Restauracja Babylon: 24 h z życia restauracji

Imogen Edwards-Jones Wydawnictwo: Pascal Cykl: Babylon (tom 8) literatura piękna
Restaurant Babylon
Babylon (tom 8)
literatura piękna
Bożena Markiewicz
restauracja kuchnia babylon

Poszukiwałem wątków biznesowych i coś z lektury wyniosłem. Ciut przegadane wątki, Skrócenie byłoby wskazane. Zdecydowanie jednorazowa pozycja.

Gastronomia "od kuchni" - czyli co w trawie piszczy. Historia opowiada o trudach z jakimi musza borykać się osoby pracujące w restauracji. Odrobinę naciągana, lecz czy czasami nie warto się oderwać od rzeczywistości?
Książka nie jest przeznaczona dla malkontentów :)

Dwadzieścia cztery godziny z życia jednej z najlepszych londyńskich restauracji. Wszystko podane lekko, z przymrużeniem oka. Niedowiary, że to wydarzyło się naprawdę.

Jest to moje trzecie spotkanie z serią Babylon i niestety tym razem muszę stwierdzić ,że jest to jak dotąd najsłabsza z części.
Według mnie jest po prostu przegadana,za dużo jest różnych nazwisk,które w większości nic mi nie mówią,za dużo informacji na temat cen,a za mało zabawnych scen jak w przypadku poprzednich książek.
Jednak dowiedziałam się jak działa cały system z...

Bardzo lubię serię "Babylon", choć w przypadku "Restauracji Babylon" spodziewałam się więcej ciekawostek zza kulis pracy w restauracji. Nic mnie szczególnie nie zaskoczyło, choć wydawałoby się, że branża gastronomiczna ma wiele swoich tajników...być może tym razem nie za bardzo chcieli dzielić się nimi z czytelnikami :)

Wydaje mi się że ta książka jest słabsza od pozostałych, głównie dlatego że jest w niej sporo nazwisk kucharzy, z których znam tylko Gordona Ramsaya i Jamesa Olivera.

Dla osób które kręcą się wokół gastronomii lub osób które chciałby się tym zająć lektura obowiązkowa. Jest to proste przesłanie, że jedna z najlepszych dróg zawodowych jest jedną z najtrudniejszych.

Podoba mi się sposób w jaki jest napisana ta książka. Ma się wrażenie, że jesteśmy cały czas obok głównego bohatera, właściciela restauracji, który opowiada nam jak faktycznie wygląda prowadzenie tego biznesu. Fajne też jest to, że "naszą" rozmowę z nim cały czas przerywają tzw. wypadki przy pracy ;) z którymi jak najszybciej trzeba się uporać by wyjść z twarzą i nie...

Książka ciekawa przede wszystkim dla tych, którzy choć trochę znają się na biznesie restauracyjnym i przytaczane nazwiska, osboy i miejsca nie są im obce. Mnie się podobbało bardzo :)

Po przeczytaniu Hotel Babylon i Szpital Babylon postawiłam wysoką poprzeczkę tej książce. Niestety nie udało jej się nawet musnąć o tę poprzeczkę. Książka mnie znudziła, Z każdą stroną coraz mniej miałam ochotę ją czytać. Ona nie opowiada za wiele ciekawych historii, tylko co, gdzie i z kim, a to wcale nie jest zabawne. Za wiele powtarzających się momentów.

Po...

• 2014