Wszechświat kontra Alex Woods

literatura piękna
Łukasz Małecki
wszechświat meteoryt literatura angielska Łukasz Małecki

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Spaść jak meteoryt z jasnego nieba

48 Link do recenzji

Zaczyna się efektownie. Siedemnastolatek zostaje zatrzymany podczas próby przekroczenia granicy w Dover (Wielka Brytania) - w schowku ma sto trzynaście gramów marihuany, na siedzeniu pasażerskim leży urna z prochami, a reakcja policjanta na jego widok świadczy, że chłopak jest osobą powszechnie znaną i niekoniecznie lubianą. Sam zainteresowany zachowuje się zresztą – według...

Super książka, ciekawy temat, zdecydowanie polecam!

Bardzo obrazowa narracja czułem się jak bym stał milimetry obok,może w innym wymiarze? Postacie z tej książki widziałem wyraźnie i słyszałem .Dziwne to było.Hołd złożony prawdziwej przyjaźni.Polecam

Ciekawe dialogi, poczucie humoru, a oprócz tego piękna, niespodziewana przyjaźń. Smaczna!

Jak już ktoś słusznie zauważył: ">>Wszechświat kontra Alex Wood<< to jedno wielkie >>lanie wody<<".
A jakaż to cudownie orzeźwiająca woda. Jakby mnie ktoś uraczył w skwarze powtarzanych pomysłów, frazesów wielką cysterną wypełnioną po brzegi h2o.
Rzeczywiście książka nie zadowoli fanów akcji jako takiej, nie ma punktu zaczepienia, na którego rozwój byśmy czekali z...

Niezwykła przyjaźń starszego człowieka z nastolatkiem. Umiłowanie literatury i muzyki klasycznej. Ważny problem prawa do godnego życia i godnego odchodzenia. Czy mamy prawo wyboru momentu odejścia? Bardzo dobra książka na chwile refleksji i poszukiwania właściwych postaw.

Magicznie urocza

Trochę nudnawa momentami. Sama historia ciekawa i inspirująca.

Tytuł książki przewijał mi się przed oczami już od dłuższego czasu, ale jakoś tak się dziwnie złożyło, że ani razu nie pokusiłam się o przeczytanie o czym tak naprawdę jest "Wszechświat kontra Alex Woods". Tak więc do lektury podeszłam nie wiedząc o niej praktycznie nic.
Czego się spodziewałam po powieści Gavina Extencea? Na pewno czegoś lepszego. Chociaż w książce pada...

Bardzo dobra książka pokazująca wartość bycia sobą, podążania za tym w co się wierzy, zdobywania wiedzy o świecie i podkreślająca rolę przyjaźni. Do tego łatwo się czyta i zawiera dużą dozę poczucia humoru.

Dyskusje

2 223