Kosmologia dawnych Słowian

Artur Kowalik Wydawnictwo: Nomos powieść historyczna
Nomos
powieść historyczna
2004-01-01

Prześledzony przez Kowalika materiał źródłowy jest ogromny, wykracza daleko poza średniowiecze. Czytając ma się wrażenie, że autor pragnął uwzględnić każdy, nawet najdrobniejszy i najmniej znany, artykuł naukowy dotykający kwestii religii Słowian. Ilość jednak nie przeszła w jakość. Książce brak warsztatu historyka - przywoływane są wszelkie teksty jakie mogą się skojarzyć,...

• Słowianie
  • Naukowe i popularnonaukowe