Miłość... i nieprzespane noce

Okładka książki Miłość... i nieprzespane noce Nick Spalding
Okładka książki Miłość... i nieprzespane noce
Nick Spalding Wydawnictwo: Muza Cykl: Miłość... (tom 2) utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Miłość... (tom 2)
Love...And Sleepless Nights
Muza
2014-07-09
2014-07-09
Jerzy Wołk-Łaniewski
Newman miłość dziecko

II tom wspaniałej opowieści o kobiecie i mężczyźnie z punktu widzenia kobiety i mężczyzny. Książka nieco słabiej wypadła przy tomie I, ale w równym stopniu rozbawia, czasem do łez 😉
Zbieg okoliczności, że skończyłam ją czytać prawie w rocznicę przeczytania tomu I 😊 z przyjemnością za rok sięgnę po kolejny tom, na który czekam z niecierpliwością.
Polecam dla relaksu 😊

Polecam dla relaksu 😊

Muszę przyznać,że druga książka Spaldinga nieco mnie rozczarowała.Ciąża z punktu widzenia faceta to już nie jest to...Nawet wpisy Laury w pamiętniku zdradzają,że autorem książki jest mężczyzna.Miałam wrażenie że tak przebieg ciąży jak i porodu autor zna głównie z przesadzonych opowieści świeżo upieczonych ojców,na co wskazują choćby wzmianki o dziwacznych zachciankach w rodzaju wypieczonego bekonu posypanego czekoladą...Osobiście ciąża jest mi znana,aczkolwiek podobnych zachciewanek nie spotkałam ani u siebie ani u znajomych...Podobnie zresztą jak w przypadku kilkugodzinnego przeklinania sprawcy ciąży już w czasie zbliżającego się porodu.Też się z tym osobiście nie spotkałam,zresztą jak dla mnie to zbędna strata energii potrzebnej na co innego.Bardzo dobrze natomiast rozumiem chroniczne niewyspanie nowych rodziców,obawy o zdrowie dziecka i o własne nerwy.To się autorowi bardzo udało.
Bohaterowie nadal pozostają tak samo zabawni jak w pierwszej części,choć Jamie wydaje się mniej ciapowaty.Bynajmniej nie sa gotowi na bycie rodzicami,ale powoli dorastają do odpowiedzialności.Dodałabym,że bardzo powoli.Laura uświadamia sobie że to koniec wypadów z koleżankami do pubów,teraz będą obowiązki.Jamie z kolei wciąż boleje nad niezaspokojonymi żądzami,wskutek czego sporo tu wzmianek o trzepaniu kapucyna,czy marszczeniu freda...Jak wcześniej historia pełna jest dość obrzydliwych szczegółów i wulgaryzmów,sekscesów i przekleństw.Mnie to akurat niespecjalnie przeszkadza,ale niektóre osoby mogą się poczuć zniesmaczone.Książka kończy się opisem jak to córeczka bohaterów kończy roczek,po czym następuje epilog już z punktu widzenia nastoletniej Sary ,która od rodziców dostaje zeskanowane kartki pamiętnika Laury i wydruk blogu Jamiego.Sam wydawca zachęca czytelnika fragmentem kolejnej części...

Z czym zazwyczaj kojarzy Ci się miłość? Setki nieprzespanych nocy zakrapianych czerwonym winem? Blask romantycznego nastroju w świetle księżyca a może ciągły krzyk dziecka pośród głuchej ciszy nocy?

"Miłość...i nieprzespane noce" to druga część książki o losach Laury i Jamiego będąca kontynuacją "Miłość...z obu stron". Czy młodzi małżonkowie poradzą sobie z tym co "zgotował" im los? Przekonajcie się sami!

Miłość Laury i Jamiego kwitnie co za tym idzie są ciągle siebie spragnieni. Rodzicielstwo wydaje się być tu odległym tematem. Obydwoje odsuwają od siebie te myśl bardzo daleko, niestety i tu życie płata im figle. Podczas jednej z wielu chwil w miłosnym uniesieniu pożądanie bierze górę nad rozsądkiem. Tak i o to rozpoczyna się kręta dziewięciomiesięczna droga ku rodzicielstwu.

Czytając pierwsze kilka stron miałam wrażenie, że książka ta opowiada o ludziach podchodzących do życia nazbyt mało poważnie, lekceważąc sobie wiele spraw doczesnego życia. Czuć było nutę nieporadności mieszającą się z zapachem totalnego nieprzygotowania. Jak wiadomo dziecko potrafi zmienić wszystko, tak dzieje się i w tym przypadku. Bohaterowie stają się przykładnymi, pełnymi miłości i strachu o maleńką Sarę rodzicami mimo pewnych niedociągnięć. Przewija się tu również wątek niewierności ze strony matki Jamiego, zaborczość i duża ingerencja w związek małżonków czy nazbyt duże zainteresowanie ojca synową. Powieść ukazuje dobre i złe strony zarówno macierzyństwa jak i długotrwałych związków.

Mimo zastosowania przez autora języka potocznego, wielu wulgaryzmów książkę przeczytałam z wielką chęcią. Polecam wszystkim, którzy lubią otrzymać dużą dawkę humoru. Opisy erotyczne zostały użyte tu w sposób dogodny dla czytelnika tym samym nie zrażając go.

Nawet mnie rozbawiła ta powieść. Człowiek już zapomniał, jak to było, kiedy ciąża, poród i wszystkie te hocki klocki. Autor chyba z deczka przeholował z agresją głównej bohaterki i z jej ogólną ekspresją (bo jakoś bicie męża po głowie nawet w humorystycznej książce mnie mierziło...). Letnia, lekka powieść.

Polecam! Dalsza część przygód Jamiego i Laury. Tym razem młode małżeństwo spodziewa się ... dziecka. Oczywiście ciąża nie była planowana, po prostu wpadka. Książka lekka i z poczuciem humoru.

Dalszy ciąg perypetii moich ulubionych bohaterów :-) i dalsze historie wywołujące uśmiech na twarzy, choć nic nie przebije poprzedniej części to i tak polecam :-)

Idąc za ciosem przeczytałam drugi tom. Tym razem miłość wkracza na wyższy pułap. To już nie randkowanie a życie z kobietą która jest w ciąży. I znów opis z dwóch stron. Ubawiłam się setnie

Książka mnie zaskoczyła.

Książka mnie zaskoczyła.

Bardzo dobra, mocno się uśmiałam. Chętnie przeczytam 3 część jak w końcu powstanie.

Całkiem przyzwoita książka, choć szału nie ma.

Całkiem przyzwoita książka, choć szału nie ma.

• 2015
  • 2016