Tajne dzienniki lekarza Hitlera

powieść historyczna
Rachocki i S-ka
1999-01-01
1999-01-01

Jak ktoś chcę się dowiedzieć na co chorował Hitler i jak był leczony to warto przeczytać tą książkę.

Na półkach: , , , ,

Praca skierowana do tych, którzy interesują się okresem II wojny światowej i postacią Adolfa Hitlera. Książki Irvinga charakteryzują się skrupulatnością, a Autor mimo renomy jaka do niego przylgnęła i drobnych wad jego prac od zawsze mi się podobał za to, że bazuje w dużej mierze na źródłach. W pracy tej odsłaniany jest przed czytelnikiem obraz stanu zdrowia Adolfa Hitlera. Wnikamy w szczegóły jego chorób (problemy żołądkowe, żółtaczkę, uszkodzenie ucha po zamachu itp.), stosowane metody leczenia (zastrzyki, pijawki itp.), dietę, podejście do zdrowia, wpływ na zdrowie przełomowych wydarzeń jak np. lipcowy zamach w 1944 r., czy też kontrofensywy. Mamy też pokazane otoczenie Hitlera, rywalizację lekarzy przybocznych (jak choćby rywalizację Morella z Brandtem), mamy też szczegóły z życia wodza III Rzeszy. Obraz jest na prawdę ciekawy. Możemy przenieść się do tamtych czasów bez fanfaronady, bez sensacji w stylu impotencji, choroby umysłowej fuhrera itp. Zresztą praca ta wiele takich sensacji obala jak choćby to, że Adolf był obrzezany. Książkę szczerze polecam, a ocenę 6/10 wystawiam li tylko za jej formę, bowiem Autor niewiele musiał się przy jej pisaniu napracować (bazą są przecież dzienniki).

Cieszę się że natknęłam się na tą książkę bo rzuca ona jako takie światło na prywatne żcie tego potwora, ale ile w tym wszystkim jest prawdy wie tylko sam diabeł

Teraz już wiem dlaczego Hitler ześwirował.

Teraz już wiem dlaczego Hitler ześwirował.

Dodaj cytat z książki Tajne dzienniki lekarza Hitlera