Bardzo biała wrona

Ewa Nowak Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Miętowa (tom 10) literatura młodzieżowa
Egmont Polska
toksyczna miłość związek nastolatki
Miętowa (tom 10)
literatura młodzieżowa
toksyczna miłość związek nastolatki

Książka jest bardzo pouczająca, jedyne co mnie w niej drażni jest to, że bohaterowie książki rozmawiają, o takich rzeczach, które przeważnie nastolatków nie interesują .

Niby książka na niezłym poziomie, ale dawno nie spotkałam się z tak irytującymi bohaterami

Jestem głęboko poruszona!

"Bardzo biała wrona" Ewy Nowak
to opowieść o toksycznym związku licealistów.
Pierwszoklasistka i maturzysta.
Natalia i Norbert.

Kiedy był pierwszy ostrzegawczy sygnał?
Kiedy było pierwsze usprawiedliwienie?
Kiedy miłość zmieniła się w truciznę?
Kiedy pojawił się strach?

Dlaczego z bliska widać gorzej?
Jak znaleźć dystans?
Jak się wyrwać?

Tak...

Związek z przemocowcem to duży problem. Najgorsze jest to, że sama nie wiesz kiedy się zaczyna. Czy przemocą można nazwać zbytnią miłość? A może złe słowo? Czy przemoc zaczyna się dopiero od podbitego oka i guza na głowie?
Ewa Nowak napisała powieść dla nastoletniego czytelnika, która obrazuje problem przemocy w związku. To dobra pozycja, warto ją przeczytać.

Będąc dzieckiem przeczytałam dwie, może trzy książki autorki. Przyznam, że nie pamiętam w jaki sposób wówczas je odebrałam. Teraz mimo iż jestem dorosła sięgnęłam po kolejną tylko i wyłącznie ze względu na temat wyzwania.
Cieszę się, że istnieją osoby, które wykorzystują fakt, iż posiadają doświadczenie psychologiczne a także potrafią pisać i robią to, przy czym wychodzi...

Pierwszy raz nie wiem co powiedzieć. Książka mnie zachwyciła, możliwe że także z przyczyn prywatnych, ale nie o tym mam pisać.
Z pewnością każdy młody człowiek powinien zapoznać się z ową pozycją - bezsprzecznie!
Temat jest poważny i został dobrze zilustrowany przeplatany z innymi motywami nadając wszystkiemu realizmu.
Trudno mi pisać cokolwiek więcej na temat tej...

Na półkach: , , , , ,

To już kolejny raz z tą powieścią Ewy Nowak. Tym razem czytałam swój własny egzemplarz, więc czytanie sprawiło mi jeszcze więcej radości.

Natalia i Norbert to z pozoru para idealna. Za takie kanapeczki dałabym się pociąć, dlatego szybkie zauroczenie nie wydało mi się niczym dziwnym. Odkąd ja sama zaczęłam postrzegać chłopaków w innych kategoriach, jeszcze mocniej...

Świetna, mocna, prawdziwa. Polecam!

Na półkach: , , , , , , , ,

Ciekawa, wciągająca, interesująca lektura. Moja ocena: 9

Wciągająca, słodko-gorzka, momentami wręcz urocza (te kanapki na początku mnie rozczuliły), po części mroczna, na pewno nie nudna powieść o miłości i nie tylko.

Dyskusje

2 385