Zarządzanie kryzysem w social media

Okładka książki Zarządzanie kryzysem w social media Monika Czaplicka
Okładka książki Zarządzanie kryzysem w social media
Monika Czaplicka Wydawnictwo: Onepress poradniki
poradniki
Onepress
2013-11-25
2013-11-25
kryzys social media biznes marketing facebook

Potężna dawka wiedzy podana w przystępnej formie z licznymi przykładami i case studies.

Książka warta przeczytania dla wszystkich, którzy zawodowo zajmują się social media, marketingiem, obsługą klienta. Część teoretyczna bardzo dobra, część z przykładami jeszcze lepsza, chociaż bez straty dla merytoryki kilka ostatnich stron można było odpuścić.

I duży plus w postaci listy linków w przypisach, gdzie również można pogłębić wiedzę.

Moja ocena: Bardzo dobra :-)

Duża dawka wiedzy z zakresu Public Relations w social media.
Autorka przedstawia konkretne techniki pozwalające zapanować na trudnymi sytuacjami. Jest też trochę ogólnej wiedzy o mediach społecznościowych. To w pierwszej części.

W drugiej jest to co lubię najbardziej - konkretne przykłady kryzysów z komentarzem ekspertów. Dzięki temu można poznać różne spojrzenia na ciekawe problematyczne przypadki.

Przyjemnie się czytało i duża porcja wiedzy.

Minusy:
Trochę przytłoczyło mnie częste punktowanie najważniejszych zaleceń, które trzeba wykonać. Było tego trochę za dużo. Trudno zapamiętać nową wiedzę w ten sposób. Szczegółowe opisy na konkretnych przykładach byłoby łatwiej przyswoić. Ale to nic, zawsze można wrócić do książki.

Polecam!

Moja ocena: Bardzo dobra :-)

Duża dawka wiedzy z zakresu Public Relations w social media.

Fajna książka. Spora dawka wiedzy, mimo że kryzysy pochodzą z 2013 r i lat wcześniejszych. W części pierwszej, poradnikowej, co chwilę czułem się jakbym już czytał dokładnie to samo na poprzednich stronach, ale wybaczam, bo część druga ciekawa i pouczająca. Polecam każdemu, kto obsługuje fp marek.

Tak naprawdę, to jedyna tego typu książka na polskim rynku. Ciężko jest w ogóle znaleźć cokolwiek na temat kryzysów w social media, czy jak kto woli - mediach społecznościowych. Czaplicka tworzy kompendium wiedzy w jednym miejscu: znajdziesz tu charakterystykę kryzysu, uczestników social media, fazy rozprzestrzeniania sie kryzysu i przede wszystkim odpowiedź - czemu wybuchają w weekendy?

Głównym minusem książki jest panujący chaos. Na różnych stronach dowiesz się wielu naprawdę przydatnych rzeczy. Jednak musisz się naszukać. Strony nie są ułożone planowo, przeplatają się tematy, co nie tworzy logicznej całości i każde czytelnikowi ostro przewertować książkę i poszukać. Ale warto!

Media społecznościowe (zwłaszcza w biznesie) nie są dla wszystkich i do wszystkiego. Nieumiejętne ich stosowanie, nieodpowiednio dobrana forma komunikacji dla grupy docelowej lub po prostu zwykłe zaniedbane to najczęstsze powody kryzysów w social media na własne życzenie. Budowany latami wizerunek można szybko zburzyć jednym potknięciem, a jak wiadomo, internet nigdy nie zapomina. Pamięta o tym autorka książki i konsekwentnie konfrontuje swoją wiedzę z rzeczywistością.

W odróżnieniu od innych publikacji jakie można znaleźć (nie tylko w formie drukowanej),książka wyróżnia się przede wszystkim dużym realizmem i aktualnością. Nie jest to kolejna pozycja ze świetnymi poradami jak uniknąć kryzysu. Autorka wprost wskazuje, że kryzysowi w social media nie da się zapobiec. Można natomiast na niego dobrze się przygotować i przekuć negatywną sytuacje w sukces.

Pełna recenzja:

Kryzys w mediach społecznościowych może przytrafić się w każdym momencie. Zapalnikiem może być zdjęcie ukazujące markę w złym świetle wrzucone przez niezadowolonego klienta, nieprzychylny komentarz, a nawet źle sformułowany post wrzucony przez firmę na jej fanpage'a. "Zarządzanie kryzysem.. " pokazuje, jak poradzić sobie w sytuacjach kryzysowych, jakich błędów się wystrzegać oraz jak przygotować się na nagłe nieprzewidziane sytuacje. Poza teorią czytelnik znajdzie także mnóstwo przykładów kryzysów, które już miały miejsce- a każdy z nich dokładnie przeanalizowany i skomentowany. Warto przeczytać, wysnuć wnioski, a w przyszłości... zapobiec potencjalnym kryzysom :) Polecam!

• Marketing
  • Marketing
  • Psychologia
  • Njpjo / biznes

Dodaj cytat z książki Zarządzanie kryzysem w social media