Gra o śmierć

Okładka książki Gra o śmierć Beverly Barton
Okładka książki Gra o śmierć
Beverly Barton Wydawnictwo: Amber Cykl: Griffin Powell (tom 7) kryminał, sensacja, thriller
Griffin Powell (tom 7)
The Dying Game
Amber
2008-01-01
2008-01-01
Ewa Błaszczyk
zbrodnia zemsta intryga detektyw

Lektura ma dwa wątki : kryminalny oraz pseudoromantyczny (tak naprawdę
"z lekka" pornograficzny). Wątek kryminalny jest całkiem do rzeczy - oparty na ciekawym pomyśle, trzyma w napięciu, chociaż jak dla mnie zbyt krwawy i eksponujący okrucieństwo. Wątek pseudoromantyczny zaburza rytm książki. Jest nudny, nieciekawy i zalecam omijanie go wzrokiem. Jest dla mnie jedynie zlepkiem zdań, który się znalazł tu jakby z przypadku, a szkoda, bo autorka miała trochę talentu i zamiast skupić się na dopracowaniu opisów otoczenia, energię poświęciła tym tandetnym wywodom o związkach, które po prostu irytują czytelnika.

Lektura ma dwa wątki : kryminalny oraz pseudoromantyczny (tak naprawdę

Myślałam, że to będzie większe romansidło niż thriller trzymający w napięciu i... się pomyliłam. Brakowało mi rozwoju wątków dotyczących bohaterów pobocznych, poza tym trzyma w napięciu, akcja ładnie/płynnie się rozwija.

To mogłaby być rewelacyjna książka, ponieważ autorka miała same dobre pomysły dla niej. Począwszy od relacji głównych bohaterów, sekretu "zabójcy", aż po zakończenie. Niestety ich realizacja to już inna bajka. 5/10

Rewelacyjna powieść! Nie sądziłam, że tak świetnie można połączyć thriller z romansem. Podobały mi się krótkie opisy ofiar, przez co było mi ich szkoda, kiedy morderca je zabijał. Nie mogłam oderwać się od tej książki, była ciekawa od początku do końca, no i uważam, że pomysł całkiem oryginalny. Polecam każdemu!

Według mnie ciekawa książka. Z chęcią sięgnę po inne książki tej autorki.

Według mnie ciekawa książka. Z chęcią sięgnę po inne książki tej autorki.

Jak wszystkie książki Beverly Barton i ta jest zawiła i pełna niespodzianek. Trzyma w napięciu i zaskakuje zwrotami akcji.

Uwielbiam tego typu historie, aczkolwiek w niej czegoś mi brakowało. Jest akcja , napięcie, uczucie,ale mnie zabrakło jeszcze większych emocji. Co nie oznacza, że książka jest zła. Pomysł na fabułę fajny a miłość i troska Lindsay piękna.

Kiedy czytasz kolejna powieść jakiegoś autora, mniej więcej, wiesz czego możesz się po nim spodziewać. Tak tez było w przypadku tej powieść. Gra o śmierć nie jest jedyną pozycja tej autorki, którą miała okazję przeczytać i może dlatego wywołała u mnie tak sprzeczne emocje. Chociaż nie wiem czy emocje to odpowiednie określenie. Pomysł na fabułe był naprawde dobry. Zabójca, który za kolejne ofiary wybiera sobie miss piękności. Ruda, blondynka, czarna – każda z nich pozwala mu zdobyć określoną liczbę punktów. Tytułowa gra staje się jego największą obsesją, a zabijanie pają. Po kilku latach przerwy znów się wyłania, by o sobie przypomnieć, w najbardziej perfidny sposób.

Judd znów musi się zmierzyć z demonami przeszłości. Z demonami, które ciągle przypominają mu widok zamordowanej, pięknej żony. Zrobi wszystko byleby dopaść zabójcę. Na niczym mu już nie zależy, bo nie ma nic do stracenia. Wszystko odeszło wraz z jego Jenny. Wraz z Linsay i Griffem zaczynają pościg za przeszłością i teraźniejszością, bo każdy z nich ma w tym swój cel.

Powieść Barton jak zwykle jest napisana bardzo prostym językiem, który nie wymaga szerszej interpretacji. To kolejna książka z gatunku tych, w których od pierwszych stron już wiesz jak się skończy, ale i tak czytasz dalej. Nie spodziewaj się w niej przerwotnych zwrotów akcji, fascynujących opisów, czy wyszukanych dialogów. Nie oznacza to jednak, że jest typowym harlequinem. Czyta się szybko, łatwo i przyjemnie, bez większych rewelacji.

Zasady są proste: żeby wygrać, trzeba zabijać. A ten, kto przegra- umrze.
Judd Walker nie może zapomniec o tragicznej śmierci żony. Wynajmuje detektywa któremu zleca znalezienie zabójcy jego ukochanej na którym się chce zemścic. Jednak nie wszystko pójdzie tak łatwo i szybko bo do końca gry jest coraz mniej czasu, a każdy z dwojga uczestników chce wygrac i zabic tego drugiego....

Książka przyzwoicie napisana. Wciąga szybką akcją i dobrą fabułą. Minus za to, że momentem pojawiło się zbyt wiele nowych postaci przez co czytelnik gubi się. Jednak książkę polecam.

Zasady są proste: żeby wygrać, trzeba zabijać. A ten, kto przegra- umrze.

Ta pisarka podbiła moje serce, nie tylko tą książką - polecam wszystkie jej dzieła, jeśli kochasz kryminały !

• Thriller romantyczny
  • Kryminały
  • Beverly Barton

Dodaj cytat z książki Gra o śmierć