się jego baryton" xD Dowiedziałam się dzięki tej biografii, iż kariera filmowa Benedicta rozpoczęła się niedawno a on głównie znany był ( teraz też jest ) z roli teatralnych. Polecam dla każdego fana oraz Cumberbabes ;)

• Biografie
  • Przeczytane - 2015
  • Mam, ale jeszcze nie przeczytałam
  • Mam, ale nie czytałam

Dodaj cytat z książki Benedict Cumberbatch. Czas zmian